rozmiar czcionki: A | A | A

Duże inwestycje drogowe w Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach

Dodano: 14-05-2018

Ponad 50 mln zł trafi do gmin Boguszów Gorce i Wałbrzych w ramach dofinansowania przekazanego przez marszałka Cezarego Przybylskiego. Pieniądze te pozwolą przebudować drogi wojewódzkie nr 367 i 381 oraz wybudować obwodnicę Boguszowa-Gorc i dzielnicy Sobięcin w Wałbrzychu.

[more]

Dolny Śląsk na Expo Batumi Travel 2018

Dodano: 14-05-2018

Dolny Śląsk kolejny raz gościł w Gruzji. Tym razem przedstawiciele naszego województwa reprezentowali region na targach turystycznych w Batumi w prowincji Adżaria: Expo Batumi Travel 2018.

[more]

W Ząbkowicach Śląskich powstaje kryta pływalnia

Dodano: 14-05-2018

Mieszkańcy powiatu ząbkowickiego będą mieli krytą pływalnię z prawdziwego zdarzenia. Dziś marszałek Cezary Przybylski miał przyjemność uczestniczyć w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowany basen. Samorząd województwa przekazał na inwestycję dotację w wysokości 1,25 mln zł.

[more]

Europejskie Mistrzostwa Karate we Wrocławiu

Dodano: 11-05-2018

We Wrocławiu, w dniach 11-12 maja b.r. odbędą się Europejskie Mistrzostwa Karate. Dziś, Jerzy Michalak – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z przedstawicielami Związku Karate we Wrocławiu, przedstawicielami Światowej Federacji Karate, Europejskiej Federacji Karate, a także mistrzami tej dyscypliny sportu pochodzącymi z Japonii. Gośćmi marszałka byli Kenji Midori - Prezydent Światowej Organizacji Karate WKO, Koen Scharrenberg (Holandia) - Prezydent Europejskiej Organizacji...

[more]

Konferencja Innovation Forum Media we Wrocławiu

Dodano: 11-05-2018

Czołowi eksperci i specjaliści z firm przemysłu medialnego z Brandenburgii i Dolnego Śląska łączą siły. 13 czerwca 2018 r. o godz. 14:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu odbędzie się konferencja Innovation Forum Media. Głównymi tematami będą Virtual Reality oraz produkcja gier komputerowych.

[more]

ZINTEGROWANI - podpisanie umowy partnerskiej

Dodano: 10-05-2018

Zintegrowani - tak nazywa się projekt, który już w drugiej połowie roku realizować będzie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z dziesięcioma dolnośląskimi samorządami.

[more]

Szczyt Partnerstwa Odry w Dreźnie

Dodano: 09-05-2018

Polityka zdrowotna, transgraniczne połączenia kolejowe oraz kwestie związane z funkcjonowaniem regionów w oparciu o środki z unijnego budżetu - to główne tematy poruszane podczas szczytu Partnerstwa Odry w Dreźnie, w której udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[more]