rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszyła rozbudowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Dodano: 17-10-2018

W środę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu odbyła się uroczystość inaugurująca budowę nowego obiektu tej placówki. Tym samy rozpoczęła się realizacja I etapu inwestycji ZOZ-u czyli budowa kompleksu zabiegowo – operacyjnego. W uroczystości wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Ponad tysiąc nowych miejsc w żłobkach i klubach malucha

Dodano: 17-10-2018

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozstrzygnął kolejny już konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W poniedziałek, 15 października beneficjenci z Dolnego Śląska wzięli udział w wałbrzyskiej Starej Kopalni w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Dzięki temu blisko 50 mln zł przeznaczonych zostanie na 1.024 miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych.

[more]

Nowe Rondo Solidarności w Kruszynie otwarte!

Dodano: 17-10-2018

Po kilku miesiącach prac zakończyła się rozbudowa Ronda Solidarności w Kruszynie koło Bolesławca. W środę 17 października marszałek Cezary Przybylski uroczyście otworzył gotową inwestycję.

[more]

Samorząd województwa wspiera potrzebujących

Dodano: 16-10-2018

28 mln zł z unijnej dotacji przekaże marszałek Cezary Przybylski na pomoc osobom niesamodzielnym i niepełnosprawnym. Pieniądze trafią do 11 organizacji pozarządowych i instytucji.

[more]

Gala z okazji 20-lecia samorządu wojewódzkiego

Dodano: 16-10-2018

W Operze Wrocławskiej odbyła się w poniedziałek uroczysta Sesja Sejmiku oraz Gala z okazji 20-lecia samorządu wojewódzkiego, którą obchodzimy w tym roku.

[more]

Po raz trzeci rusza program "Bezpieczny Dolnoślązak"

Dodano: 16-10-2018

Dnia 11 października 2018 r. o godz. 12.00 w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy ul. Skarbowców 8a odbyła się konferencja inaugurująca Program Edukacyjny pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”.

[more]

365 Timing Economic Congress

Dodano: 15-10-2018

Strategiczne wyzwania dla polskiej gospodarki w wymiarze międzynarodowym, krajowym i regionalnym, także w perspektywie roku 2030, czas w zarządzaniu projektami inwestycyjnym, analityczne i impulsywne planowanie rozwoju MŚP i start-up to tylko kilka z tematów 365 Timing Economic Congress. Dwudniową konferencję, w której biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, ekonomiści i samorządowcy zorganizowały Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Dolnośląski Fundusz Rozwoju oraz Urząd Marszałkowski...

[more]