rozmiar czcionki: A | A | A

Dwie ważne inwestycje w gminie Prusice ze wsparciem marszałka

21.06.2017 15:25 15:25

Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz modernizacja trasy Dębnica-Skokowa to dwa projekty gminy Prusice, na które marszałek Cezary Przybylski przeznaczył ponad 10 mln zł dotacji. Wsparcie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska, a umowę z marszałkiem podpisał dzisiaj burmistrz Igor Bandrowicz.

Pierwsza z inwestycji, która będzie realizowana dzięki tym środkom to przebudowa i termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wśród zaplanowanych prac budowlanych znalazły się m.in. remont dachu, osuszanie ścian, modernizacja instalacji i dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza nowym wyglądem, ośrodek zyska także nowoczesne wyposażenie: sprzęt multimedialny i meble. Wszystkie prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku, a ich koszt to prawie 3,4 mln zł. Ponad 2,3 mln zł gmina otrzyma od samorządu województwa.

Drugi projekt to przebudowa drogi nr 1350D od węzła S5 w Dębnicy do Skokowej. W ramach inwestycji zaplanowano poszerzenie jezdni, wykonanie skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdy na posesje i pola. Wzdłuż nowej drogi powstaną również chodniki i ścieżki rowerowe. Łącznie wyremontowany zostanie odcinek 7,8 km drogi. Będzie ona otwarta w listopadzie 2018 roku. Koszt przebudowy drogi to 9,1 mln zł, z czego ponad 7,7 mln zł pokryje dotacja przekazana przez marszałka województwa.