rozmiar czcionki: A | A | A

Posiedzenie Rady Programowej projektu "Zielona Dolina Żywności i Zdrowia"

Dodano: 05-12-2017

W poniedziałek 4 grudnia marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięli udział w drugim posiedzeniu Rady Programowej projekty „ Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”. Tematem przewodnim spotkania był plan działań na rzecz rozwoju programu w 2018 roku.

[more]

Zaczarowane Święta w Jeleniej Górze

Dodano: 04-12-2017

W niedzielę 3 grudnia Jelenia Góra gościła finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. To wszystko w ramach ogólnopolskiego koncertu charytatywnego „ Zaczarowane Święta z Fundacją Tauron”, który został zorganizowany już po raz siódmy.

[more]

Kongres Odnowy Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 04-12-2017

W piątek 1 grudnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w Kongresie Odnowy Dolnośląskiej Wsi, który realizowany jest w naszym województwie od 2009r.

[more]

Muzeum Papiernictwa walczy o wpisanie na listę UNESCO

Dodano: 01-12-2017

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju podpisano dziś deklarację wspólnego działania na rzecz uzyskania tzw. wpisu transgranicznego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Współpracować ze sobą będą Młyn Papierniczy w Dusznikach Zdroju, papiernie w Velkych Losinach (Kraj Ołomuniecki, Republika Czeska) oraz Homburgu (Bawaria, Republika Federalna Niemiec). Sygnatariuszami deklaracji są zarządzający papierniami oraz przedstawiciele władz Województwa Dolnośląskiego (Rzeczpospolita Polska), Kraju...

[more]

Spotkanie z wicehetmanem Kraju Ołomunieckiego

Dodano: 01-12-2017

1 grudnia, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkał się z Milanem Klimešem, Wicehetmanem Kraju Ołomunieckiego w Republice Czeskiej. Podczas spotkania obie strony wyraziły wolę wspierania działań papierni z Dusznik Zdroju oraz Velkych Losin w dążeniu do uzyskania wpisu transgranicznego na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

[more]

Dolny Śląsk przyjął uchwały antysmogowe

Dodano: 30-11-2017

Radni województwa dolnośląskiego podczas dzisiejszej sesji sejmiku przyjęli uchwały antysmogowe. Ponad rok trwały prace nad stworzeniem uchwał dla województwa dolnośląskiego, uzdrowisk i Wrocławia. Nad rozwiązaniami, które poprawią jakość powietrza w naszym regionie, pracował zespół ekspertów powołany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Swoje uwagi mógł złożyć również każdy mieszkaniec podczas konsultacji społecznych.

[more]

Powstaje Bolkowska Galeria Historyczno-Artystyczna

Dodano: 29-11-2017

W budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna ARS ET HISTORIA. Już od przyszłego roku będzie to nowa przestrzeń dla mieszkańców miasta, organizacji pozarządowych i turystów.

[more]