rozmiar czcionki: A | A | A

Debata o przyszłości regionu

02.10.2019 14:20 14:20

„Zrównoważone Miasta i Zrównoważony Biznes” to motyw przewodni konferencji zorganizowanej wspólnie przez 3M oraz UN Global Compact 2. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli kadry zarządzającej największych firm funkcjonujących w naszym regionie oraz instytucji otoczenia biznesu podległych samorządowi Wrocławia i Dolnego Śląska. Zarząd Województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski.

Wydarzenie zaadresowane zostało do przedstawicieli najważniejszych Instytucji Samorządowych oraz firm. Zwłaszcza tych, które wyróżniają się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez swoje działania proekologiczne, wprowadzane innowacje oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu lokalnych społecznościach, w których funkcjonują. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele kadry zarządzającej takich firm jak XEOS, Whirlpool, LG chem, LG Electronic, Collins Aerospace, Fanuc, Amazon, Lafarge oraz kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Wrocławskiego Parku Technologicznego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.


- Mówimy dziś o zrównoważonym rozwoju. To ważne hasło, które przyświeca nam – włodarzom regionu – i  naszym działaniom, od wielu lat. To na nim oparliśmy naszą strategię rozwoju, dokument który w dużej mierze zaprowadził nas w miejsce w którym dzisiaj jesteśmy. A jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się regionów we Wspólnocie Europejskiej – mówił podczas spotkania marszałek Cezary Przybylski.


Ideą, jaka przyświecała organizatorom wydarzenia, było stworzenie platformy do zaprezentowania strategii i najlepszych praktyk samorządowych i biznesowych w obszarze zrównoważonego rozwoju. W dobie coraz większych wyzwań klimatycznych, takie spotkanie i dialog na temat strategii władz samorządowych wraz z największymi inwestorami we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku stanowi niepowtarzalną szansę na wypracowanie propozycji wspólnych przedsięwzięć.