rozmiar czcionki: A | A | A

Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego

31.07.2018 13:48 13:48

Wczoraj we Wrocławiu odbył się z "Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego", w którym wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk. Podczas spotkania mówiła m.in. o zmianach na rynku pracy oraz konkretnej pomocy dla bezrobotnych, ale też pracujących Dolnoślązaków i pracodawców. Wrocław był kolejnym miastem po Legnicy i Jeleniej Górze, w którym gościliśmy z cyklem spotkań o rynku pracy.

Subregion wrocławski ma najniższą stopę bezrobocia wśród dolnośląskich subregionów, która obecnie wynosi 5,3 proc. Rok do roku bezrobocie spadło (ponad 2,2 tys. osób), ale bez pracy jest nadal ponad 12,6 tys. mieszkańców subregionu. Blisko 50 mln zł to tegoroczna pula Funduszu Pracy w powiatowych urzędach pracy subregionu.

Ponadto mieszkańcy subregionu- bezrobotni, pracujący, pracodawcy, organizacje społeczne i pozarządowe - mogą liczyć na ponad 240 mln zł na projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, które są w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Kolejne i ostatnie już spotkanie w tym cyklu zostanie zorganizowane w Wałbrzychu.