rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd dwadzieścia lat po reformie

Dodano: 24-05-2018

„Samorząd z perspektywy 20-lecia reformy administracyjnej i terytorialnej” to tytuł konferencji, którą dziś rozpoczęły się obchody rocznicy powołania do życia samorządów regionalnych. Wydarzenie zainaugurowało spotkanie na Uniwersytecie Wrocławskim w którym uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Koncert chóru Batumi w Kamiennej Górze

Dodano: 24-05-2018

19 maja w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbył się koncert Narodowego Chóru Adżarii z Gruzji, który wraz z resztą gości wysłuchała wicemarszałek Iwona Krawczyk, która była inicjatorką tego wydarzenia.

[more]

Zarząd województwa z absolutorium za 2017 rok

Dodano: 23-05-2018

Nadwyżka budżetowa i operacyjna, malejące zadłużenie oraz pierwsze miejsce w kraju w zakresie realizowania zaplanowanych wydatków. Tak w skrócie można opisać realizację budżetu Dolnego Śląska w roku 2017. Podczas sesji sejmiku zarząd województwa otrzymał dziś absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2017. Uchwałę poparło 25 radnych, przeciw było 8.

[more]

Weź udział w "Biegu po zdrowie"

Dodano: 23-05-2018

„Bieg po zdrowie” to wydarzenie zamykające Onkologikę - kampanię informacyjno-edukacyjną Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Organizujemy je we współpracy z Wydziałem Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach XI Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski.

[more]

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej

Dodano: 22-05-2018

Termomodernizacja sali gimnastycznej w Nowej Rudzie, przebudowa boiska szkolnego w Świerzawie, zakup i montaż stacji rowerowej w Dusznikach-Zdroju, budowa ścieżki rowerowej w Prusicach, budowa placu zabaw wraz z siłownią w Ziębicach to tylko nieliczne projekty, które otrzymały dotacje celowe z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

[more]

„Program rozwoju sportu w województwie dolnośląskim”

Dodano: 21-05-2018

Trwają konsultacje projektu „Program rozwoju sportu w województwie dolnośląskim”. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 maja na Zamku Piastowskim w Legnicy.

[more]

V Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 18-05-2018

100 lat niepodległości. 100 lat samorządu – pod takim hasłem w piątek 18 maja odbył się V Dolnośląski Kongres Samorządowy. Po raz kolejny do Wrocławia zawitało kilkuset samorządowców, naukowców, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych z całego regionu.

[more]