rozmiar czcionki: A | A | A

Radny na medal - plebiscyt rozstrzygniety

Dodano: 28-09-2018

Radni gmin i powiatów oraz sejmiku województwa, a także wójtowie, burmistrzowie i prezydenci dolnośląskich miast zmierzyli się w plebiscycie Gazety Wrocławskiej o miano najlepszych samorządowców. Plebiscyt patronatem objął marszałek Cezary Przybylski.

[more]

SUDECKI YGREK – apel samorządu województwa do Premiera w sprawie drogi S8

Dodano: 27-09-2018

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął stanowisko dotyczące rozbudowy dróg ekspresowych na południu Województwa Dolnośląskiego w przebiegu międzynarodowych szybkich korytarzy transportowych w kierunku Wiednia oraz Pragi. Tym samym postanowił o uwzględnieniu tych postulatów nie tylko w planowaniu i realizacji zadań samorządu województwa, ale także o występowaniu do odpowiednich organów rządowych i unijnych o podjęcie stosownych działań zawiązanych z ta inwestycją. W Świdnicy, w konferencji...

[more]

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Pisarzowicach

Dodano: 26-09-2018

30 tys. zł przekazał dziś marszałek Cezary Przybylski w imieniu Samorządu Wojewódzka na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminny Kamienna Góra i zakup wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

[more]

Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu

Dodano: 26-09-2018

Dwie Szkoły Podstawowe w Siedlęcinie, budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy oraz budynek Ośrodka Zdrowia w Dziwiszowie zostały wyremontowane ze dzięki wsparciu Samorządu Województwa.

[more]

"Nie dla narkotyków"

Dodano: 24-09-2018

„Nie dla narkotyków” to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym. Był realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg Polska- Saksonia 2014-2020 od 2016 roku. Dziś w Görlitz odbyło się podsumowanie jego rezultatów.

[more]

Święto sera i wina po raz piąty

Dodano: 24-09-2018

Już po raz piąty w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym Pałac Wrocław Pawłowice odbył się kiermasz najlepszych regionalnych produktów - Święto Sera i Wina. Kiermaszowi towarzyszyły pokazy i warsztaty kulinarne, degustacje oraz nauka oceniania serów i win. Imprezę otwierał marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska. Gościem specjalnym był Robert Makłowicz.

[more]

Komunikat w sprawie biura podróży Millennium Travel

Dodano: 21-09-2018

W związku z ogłoszeniem dnia 20 września 2018 r. niewypłacalności przez organizatora turystyki Millennium Travel International Sp. z o.o. (ul. Jaworzyńska 14/5, 59-220 Legnica, nr KRS: 0000376467) informujemy, że klienci których imprezy turystyczne się nie odbyły mają możliwość ubiegania się o zwrot wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną.

[more]