rozmiar czcionki: A | A | A

Kwiaty pod tablicą upamiętniającą Jerzego Szmajdzińskiego

Dodano: 08-04-2011

Około 50 osób wzięło udział w uroczystości złożenia wieńców i zapalenia zniczy pod tablicą upamiętniającą wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego, z okazji rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem oraz w przeddzień jego 59 urodzin. Pamiątkowa tablica znajduje się przy stadionie klubu sportowego Śląsk Wrocław.

[more]

Finaliści konkursu ‘Moja okolica pięknieje dzięki RPO’

Dodano: 08-04-2011

Zakończył się I etap drugiej edycji konkursu dla gimnazjalistów ’Moja okolica pięknieje dzięki RPO’, organizowanego przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego urzędu marszałkowskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli wicemarszałek Marek Łapiński oraz europoseł Piotr Borys.

[more]

O etyce w polityce

Dodano: 07-04-2011

Nie ma etyki w polityce, etyka bywa w polityku - to główny wniosek czwartkowej debaty na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W obradach ‘Czy polityka musi być taka jaka jest? O etyce w sferze publicznej’ uczestniczyli wicemarszałek Radosław Mołoń, politycy, naukowcy i studenci.

[more]

Rada Naukowa Karkonoskiego Parku Narodowego

Dodano: 07-04-2011

Projekt planu ochrony obszaru Karkonoskiego Parku Narodowego był dziś głównym tematem obrad Rady Naukowej działającej przy Parku. W spotkaniu w Szklarskiej Porębie uczestniczył członek zarządu województwa Jerzy Łużniak.

[more]

Przedsiębiorczy doktorant

Dodano: 06-04-2011

Wydział Rozwoju Gospodarczego urzędu marszałkowskiego w latach 2010 - 2013 realizuje projekt systemowy pn. „Przedsiębiorczy doktorant - inwestycja w innowacyjny rozwój regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

[more]

O aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 06-04-2011

W wyniku zachodzących zmian w strukturze gospodarczej Polski i Europy oraz dynamicznych procesów rozwoju, a wraz z nimi zmieniających się realiów społeczno-gospodarczych wystąpiła konieczność przejrzenia i zaktualizowania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. Z początkiem 2011 roku marszałek Rafał Jurkowlaniec zainicjował dyskusję skutkującą przyjęciem 24 marca przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwały w tej sprawie wraz z harmonogramem prac, formalnie rozpoczynając proces...

[more]

Start Akademii Euro

Dodano: 06-04-2011

Akademia Euro to jeden z kluczowych projektów, który będzie przygotowywał nasz region do Euro 2012. Jego inicjatorem jest spółka PL.2012, natomiast realizowany będzie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Dziś, 6 kwietnia, spółka PL.2012 podpisała pierwszą umowę o dofinansowanie projektu z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy.

[more]