rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Nauki na Politechnice Wrocławskiej

Dodano: 17-11-2017

Od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich rozpoczęły się w środę obchody Święta Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Głównym punktem uroczystości było przyznanie tytułu doktora honoris causa prof. Wojciechowi Witkiewiczowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski oraz przewodniczący sejmiku Paweł Wróblewski.

[more]

Ruszyła kampania onkologiczna

Dodano: 16-11-2017

„Wybieram zdrowie. To onkologiczne” – pod takim hasłem wystartowała wczoraj kampania społeczno-edukacyjna Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Jej tematem przewodnim była onkologia i logiczne wybory w zakresie profilaktyki antynowotworowej.

[more]

Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze przyznane!

Dodano: 15-11-2017

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystości wręczenia Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych XXVII edycji oraz wręczenia Dolnośląskich Nagród Gospodarczych. Uroczyste wręczenie Certyfikatów jest najważniejszym poświadczeniem wiarygodności i jakości gospodarczej w regionie.

[more]

Amerykanie z wizytą w Dolnośląskim Centrum Onkologii

Dodano: 13-11-2017

Przedstawiciele fundacji M.D. Anderson działającej przy jednym z największych na świecie ośrodków onkologicznych w USA - odwiedzili Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu. Z Amerykanami spotkał się Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który odpowiada m.in. za ochronę zdrowia w naszym regionie.

[more]

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Bolesławcu

Dodano: 13-11-2017

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, które odbyły się w Bolesławcu. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych razem z mieszkańcami udali się na bolesławiecki Rynek, gdzie złożyli wieńce i pieśni reprezentacyjnych Wojska Polskiego w wykonaniu miejskiej...

[more]

Marsz Niepodległości

Dodano: 13-11-2017

Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

[more]

Trening z Gwiazdą Siatkówki

Dodano: 08-11-2017

Młodzi sportowcy z klubów siatkarskich z Wrocławia, Milicza, Wałbrzycha i Jawora mieli niesamowitą okazję, by zagrać z wicemistrzem świata i dwukrotnym olimpijczykiem - Łukaszem Kadziewiczem. Trening z gwiazdą siatkówki odbył się w ramach programu pn. „Dolnośląska Akademia Siatkówki. W zajęciach uczestniczyła Wicemarszałek Iwona Krawczyk, wiceprezes DZPS-u Stanisław Łopaciński oraz Burmistrz Jawora Emilian Bera.

[more]