rozmiar czcionki: A | A | A

Gmina Ścinawa jednym z liderów w pozyskiwaniu funduszy unijnych

Dodano: 17-06-2020

Dzięki umowie podpisanej pod koniec maja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Gmina Ścinawa uplasowała się na drugim miejscu wśród dolnośląskich gmin pod względem dofinansowania na 1 mieszkańca. Z tej okazji marszałek Cezary Przybylski przekazał na ręce burmistrza Krystiana Kosztyły list gratulacyjny podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej.

[more]

Zmiana na stanowisku Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-06-2020

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego większość radnych przegłosowała odwołanie Michała Bobowca z funkcji Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Samorząd województwa podsumował batalię z koronawirusem na Dolnym Śląsku

Dodano: 16-06-2020

Od blisko trzech miesięcy wszyscy zmagamy się z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców regionu to czas izolacji, wzmożonej ostrożności, a także niepewności związanej z lokalnym rynkiem pracy. Dla samorządów to wielki sprawdzian odpowiedzialności, sprawności działania, a przede wszystkim spełnienia oczekiwań Dolnoślązaków. Za nami pierwsze podsumowanie działań podjętych przez samorząd województwa.

[more]

Dolnośląskie WORD-y wracają do formy. Ponad 9 tys. egzaminów tylko w maju

Dodano: 15-06-2020

Minął miesiąc od kiedy dolnośląskie WORD-y przywróciły egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy. Ośrodki przygotowały się do ponownego przyjęcia kandydatów na kierowców, przeorganizowały swoją działalność zgodnie z wymogami sanitarnymi i w ciągu niespełna miesiąca przeprowadziły 9 tys. testów.

[more]

Dolnośląskie Centrum Sportu pełne innowacji

Dodano: 10-06-2020

W powstającym na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskim Centrum Sportu powstanie miejsce oferujące możliwość przeprowadzania treningu sportowego w symulowanych warunkach wysokogórskich. Wszystko dzięki powstającemu tam Inkubatorowi ICT wyposażonemu w specjalistyczny sprzęt. Całość będzie dostępna pod koniec przyszłego roku.

[more]

Nowy program pomoże pacjentom po zawale serca

Dodano: 10-06-2020

Dzięki staraniom samorządu województwa podlegające marszałkowi Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej będzie uczestniczyło w wyjątkowym programie dedykowanym osobom po zawale serca. Program przygotowany został przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologii. Udział pacjentów w programie jest bezpłatny.

[more]

Pociągi wrócą na linię Gryfów Śląski – Mirsk - Świeradów Zdrój

Dodano: 08-06-2020

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przejął dziś linie kolejowe nr 317 i 336 z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju. To kolejne trasy przejmowane od Polskich Kolei Państwowych w ramach planu przywracania ruchu pasażerskiego na nieczynnych liniach. Ruch pasażerski powróci na nią w ciągu najbliższych dwóch lat po wykonaniu niezbędnych prac rewitalizacyjnych.

[more]