rozmiar czcionki: A | A | A

Międzynarodowe Targi Turystyczne po raz 10

Dodano: 27-02-2018

Przez weekend w Hali Stulecia we Wrocławiu odbywała się 10. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych - „Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego".

[more]

Delegacja z Adżarii na Dolnym Śląsku

Dodano: 23-02-2018

Po raz kolejny Dolny Śląsk odwiedziła oficjalna delegacja przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii. Goście z Gruzji spotkali się z władzami naszego województwa i tradycyjnie już wzięli udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Turystycznych, na których prezentują turystyczny potencjał Adżarii i Batumi.

[more]

Nowe Centrum Badawcze na Politechnice Wrocławskiej

Dodano: 23-02-2018

Kamień węgielny pod budowę nowego centrum badawczego „GEO-3EM Energia, Ekologia, Edukacja” Politechniki Wrocławskiej wmurowany. Inwestycja za około 100 mln zł ma być gotowa w październiku. W uroczystości wziął udział wczoraj marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Jubileusz Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu

Dodano: 20-02-2018

To już 10. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu! Jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce, a tym samym najważniejsze w regionie odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Hali Stulecia. Trwająca trzy dni impreza gromadzi rzeszę ludzi zainteresowanych turystyką. Dedykowana jest turystom indywidualnym, grupom, rodzinom z dziećmi, uczniom, seniorom oraz każdemu, kto planuje wyjątkowy urlop, inspirujące wczasy lub inne formy wypoczynku!

[more]

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego...

Dodano: 19-02-2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczyna cykl konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030, które potrwają od dziś do 26 marca 2018 r.

[more]

Ponad 32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

Dodano: 19-02-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże kolejną pulę funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O środki na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" oraz „Ochronę zabytków i budownictwa tradycyjnego” będzie można ubiegać się od 12 marca.

[more]

Wizyta Ambasadora Japonii

Dodano: 16-02-2018

Polsko – Japońsko współpraca gospodarcza, umowa o wolnym handlu, inwestycje KGHM w Chile, inwestycje Japońskich firm na Dolnym Śląsku oraz współpraca uczelni wyższych to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Michalaka z Ambasadorem Japonii Shigeo Matsutomi.

[more]