rozmiar czcionki: A | A | A

Sztuka na poddaszu

Dodano: 14-03-2011

Na poddaszu Muzeum Narodowego we Wrocławiu, które jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, powstanie królestwo sztuki współczesnej. Gruntownie wyremontowany i nowocześnie urządzony strych muzeum odwiedził w poniedziałek wicemarszałek Marek Łapiński.

[more]

Koleje Dolnośląskie i PR ‘Jakością Roku 2010’

Dodano: 14-03-2011

Dbałość o zapewnienie najwyższej jakości, pozytywny odbiór przez pasażerów i profesjonalizm personelu - tak w kilku słowach kapituła konkursu argumentowała przyznanie tytułu ‘Jakość Roku 2010’ Kolejom Dolnośląskim SA i Przewozom Regionalnym.

[more]

Konkurs fotoreporterski - „RPO w Twoich oczach”

Dodano: 14-03-2011

Dziennikarze i fotoreporterzy juz po raz trzeci mogą wziąć udział w konkursie „RPO w Twoich oczach”. Konkurs cieszył się do tej pory wielkim zainteresowaniem dolnośląskich mediów. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcamy dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz fotoreporterów – także fotoreporterów amatorów - do nadsyłania tekstów, zdjęć, audycji radiowych i telewizyjnych, dotyczących realizacji Regionalnego Programu dla Województwa Dolnośląskiego....

[more]

Konwent Marszałków Województw RP

Dodano: 10-03-2011

„Buławę”, symbol prezydencji Konwentu Marszałków Województw RP, dzierży w dłoni marszałek pomorski. Region ten w 2010 roku otrzymał zaszczytne zadanie przewodniczenia obradom gospodarzy szesnastu województw. W dwudniowym posiedzeniu Konwentu w Gdańsku, Dolny Śląsk reprezentował marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[more]

Siechnice: Wmurowany kamień węgielny pod ratusz

Dodano: 10-03-2011

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Uroczystość połączono z umieszczeniem w stropie budynku w mosiężnej tubie aktu erekcyjnego, dokumentu zawierającego historię i przyczyny powstania ratusza. W ceremonii uczestniczył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[more]

Rosyjscy samorządowcy na Dolnym Śląsku

Dodano: 10-03-2011

Delegacja przedstawicieli Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego gości na Dolnym Śląsku. Ich wizyta potrwa do najbliższej niedzieli.

[more]

Dobre praktyki w zarządzaniu urzędem

Dodano: 10-03-2011

Jak profesjonalnie zarządzać urzędem? Jak być otwartym na ludzi i ich sprawy? Jak wykorzystać dobre praktyki i inne metody zarządzania w administracji? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji zrealizowanej w ramach projektu „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”. Konferencję we Wrocławiu otworzył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[more]