rozmiar czcionki: A | A | A

Raport o Stanie Województwa

Dodano: 05-06-2020

Zapraszamy do zapoznania się z „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego” – dokumentem, który podsumowuje pracę samorządu województwa oraz podległych mu instytucji w ubiegłym roku. Raport jest opracowaniem kluczowym w kontekście planowania dalszego rozwoju regionu.

[more]

Dolnośląski biznes wkracza w trzeci wymiar

Dodano: 04-06-2020

Dolny Śląsk stawia na nowe technologie i zaprasza do siebie innowatorów, którzy w swoich przedsięwzięciach biznesowych zamierzają wykorzystywać druk 3D. Już w przyszłym roku zakończy się budowa Dolnośląskiego Inkubatora Druku 3D. Akt erekcyjny pod budowę nowej inwestycji został dziś uroczyście podpisany i złożony w miejscu, w którym powstaje inkubator.

[more]

Pociągi do Karpacza i Kowar coraz bliżej

Dodano: 02-06-2020

Podróżni już niedługo będą mogli dojeżdżać bezpośrednio z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar. Niebawem Województwo Dolnośląskie formalnie przejmie linię nr 308 (Jelenia Góra – Mysłakowice – Kowary) i linię nr 340 (Mysłakowice – Karpacz).

[more]

Samorząd województwa wspiera szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej

Dodano: 29-05-2020

Samorząd województwa przekazuje kolejne wsparcie dla szpitali powiatowych. Środki pochodzą z funduszy europejskich i będą przyznane szpitalom w wysokości zależnej od ilości łóżek. W sumie blisko 13,9 mln złotych trafi do dolnośląskich domów pomocy społecznej i szpitali podlegających powiatom.

[more]

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-05-2020

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął dziś rezolucję upamiętniającą 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii Polski. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

[more]

Obchody 30-lecia samorządu terytorialnego

Dodano: 27-05-2020

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W dolnośląskich obchodach zorganizowanych w Polkowicach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Podczas uroczystości zasadzono symboliczne Dęby Samorządności.

[more]

Dolny Śląsk liderem pomocy dla przedsiębiorców

Dodano: 25-05-2020

Ponad 2100 wniosków w sprawie dopłat do wynagrodzeń rozpatrzył pozytywnie Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Pozwoli to na ochronę ponad 117 tysięcy pracowników dolnośląskich przedsiębiorstw. Tak przedstawia się bilans rządowej Tarczy Antykryzysowej po prawie dwóch miesiącach jej funkcjonowania. Podległa marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu instytucja realizuje te zadania najskuteczniej w Polsce.

[more]