rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek, WIB i ZBP będą uczyć ekonomii

Dodano: 07-12-2017

Warszawski Instytut Bankowości, Związek Banków Polskich oraz przedstawiciele Dolnego Śląska podpisali dziś umowę, na mocy której w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także szkołach wyższych i Uniwersytetach Trzeciego Wieku pojawią się przygotowane przez specjalistów zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej.

[more]

Gminę Siechnice czeka mała kolejowa rewolucja.

Dodano: 06-12-2017

Dworce w Świętej Katarzynie, Siechnicach i Żernikach Wrocławskich idą do generalnego remontu. Po przebudowie na podróżnych będą czekały wygodne poczekalnie, punkty obsługi klienta i pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi.

[more]

Otwarcie oddziału medycyny paliatywnej w DCO

Dodano: 05-12-2017

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przyjmuje już pacjentów na nowy oddział medycyny paliatywnej. W uroczystym otwarciu wzięli dziś m.in. udział: marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

[more]

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Bułgarii

Dodano: 05-12-2017

Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkała się z Janem Ivanem Kitovem, Ambasadorem Republiki Bułgarii w Polsce.

[more]

Pamięci poległego Funkcjonariusza Policji

Dodano: 05-12-2017

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Podczas akcji ujęcia groźnego bandyty, w Wiszni Małej koło Wrocławia odszedł od nas doświadczony policjant. Zginął na służbie do końca wypełniając słowa policyjnej przysięgi. Pana Mariusza znaliśmy osobiście, pozostanie w naszych wspomnieniach jako profesjonalista w najwyższym tego słowa znaczeniu.

[more]

Laureat konkursu "Człowiek bez barier"

Dodano: 05-12-2017

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wczoraj gala jubileuszowej edycji konkursu „Człowiek bez barier 2017”. W uroczystości udział wzięła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Jedno z prestiżowych wyróżnień trafiło w ręce Pawła Parusa - pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych i prezesa stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

[more]

DWUP rozstrzygnął kolejny konkurs na 46 mln złotych

Dodano: 05-12-2017

W piątek 1 grudnia wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z wicedyrektorem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Bartoszem Koteckim uczestniczyła w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, w ramach którego 11 zwycięzców otrzyma kwotę od 2 do ponad 5 mln zł na pomoc w utworzeniu nowych firm na terenie Dolnego Śląska.

[more]