rozmiar czcionki: A | A | A

Filia Konsulatu Węgier na Dolnym Śląsku

22.02.2019 15:57 15:57

Współpraca polsko - węgierska oraz otwarcie filii konsulatu Węgier we Wrocławiu były głównymi tematami spotkania Krzysztofa Bramorskiego, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Adrienne Körmendy - Konsul Generalnej Węgier w Krakowie i Sandora Nedeczky Konsula Węgier we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczył również Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą urzędu marszałkowskiego.

Dzisiejsza wizyta miała charakter kurtuazyjny. Rozmawiano o szeroko pojętej współpracy między partnerami. Za niespełna trzy tygodnie we Wrocławiu otwarta zostanie filia Konsulatu Generalnego Węgier. W wydarzeniu tym planowany jest udział Ministra Spraw Zagranicznych Węgier. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do wzmocnienia relacji gospodarczych i kulturalnych pomiędzy Dolnym Śląskiem i Węgrami. Wraz z otwarciem nowej placówki dyplomatycznej planowana jest organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych które przybliżą mieszkańcom naszego regionu kulturę i historię Węgier.

- W centrum zainteresowania nowej placówki będą znajdowały się m.in. inicjatywy gospodarcze. Funkcjonujący w ramach Unii Europejskiej wspólny rynek towarów i usług daje w tym zakresie szerokie możliwości współpracy. Dolny Śląsk łączą też z Węgrami wspólne branże, w których działają istotni inwestorzy, w tym jedna z wiodących dla naszego regonu, jaką jest motoryzacja – mówił podczas spotkania Krzysztof Bramorski.