rozmiar czcionki: A | A | A

Sejmik przyjął budżet Dolnego Śląska na rok 2020

Dodano: 19-12-2019

Większe o ponad 131 milionów złotych dochody województwa i nadwyżka budżetowa sięgająca niemal 30 milionów złotych – Sejmik przyjął budżet Dolnego Śląska na rok 2020. Nasz region jest jedynym województwem w Polsce bez deficytu budżetowego.

[more]

Tradycyjne stoły wigilijne w Pasażu Grunwaldzkim

Dodano: 18-12-2019

15 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się prezentacja dolnośląskich stołów wigilijnych. Wystawa, która ma za zadanie promować tradycyjne polskie produkty i zwyczaje wigilijne, została zorganizowana z okazji zbliżających się świąt. W uroczystym otwarciu uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Ruszył konkurs na projekty dedykowane osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 17-12-2019

1,6 miliona złotych trafi w ciągu najbliższych 2 lat do osób z niepełnosprawnościami. Dofinansowane zostaną projekty dotyczące usług asystenckich i przerwy wytchnieniowej. Szczegóły przekazał dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Dodatkowe pieniądze na walkę ze smogiem

Dodano: 16-12-2019

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu dodatkowych pieniędzy na wybranie i dofinansowanie projektów związanych z wymianą źródeł ciepła w regionie. W sumie na Dolny Śląsk trafi ponad 153 miliony złotych. O decyzji poinformowali marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej oraz Dariusz Stasiak, przewodniczący sejmikowej komisji ochrony środowiska.

[more]

Bezpieczna Zima

Dodano: 13-12-2019

Ratownictwo wysokościowe, pokaz sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa, a wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa – dziś ruszyła akcja Bezpieczna Zima. Inicjatywa po raz kolejny organizowana jest przez urząd marszałkowski i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Polskie Davos po raz czwarty

Dodano: 13-12-2019

Odnawialne źródła energii, transport elektryczny czy bezpieczny przemysł - to tylko niektóre zagadnienia jakie są przedmiotem debaty czwartej już edycji Forum Przemysłowego, które wystartowało w Karpaczu. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli samorządów, parlamentarzystów, ekonomistów, ekspertów oraz dziennikarzy, a samorząd województwa dolnośląskiego reprezentują na nim Cezary Przybylski, Marcin Krzyżanowski, Grzegorz Macko, Michał Bobowiec oraz Tymoteusz Myrda.

[more]

Modernizacja SOR-u wałbrzyskiego szpitala

Dodano: 11-12-2019

Blisko 5,5 miliona złotych kosztowała modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Inwestycja została dofinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, a operatorem programu było Ministerstwo Zdrowia. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]