rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Klucze Sukcesu rozdane

28.09.2018 10:03 10:03

27 września 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu odbyła się Gala wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu. W ten sposób zakończono XXII już edycję tego wydarzenia. "Dolnośląskie Klucze Sukcesu" przyznawane są przez Kapitułę, w której obecnie zasiadają m.in. marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska.

Kategorie „Klucza” to: największa osobowość w promocji Dolnego Śląska, wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej, wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce, wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej, najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa, najlepsze przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych, dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną.


Wśród laureatów  tym razem znalexli się m.in. : Profesor Juliusz Jakubaszko, Profesor Andrzej Waszkiewicz, Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnicy, Witold Krochmal, samorządowiec i polityk, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Arboretum Wojsławice oraz gospodarstwo Michała Szejdera. Wyróżnienia specjalne otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion Glasensis  oraz Euroregion Nysa.

 
Dolnośląski Klucz Sukcesu to regionalne wyróżnienie, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Wyróżnienie przyznawane jest corocznie od 1997 r. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki Dolnośląskiego Klucza Sukcesu (projekt: artysta plastyk Jerzy Jerych), kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura honorowego klucznika miasta Wrocławia.Jest to jedno z pierwszych przedsięwzięć Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Zostało ustanowione przez członków Stowarzyszenia w 1996 r. i od tego czasu przyznawane jest corocznie.