rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne promesy na "Odnowę Wsi Dolnoślaskiej"

Dodano: 16-08-2018

Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” otrzymali przedstawiciele kilkunastu gmin z okręgu jeleniogórskiego.

[more]

Samorząd Województwa Dolnośląskiego inwestuje w sportowe talenty

Dodano: 14-08-2018

„Gramy Razem” to program wspierający kluby sportowe działające na Dolnym Śląsku, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, a także w organizacji rozgrywek sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkleniem klub się zajmuje.

[more]

Ceramiczny Express czyli pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

Dodano: 14-08-2018

Od środy 15 do niedzieli 19 sierpnia potrwa 24. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Koleje Dolnośląskie, które są partnerem tego wydarzenia, w sobotę 18 sierpnia organizują przejazd specjalny pociągu ze stacji Wrocław Główny do Bolesławca.

[more]

Samorząd Województwa i Ministerstwo Kultury razem poprowadzą Muzeum Gross-Rosen

Dodano: 14-08-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Ministerstwem Kultury I Dziedzictwa Narodowego poprowadzą Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Dotąd ta instytucja kultury było pod opieką marszałka województwa. Jednak zarówno badawcza, jaki i edukacyjna działalność Muzeum wymaga dodatkowego wsparcia. List intencyjny w tej sprawie podpisali wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Tadeusz Samborski – członek zarządu województwa....

[more]

Święty Wawrzyniec patronem Karpacza

Dodano: 13-08-2018

Św. Wawrzyniec, opiekun ratowników sudeckich, goprowców i ubogich, został oficjalnie ogłoszony przez władze Karpacza patronem miasta. Wczoraj w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta odbywającej się w auli Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich, radni jednogłośnie zadecydowali nadaniu miastu patronatu. W uroczystości brał udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Promesy na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 10-08-2018

Przedstawiciele kilkunastu gmin z okręgu legnickiego z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego odebrali promesy na realizację małych grantów w ramach regionalnego programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”.

[more]

Podsumowanie konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2018”

Dodano: 09-08-2018

Marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska ogłosili dziś wyniki tegorocznego, jubileuszowego konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2018”. Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski już po raz dziesiąty, to jeden z elementów wsparcia jakie samorząd województwa przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej.

[more]