rozmiar czcionki: A | A | A

2 mln zł z funduszy unijnych dla Nowogrodźca

Dodano: 03-08-2018

Dom Pomocy Społecznej, Dom Opieki Specjalistycznej oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej powstaje w Nowogrodźcu. 2 mln dotacji na przebudowę i rozbudowę budynku dawnego Szpitala św. Józefa przy ul. Cichej z funduszy unijnych przekazał marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Perła Żeliszowa idze do remontu

Dodano: 03-08-2018

Jeden z najcenniejszych zabytków Dolnego Śląska, jakim jest kościół poewangelicki w Żeliszowie czeka na kolejny remontem. Tym razem z budżetu samorządu województwa na te wyjątkowa świątynię marszałek Cezary Przybylski przekazał 60 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na remont dachu i konstrukcji budynku, znanego też pod nazwą Perła Żeliszowa.

[more]

Weź udział w konkursie fotograficznym RPO!

Dodano: 02-08-2018

Lubisz fotografować? Interesuje Cię jak zmienia się nasz region dzięki funduszom unijnym? Ten konkurs jest dla Ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi.

[more]

Kolejami Dolnośląskimi na Zamek Książ i na Dolnośląski Festiwal Tajemnic.

Dodano: 01-08-2018

Koleje Dolnośląskie oraz Zamek Książ w Wałbrzychu podpisały dziś porozumienie, które ułatwi życie turystom odwiedzającym Dolny Śląsk.

[more]

Mobilny Pasażer w Kolejach Dolnośląskich

Dodano: 31-07-2018

Od 1 sierpnia pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z aplikacji „Mobilny Pasażer”, która poinformuje ich o wszelkich utrudnieniach występujących na liniach kolejowych obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika.

[more]

Miliony na remonty przystanków kolejowych

Dodano: 31-07-2018

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prawie 20 mln zł na budowę nowych oraz przebudowy istniejących stacji i przystanków w Jeleniej Górze, a także we Wrocławiu.

[more]

IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia- spotkanie z uczestnikami

Dodano: 31-07-2018

27 lipca w Lubawce wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkała się z uczestnikami IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba, była Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, dyrektor ZSP Arkadiusz Rzepka oraz wicedyrektor Ewa Telega.

[more]