rozmiar czcionki: A | A | A

Festiwal podróżników na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-10-2018

Dolnośląskie Centrum Filmowe zamieniło się w prawdziwe podróżnicze Centrum Wszechświata. Wszystko za sprawą Festiwalu Podróżników National Geographic, które odbyło się w ramach Święta Województwa, w dniach 12-14 października. W festiwalu wzięli udział m.in. Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa oraz Paweł Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

60–lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

Dodano: 12-10-2018

W Zgorzelcu odbyła się dziś uroczystość związana z 60–lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu połączona z obchodami Święta Edukacji Narodowej.

[more]

Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12-10-2018

16. października, czyli dzień, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi, przypada Święto Województwa Dolnośląskiego. Jego ustanowienie i pierwsze obchody odbyły się w 2010. Tym razem główne obchody Święta odbędą się w poniedziałek 15 października.

[more]

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Dodano: 11-10-2018

Dziś odbyła się konferencja podsumowująca prace nas Strategią Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030. Zaprezentowany dokument jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac. Konsultacje społeczne zapisów Strategii były prowadzone na terenie całego Dolnego Śląska. W szerokiej debacie publicznej podczas licznych spotkań wzięli udział dolnośląscy parlamentarzyści, radni województwa, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz administracji rządowej, środowisk naukowych i gospodarczych, świata...

[more]

40 milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich

Dodano: 11-10-2018

Mieszkaniec Dolnego Śląska podróżujący w czwartek rano szynobusem Kolei Dolnośląskich relacji Jeleni góra - Wrocław okazał się być 40. milionowym pasażerem naszego regionalnego przewoźnika. Z tej okazji przygotowano dla wyjątkowego pasażera niespodziankę. Otrzymał on voucher na darmowe przejazdy, a na Dworcu Głównym czekał na niego tort, czerwony dywan i orkiestra.

[more]

Tor saneczkowy w Karpaczu zostanie zmodernizowany

Dodano: 11-10-2018

1,5 mln zł – taką kwotę samorząd województwa zainwestuje w przebudowę toru saneczkowego w Karpaczu. Obiekt w nowej odsłonie ma być gotowy w 2020 roku.

[more]

Sportowy rok szkolny w Olszynie uroczyście rozpoczęty!

Dodano: 10-10-2018

W środę 10 października marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystej wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Podczas uroczystości odbyły się także Finały Dolnośląskie Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których zaprezentowali się zwycięzcy etapów powiatowych, olszyńskie przedszkolaki oraz dzieci biorące udział w programie „ Sprawny Dolnoślązaczek”

[more]