rozmiar czcionki: A | A | A

Delegacja z Adżarii na Dolnym Śląsku

23.02.2018 14:11 14:11

Po raz kolejny Dolny Śląsk odwiedziła oficjalna delegacja przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii. Goście z Gruzji spotkali się z władzami naszego województwa i tradycyjnie już wzięli udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych, na których prezentują turystyczny potencjał Adżarii i Batumi.

W oficjalnej delegacji znaleźli się: Zurab Patardze – Premier Autonomicznej Republiki Adżarii, Lasha Komakhidze – Prezydent Miasta Batumi, Ramaz Bolkvadze – Minister Finansów i Gospodarki Regionu Adżarii, Irakli Beridze - Dyrektor Departamentu Protokołu Administracji Rządu Adżarii, Sulkhan Glonti - Dyrektor Departamentu Turystyki Autonomicznej Republiki Adżarii.

W trakcie spotkań z marszałkiem Cezarym Przybylskim omówiono dotychczasową współpracę między naszymi regionami oraz wyznaczono kolejne dziedziny, w których będzie ona rozwijana - m.in. zapowiedziano wspólne projekty medyczne, turystyczne oraz intensyfikację współpracy gospodarczej. Możliwości działania na tym polu przedstawił prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Hubert Papaj.

Goście wzięli również udział w specjalnym pokazie filmu o Adżarii, który został zrealizowany przez dolnośląskich dziennikarzy w 2017 roku i reportażu o dolnośląsko-adżarskiej współpracy międzynarodowej.

W czasie swojej wizyty delegacja gruzińska odwiedzi także Szklarską Porębę i Polanę Jakuszycką.