rozmiar czcionki: A | A | A

Dyrektor Teatru Polskiego odwołany

Dodano: 26-11-2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął dziś decyzję o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Decyzje podjęto m.in. po uzyskaniu opinii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pozytywnie ustosunkowało się do wniosku zarządu. Informację o decyzji zarządu podczas briefingu prasowego przekazali marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec członek zarządu, któremu podlegają instytucje kultury w województwie.

[more]

Obwodnica Bolesławca już otwarta

Dodano: 23-11-2018

Samorząd województwa oddaje do użytku kolejną kluczową inwestycję drogową dla Bolesławca i tej części regionu. Południowo – wschodni odcinek obwodnicy Bolesławca o długości 4 km połączy drogę krajową nr 94 z niedawno wyremontowaną drogą wojewódzką nr 297.

[more]

Nowe inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego

Dodano: 21-11-2018

Dwie nowe, kluczowe dla powiatu oławskiego inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego zapowiedzieli we wtorek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

[more]

Nowe władze Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 20-11-2018

W poniedziałek, 19 listopada, podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego kadencji 2018 - 2023 ślubowanie złożyli nowi radni wyłonieni w drodze wyborów z 21 października 2018 roku.

[more]

Przedsiębiorcy a obowiązek rejestracji działalności przechowalniczej w zakresie akt...

Dodano: 14-11-2018

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami przedsiębiorców co do konieczności dokonania wpisu do rejestru Marszałka do końca br. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, że obowiązek ten na podstawie art. 51a ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r. poz. 217 z późn. zm.), spoczywa na podmiotach prowadzących działalność gospodarczą wyłącznie w zakresie przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców, a...

[more]

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Dodano: 14-11-2018

Biel i czerwień dominowały w niedzielę na ulicach Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. 11 listopada niezwykle uroczyście świętowano 100 lat niepodległości Polski. W uroczystościach zorganizowanych na placu przed Narodowym Forum Muzyki wziął udział Marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Dodano: 14-11-2018

W środę 14 listopada wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w Święcie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, organizowanego przez Rektora i Senat uczelni. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród specjalnych Rektora i nagród za całokształt działalności oraz nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Wolfgangowi Kellerowi.

[more]