rozmiar czcionki: A | A | A

IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia- spotkanie z uczestnikami

Dodano: 31-07-2018

27 lipca w Lubawce wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkała się z uczestnikami IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba, była Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, dyrektor ZSP Arkadiusz Rzepka oraz wicedyrektor Ewa Telega.

[more]

Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego

Dodano: 31-07-2018

Wczoraj we Wrocławiu odbył się z "Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego", w którym wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk. Podczas spotkania mówiła m.in. o zmianach na rynku pracy oraz konkretnej pomocy dla bezrobotnych, ale też pracujących Dolnoślązaków i pracodawców. Wrocław był kolejnym miastem po Legnicy i Jeleniej Górze, w którym gościliśmy z cyklem spotkań o rynku pracy.

[more]

Wyjątkowy jubileusz w Muzeum Papiernictwa

Dodano: 27-07-2018

Ponad cztery wieki historii i jedyne w swoim rodzaju muzeum – mowa o dusznickim Młynie Papierniczym, który w tym roku już po raz 18. zaprasza na Święto Papieru. Wszystkiego o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie dowiecie się w najbliższy weekend w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

[more]

11 nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich

Dodano: 27-07-2018

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na zakup nowych pojazdów. Aż 11 zespołów trakcyjnych wzmocni tabor naszego regionalnego przewoźnika. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

[more]

Rewitalizacja centrum Nowogrodźca

Dodano: 26-07-2018

W centrum Nowogrodźca trwają intensywne prace remontowe. Dzięki pieniądzom przyznanym przez samorząd województwa, ulice Kościuszki i Rynek już niedługo zyskają nowy wygląd i staną się wizytówką miasta.

[more]

Trasa łącząca drogę S3 i aglomerację jeleniogórską

Dodano: 26-07-2018

W Jeleniej Górze odbyło się dziś spotkanie konsultacyjne dotyczące budowy łącznika między drogą ekspresową S3 w Bolkowie a aglomeracją jeleniogórską. W spotkaniu w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Wsparcie kształcenia zawodowego w regionie

Dodano: 26-07-2018

Kształcenie Zawodowe szansą dla uczniów Powiatu Bolesławieckiego - pod umową na dofinansowanie projektu pod taką właśnie nazwą złożyli dziś swoje podpisy marszałek województwa Cezary Przybylski oraz starosta powiatu bolesławieckiego Karol Stasik. Całkowita wartość projektu to ponad 4,5 mln zł z czego dofinansowanie ze środków unijnych przekroczyło 4 mln zł.

[more]