rozmiar czcionki: A | A | A

6 mln zł na budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego w Wołowie

24.01.2018 15:27 15:27

Gabinety terapeutyczne, tzw. gabinety doświadczania świata, pracownie informatyczna, poradnictwa ekonomicznego, krawiecka, plastyczna, kulinarna, sale rehabilitacyjne, gabinet logopedyczny – to wszystko znajdzie się w nowym obiekcie powstającego w Wołowie ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł, z czego prawie 6 mln pochodzi z unijnej dotacji. Dziś marszałek Cezary Przybylski odwiedził plac budowy, gdzie powstaje „Niezwykła Kraina”.

- Cieszę się, że budowa pnie się w górę. A wszystko to dzięki ogromnej determinacji zarządu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Wołowa. Potrzeba i świadomość, że tego typu obiekty muszą powstawać jest coraz większa. Zapewnią one chorym odpowiednie warunki i pomogą pokonywać życiowe trudności i ograniczenia.  – mówił w Wołowie marszałek Cezary Przybylski.

Podczas spotkania Marszałek otrzymał honorowe obywatelstwo Niezwykłej Krainy prowadzonej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie oraz specjalne podziękowania od burmistrza Dariusza Chmury z dołączoną flagą Wołowa.
 
Projekt zakłada utworzenie domu pomocy społecznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Znajdzie się w nim 21 miejsc całodobowej opieki.
Budynek ośrodka w całości przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną windy, odpowiednio przystosowane będą łazienki i toalety. Wyposażony zostanie także w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny oraz łózka.
Z obiektu korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne i ich rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym.
W ośrodku będą funkcjonowały zarówno Ośrodek Wsparcia Dziennego „Nasz Dom” oraz Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy.