rozmiar czcionki: A | A | A

Konsul Niemiec kończy misję na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-07-2018

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego gościł w Urzędzie Marszałkowskim Panią Ulrike Knotz, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli również Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Karol Przywara - Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą. Była to pożegnalna wizyta Pani Konsul, która kończy swoją misję dyplomatyczną na Dolnym Śląsku.

[more]

Dolnośląska Mapa Zabytków Techniki

Dodano: 23-07-2018

Dolny Śląsk to najbogatszy w Polsce region pod względem liczby zabytków techniki. Chcąc pomóc w promocji tego niezwykłego dziedzictwa Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska uruchomia projekt pn. Dolnośląska Mapa Zabytków Techniki.

[more]

Sejmik uchwalił rezolucję dotycząca X Rocznicy wybuchu wojny w Gruzji w 2008 roku

Dodano: 19-07-2018

W sierpniu mija 10 lat od tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Gruzji. Rosyjska agresja na gruzińskie regiony rozpoczęła trwającą do dziś okupację terenów wchodzących w skład terytorium Gruzji, w tym część historycznych regionów Kartli Wewnętrznej i Regionu Cchinwali.

[more]

Wybudują nowe ścieżki rowerowe

Dodano: 17-07-2018

Niemal 30 kilometrów tras rowerowych w powiecie trzebnickim i wołowskim powstanie dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wartość projektu to niemal 10 milionów złotych, a unijne dofinansowanie przekracza 8 milionów.

[more]

Nowa instalacja przetwarzania odpadów w Wołowie

Dodano: 17-07-2018

Dzięki unijnemu dofinansowaniu już niebawem w Wołowie powstanie nowa instalacja przetwarzania odpadów. Inwestycja warta jest niemal 30 milionów złotych, a kwota unijnego wsparcia przekracza 13 milionów. Umowę na realizację inwestycji podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Opinia w sprawie projektu ustawy „Mieszkanie plus”

Dodano: 16-07-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ponownie opiniuje projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, potocznie zwany „Mieszkanie plus”. Niestety ponownie negatywnie.

[more]

Superpociąg na dolnośląskich torach

Dodano: 12-07-2018

Nowoczesny design oraz zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Tak po gruntownej modernizacji przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” prezentuje się elektryczny zespół trakcyjny ED72.

[more]