rozmiar czcionki: A | A | A

Ważna inwestycja w Jaworze

Dodano: 07-03-2019

Ponad 10 milionów złotych wyniosło dofinansowanie samorządu województwa dla gminy Jawor na remont ul. Cukrowniczej. To ważny odcinek drogi w lokalnej sieci komunikacyjnej. W otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

100 dni samorządu województwa nowej kadencji

Dodano: 06-03-2019

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, modernizacja i przejmowanie linii kolejowych, remonty zabytków i ośrodków kultury, wsparcie osób z niepełnosprawnościami czy uruchomienie pilotażowego programu Krajowej Sieci Onkologicznej – to tylko niektóre działania, które są realizowane, dzięki pracy samorządu województwa dolnośląskiego. Podczas ostatnich 100 dni nowej kadencji zapadły kluczowe decyzje dla rozwoju naszego regionu!

[more]

Firmy rodzinne napędzają dolnośląską gospodarkę

Dodano: 06-03-2019

Zatrudniają miliony pracowników i wypracowują aż 18% polskiego PKB - mowa o firmach rodzinnych, które stanowią o sile naszej gospodarki. O tym jak budować własną markę i zdobywać nowe rynki biznesmeni dyskutują dziś i jutro podczas Kongresu Firm Rodzinnych w hotelu Haston City we Wrocławiu.

[more]

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego urzędu

Dodano: 05-03-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego znalazł się wśród laureatów prestiżowego Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W jego XIX edycji zostaliśmy wyróżnieni za kreowanie przyjaznego środowiska pracy. Otrzymaliśmy także certyfikat „Profesjonalne ZZL”.

[more]

Za nami 43. Bieg Piastów

Dodano: 04-03-2019

Piękna zimowa aura i blisko 1700 zawodników z 32 krajów świata – za nami 43. Bieg Piastów. Na Polanie Jakuszyckiej nie zabrakło w tym roku naszej królowej nart – Justyny Kowalczyk, która walczyła na swoim koronnym dystansie 50 kilometrów. W otwarciu wydarzenia uczestniczył Marszałek Cezary Przybylski i Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

[more]

Wizyta z Kraju Środkowoczeskiego

Dodano: 04-03-2019

1 marca br. delegacja z Kraju Środkowoczeskiego (Republika Czeska) odwiedziła Dolny Śląsk. Celem wizyty był udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych organizowanych na Stadionie we Wrocławiu. Kraj Środkowoczeski prezentował swoją ofertę turystyczną podczas tego wydarzenia. Oprócz udziału w MTT 2019 delegacja uczestniczyła w spotkaniach zorganizowanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki!

Dodano: 01-03-2019

Plejada polskich podróżników, smaki Dolnego Śląska, wystawcy, którzy pomogą nam zaplanować urlop, a także atrakcyjne konkursy i nagrody – to wszystko czeka na nas na wrocławskim stadionie w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego! Imprezę otworzyli dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

[more]