rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie marszałka z Wiceprzewodniczącym Bundestagu

Dodano: 23-06-2020

Partnerskie relacje Dolnego Śląska i Saksonii, a zwłaszcza współpraca między regionami oraz niemieckim rządem federalnym były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Thomasem Oppermannem, Wiceprzewodniczącym Niemieckiego Bundestagu.

[more]

Komunikat Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej

Dodano: 23-06-2020

W imieniu Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej informujemy, że nabór wniosków do konkursu dotyczącego „Wsparcia dla MŚP dotkniętych skutkami COVID-19” został wstrzymany z powodu występujących usterek technicznych.

[more]

Premier Wolnego Państwa Saksonia gościem marszałka

Dodano: 22-06-2020

Współpraca międzyregionalna w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię koronawirusa, a w szczególności kooperacja w ramach projektu CASUS to najważniejsze tematy dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Wolnego Państwa Saksonia Michaelem Kretschmerem. W rozmowach uczestniczył także Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

[more]

Młodzi Dolnoślązacy uczą się bezpiecznie żyć

Dodano: 19-06-2020

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. XVl edycja projektu poświęcona była kształtowaniu wrażliwości środowiskowej.

[more]

Wizyta Ambasadora Gruzji

Dodano: 19-06-2020

Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Polsce, był dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Wizyta miała charakter roboczy, a rozmowy dotyczyły dotychczasowej i przyszłej współpracy.

[more]

60 milionów złotych wsparcia dla branży turystycznej

Dodano: 18-06-2020

Samorząd województwa we współpracy z Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą ogłaszają konkurs dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Na dofinansowania przeznaczono w sumie ponad 60 mln złotych z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Promocja oferty gospodarczej Dolnego Śląska

Dodano: 18-06-2020

Targi branżowe, misje gospodarcze i szeroka akcja informacyjna – tak Dolny Śląsk planuje pomóc lokalnym przedsiębiorcom w zaprezentowaniu swojej oferty na globalnym rynku. Pomoże w tym projekt promocji oferty gospodarczej regionu zaprezentowany dziś przez wicemarszałka Grzegorza Macko.

[more]