rozmiar czcionki: A | A | A

Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Dodano: 02-10-2018

1 października w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019, w której udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[more]

Międzynarodowy Dzień Seniora w Bolesławcu

Dodano: 01-10-2018

Pierwszego października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji marszałek Cezary Przybylski wraz z prezydentem Piotrem Romanem odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Bolesławcu i złożyli życzenia jego pensjonariuszom.

[more]

6,5 mln zł dofinansowania unijnego dla Centrum wiedzy

Dodano: 01-10-2018

Budowa Centrum Wiedzy, czyli – adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu powstaje na 100 lecie niepodległości Polski. Przede wszystkim jednak wynika z konieczności powiększenia lokali biblioteki ze względu na rosnącą liczbą użytkowników, zły stan techniczny budynku oraz jego stosunkowo niewielką, ograniczoną powierzchnię.

[more]

Jubileusz 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dodano: 01-10-2018

W piątek 28 września wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystej gali z okazji Jubileuszu 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

[more]

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – wsparcie dla dolnośląskich Pracowników

Dodano: 01-10-2018

W 16. dolnośląskich powiatach pracodawcy mogą starać się o blisko 900 tys. zł na kursy, szkolenia i studia podyplomowe z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To dodatkowe pieniądze z ministerialnej rezerwy do ponad 6 mln zł, które w tym roku trafiły już do pracodawców.

[more]

Dni Strzelina

Dodano: 29-09-2018

Dni Strzelina i Święto Patrona Miasta, Św. Michała Archanioła były okazja do spotkania z mieszkańcami. W obchodach święta wziął udział marszałek województwa Cezary Przybylski.

[more]

Festyn parafialny Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej

Dodano: 29-09-2018

Coroczny Festyn parafialny Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej, z którego dochód przeznaczony jest na kolejne etapy renowacji świątyni, rozpoczął się Mszą Świętą na specjalnie przygotowanej scenie na placu Józefa Piłsudskiego. W organizację festynu angażują się parafialne wspólnoty, Stowarzyszenie byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, Żołnierze 23-go Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

[more]