rozmiar czcionki: A | A | A

Jubileuszowy Jarmark Tkaczy

21.08.2017 13:44 13:44

Już po raz 10 w Chełmsku Śląskim odbył się Jarmark Tkaczy Śląskich "Z Lnem w Europie", w którym jak co roku wzięła udział Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Burmistrz Miasta Lubawki Ewą Kocembą oraz Teresą Sobalą, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy". Jarmark Tkaczy Śląskich to święto tradycji i historii tkactwa oraz uprawy lnu na ziemiach kamiennogórskich. Zorganizowany został wspólnie z Gminą Lubawka, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" oraz firmą "Świat Lnu" Sp. z o. o.

Tradycją stała się juz parada historyczna, która co roku rusza spod Domów Tkaczy. Uczestnicy  mogli przebrać się w tradycyjne, lniane stroje i ruszyć wspólnie barwnym korowodem w stronę zabytkowego rynku, gdzie odbywało się oficjalne otwarcie Jarmarku.


Na gości Jarmarku czekały takie atrakcje jak: warsztaty barwienia tkanin naturalnymi metodami, warszat tkacji, stoiska rękodzielnicze i ekologiczne, swojskie jadło, zabawy dla dzieci i prezentacja wsi.

Foto: Artur Kubieniec