rozmiar czcionki: A | A | A

Nagrody dla najlepszych sportowców

Dodano: 11-12-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 65 zawodnikom i trenerom, medalistom oraz wyróżniającym się zawodnikom najważniejszych imprez sportowych, które odbyły się w 2019 roku. Łączna pula przyznanych nagród to niemal 133 tys. zł. Wręczyli je dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

[more]

Kolej połączy Zagłębie Miedziowe

Dodano: 11-12-2019

Po 15 latach kolej powróci na teren całego Zagłębia Miedziowego. W inauguracyjnym przejeździe z Legnicy do Głogowa uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Dodano: 11-12-2019

Za nami uroczystości pierwszego dnia obchodów 38. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W wydarzeniach uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, a zarząd województwa dolnośląskiego reprezentowali marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Przebudowa SOR-u w szpitalu im. T Marciniaka

Dodano: 09-12-2019

Dzięki dotacji z rezerwy budżetu państwa przeprowadzono przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa 2 we Wrocławiu. Dzięki wprowadzonym zmianom opieka nad pacjentami poprawi się i odbywa się będzie w wygodniejszych dla chorych i medyków pomieszczeniach.

[more]

Spotkanie opłatkowe Sportowej Rodziny Dolnego Śląska

Dodano: 09-12-2019

Grudzień to już tradycyjnie czas spotkań świątecznych i wigilijnych, a te są dobrą okazją do podziękowań za wspólną pracę. Dziś w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego spotkała się Sportowa Rodzina Dolnego Śląska. Zarząd województwa reprezentował Michał Bobowiec.

[more]

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Dodano: 06-12-2019

Renesans kolei na Dolnym Śląsku, obniżenie podatku miedziowego, a także inwestycje w infrastrukturę, zdrowie i sport – Bezpartyjni Samorządowcy podsumowali pierwszy rok współpracy w ramach koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Gospodarzem spotkania był marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Bezpośredni pociąg z Wrocławia do Pragi

Dodano: 05-12-2019

Dzięki umowie podpisanej dziś między Kolejami Dolnośląskimi a czeskim Leo Express już wkrótce pojawi się bezpośrednie połączenie kolejowe z Pragą. Dodatkowo województwo dolnośląskie podpisało dziś umowę o współpracy w zakresie świadczenia i organizacji usług publicznego transportu kolejowego z Krajem Pardubickim.

[more]