rozmiar czcionki: A | A | A

24 mln zł na szpitale w regione

25.08.2017 13:39 13:39

W Legnicy podpisana została umowa, na mocy której dolnośląski samorząd przeznaczył na zwiększenie dostępności do specjalistycznego leczenia pacjentów ponad 24 mln zł w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Sygnatariuszem umowy był marszałek województwa Cezary Przybylski.

Liderem projektu jest Szpital Wojewódzki w Legnicy, który dzięki przekazanym środkom zostanie zmodernizowany i unowocześniony, by dostosować go do obecnie obowiązujących standardów i przepisów. Zmieniony zostanie układ pomieszczeń, co ułatwi pracę personelowi szpitala. Powstanie nowa sala hybrydowa, która zwiększy możliwości leczenia pacjentów o skomplikowane zabiegi kardiochirurgiczne i chirurgii naczyniowej. Nowe pomieszczenia zostaną wyposażone w klimatyzację, co przełoży się na komfort pracy lekarzy a tym samym na bezpieczeństwo pacjentów. Kwota, którą na modernizację szpitala w Legnicy przeznaczył Dolnośląski Urząd Marszałkowski, to ok. 13,5 mln zł.

Podobne prace zostaną przeprowadzone w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Na przebudowę bloku operacyjnego i zakup wyposażenia medycznego samorząd województwa przekaże ponad 10 mln zł.

Nowe wyposażenie medyczne, na które urząd marszałkowski przeznaczył blisko 3 mln zł trafi również do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Marszałek Cezary Przybylski podkreślił, że „dobrze funkcjonująca służba zdrowia jest priorytetem dla obecnego zarządu województwa, co widać patrząc na dotychczasowe dolnośląskie inwestycje medyczne. Natomiast do sprawnego i szerokiego dostępu Dolnoślązaków do opieki onkologicznej przywiązujemy najwyższą wagę!”