rozmiar czcionki: A | A | A

III Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży im. Jana Gwiżdża

Dodano: 20-08-2018

W środę 15 sierpnia w Przedwojowie w Gminie Kamienna Góra, wicemarszałek Iwona Krawczyk przyglądała się zmaganiom młodych piłkarzy w ramach III Turnieju Piłkarskiego Dzieci i Młodzieży im. Jana Gwiżdża.

[more]

Jarmark Tkaczy po raz XI

Dodano: 20-08-2018

W dniach 10-11 sierpnia w Chełmsku Śląskim, w Gminie Lubawka odbyła się jedenasta już edycja Jarmarku Tkaczy Śląskich. Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, przyodzianymi w historyczne, lniane stroje uczestniczyła w tradycyjnej paradzie, kierującej się spod zabytkowych Domków Dwunastu Apostołów w stronę rynku, na którym odbywały się główne uroczystości.

[more]

Ambasador Królestwa Niderlandów z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-08-2018

Z oficjalną wizytą na Dolnym Śląsku przebywał dziś Ron van Dartel, ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Gościa podejmował marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie

Dodano: 17-08-2018

Początek września na Dolnym Śląsku to dla Rolników czas końca żniw i podsumowywania tegorocznych zbiorów. Dlatego właśnie na 2 dzień września zaplanowano uroczyste Dożynki Wojewódzkie. Odbędą się one w tym roku w Gryfowie Śląskim.

[more]

Konferencja z okazji obchodów święta ceramiki

Dodano: 16-08-2018

„Promocja produktów turystycznych transgranicznego obszaru Polski i Saksonii” – to tytuł dwudniowej konferencji, która w czwartek rozpoczęła się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w ramach obchodów XXIV święta ceramiki.

[more]

Bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze

Dodano: 16-08-2018

Mobilna Akademia Przedszkolaka czyli bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze, to inicjatywa Akademii Piłkarskiej „MOS Karkonosze” Jelenia Góra. Akademia może prowadzić zajęcia sportowe dla najmłodszych praktycznie w każdym miejscu.

[more]

Kolejne promesy na "Odnowę Wsi Dolnoślaskiej"

Dodano: 16-08-2018

Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” otrzymali przedstawiciele kilkunastu gmin z okręgu jeleniogórskiego.

[more]