rozmiar czcionki: A | A | A

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Łaziskach

Dodano: 29-09-2018

Koło Gospodyń Wiejskich w Łaziskach obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji w Domu Ludowym odbyła się uroczystość, w której wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Święto ratowników

Dodano: 29-09-2018

W sobotę, 29 września, w Schronisku PTTK Strzecha Akademicka, położonym na szlaku biegnącym na Śnieżkę odbyły się uroczystości z okazji Dnia Ratownika. Swoje święto obchodzili Ratownicy Grupy GOPR Karkonosze.

[more]

Dzień Ratownictwa Medycznego w Jeleniej Górze

Dodano: 28-09-2018

W piątek 28 września marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Ratownictwa Medycznego w Jeleniej Górze, podczas których wręczył odznaki honorowe szczególnie zasłużonym pracownikom za wybitne osiągnięcia dla systemu opieki zdrowotnej oraz profesjonalne podejście do pracy na rzecz zdrowia pacjentów.

[more]

Delegacja gospodarcza z Luksemburga na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-09-2018

Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim z oficjalną delegacją przedsiębiorców z Luksemburga pod przewodnictwem Pana Conrada Brucha, Ambasadora Luksemburga w Polsce , Pana Krzysztofa Bramorskiego, Konsula Honorowego Luksemburga oraz Pana Jeannota Erpeldinga, Dyrektora Zarządzającego Luksemburskiej Izby Handlowej. W spotkaniu uczestniczył także Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

[more]

Konferencja naukowa "Polskie Interesy Narodowe"

Dodano: 28-09-2018

27 września Pani Marszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w konferencji naukowej pn.: „ Polskie Interesy Narodowe” , organizowanej przez Stowarzyszenie BEZPIECZEŃSTWO.PL oraz Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Głównym celem konferencji było ustalenie działań służących interesom narodowym i racji stanu.

[more]

Powstanie Dolnośląska Strefa Technologii Biomedycznych

Dodano: 28-09-2018

W sumie 100 mln złotych przekażą samorząd województwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na technologie biomedyczne. To kolejne wsparcie jakie zostanie przekazane dolnośląskim przedsiębiorcom i naukowcom. Porozumienie w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia województwa dolnośląskiego i NCBR, które będzie polegało na wsparciu badań przemysłowych i prac rozwojowych w obszarze technologii biomedycznych „Dolnośląska Strefa Technologii Biomedycznych” podpisali dziś Cezary Przybylski –...

[more]

Dolnośląskie Klucze Sukcesu rozdane

Dodano: 28-09-2018

27 września 2018 roku w Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu odbyła się Gala wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu. W ten sposób zakończono XXII już edycję tego wydarzenia. "Dolnośląskie Klucze Sukcesu" przyznawane są przez Kapitułę, w której obecnie zasiadają m.in. marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[more]