rozmiar czcionki: A | A | A

Premier Saksonii odznaczony przez Sejmik

Dodano: 30-04-2020

Podczas dzisiejszej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego Michaelowi Kretschmerowi, premierowi Wolnego Państwa Saksonia. Z inicjatywą przyznania odznaczenia wystąpił marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Samorząd wspiera kształcenie zawodowe

Dodano: 30-04-2020

Niemal 2300 uczniów z 53 dolnośląskich placówek edukacyjnych skorzysta wkrótce ze staży, praktyk zawodowych i egzaminów dla uczniów kształcenia i szkolenia zawodowego – wszystko dzięki projektowi realizowanemu przez samorząd województwa dolnośląskiego w partnerstwie z 10 samorządami w regionie. Projekt wart jest 11,5 miliona złotych i jest dofinansowany z funduszy europejskich.

[more]

Apel do Premiera w sprawie otwarcia granic

Dodano: 28-04-2020

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zaapelował do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o otwarcie ruchu granicznego oraz zniesienie obowiązku kwarantanny dla Dolnoślązaków pracujących w Czechach i Niemczech. Umożliwienie mieszkańcom Dolnego Śląska powrotu do pracy zawodowej w Czechach i Niemczech jest istotnym elementem planu ponownego uruchamiania gospodarki regionu.

[more]

Dolnośląskie WORD-y wznawiają egzaminy

Dodano: 27-04-2020

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku przywracają egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców poszczególnych kategorii będą mogli przystępować do testów od 4 maja.

[more]

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy - otwarty webinar dla przedsiębiorców

Dodano: 23-04-2020

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy to nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, ale także równie istotne działania koordynacyjno – doradcze. Za te odpowiadają eksperci i przedstawiciele samorządu, a służą one skutecznemu wykorzystywaniu pomocy, jaką oferuje Pakiet. Temu właśnie poświęcony był dzisiejszy webinar, który otworzył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Saksonia wspiera Dolny Śląsk

Dodano: 22-04-2020

Kolejne wsparcie dla Dolnego Śląska od partnerów z Saksonii. Dziś do urzędu marszałkowskiego dotarł transport stu tysięcy maseczek ochronnych, które wkrótce trafią do dolnośląskich jednostek medycznych.

[more]

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Dodano: 22-04-2020

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]