rozmiar czcionki: A | A | A

Oficjalne otwarcie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo”.

Dodano: 07-06-2018

Nie tylko bociany, ale także inne zwierzęta znajdują pomoc i opiekę w ośrodku Kleksowo. Dziś oficjalnie uruchomiono ośrodek rehabilitacji dla nich w Tomaszowie Bolesławieckim.

[more]

Finał Polsko-Niemieckiej Nagrody im. T. Mazowieckiego 2018

Dodano: 07-06-2018

220 uczestników debat i warsztatów Polsko-Niemieckich Dni Mediów – Prawie 40 gości programu z Polski i Niemiec bierze udział w konferencji w Stralsundzie – Zwycięzcy Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2018 to: Jacek Harłukowicz (Prasa), Jan Pallokat (Radio), Ingo Dell (Telewizja); Friederike Witthuhn i Peter Schmidt („Dziennikarstwo na Pograniczu“). W nowej kategorii Multimedia / Online zwyciężyła praca Eweliny Karpińskiej-Morek.

[more]

Nowy aparta EEG w szpitalu w Bolesławcu.

Dodano: 07-06-2018

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu ma nowy aparat EEG. W zakupie sprzętu wraz z oprogramowaniem pomógł samorząd województwa.

[more]

Saksoński minister z wizytą na Dolnym Ślasku

Dodano: 07-06-2018

Martin Dulig, Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu przebywał dziś na Dolnym Śląsku. Gościa podejmowała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[more]

III Sejmik Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 06-06-2018

Odra i społeczność lokalna - wzajemne relacje. Postrzeganie Odry jako źródła korzyści gospodarczych w świadomości społeczności nadodrzańskich. Problematyka lokowania portów i przystani na rzekach z uwzględnieniem interesów samorządów lokalnych. Wielopoziomowa współpraca na rzecz transportu i trwałego wzrostu w Regionie Morza Bałtyckiego z uwzględnieniem Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego. To niektóre z tematów, które znalazły się w programie III Sejmiku Żeglugi Śródlądowej - Sejmiku...

[more]

Powstanie Dolnośląska Strefa Przemysłowa S3

Dodano: 05-06-2018

Dzisiaj w Lubinie, Cezary Przybylski Marszałek Województwa razem z Prezydentem miasta, Robertem Raczyńskim podpisali List Intencyjny dotyczący współpracy Województwa Dolnośląskiego i Gminy Lubin przy utworzeniu Dolnośląskiej Strefy Przemysłowej S3.

[more]

Dolnośląska misja gospodarcza w Chinach

Dodano: 05-06-2018

Zakończyła się dolnośląska, samorządowa misja gospodarcza w Prowincji Anhui, w Chinach. Podczas rewizyty odbyły się dwa fora gospodarcze, jedno w Konsulacie RP w Szanghaju, drugie w Hefei - stolicy regionu Anhui. Oba spotkania były okazją do zaprezentowania chińskim inwestorom walorów gospodarczych oraz turystycznych naszego regionu oraz pogłębienia dialogu rozpoczętego podczas wizyt delegacji chińskiej na Dolnym Śląsku. Nawiązane zostały też nowe relacje biznesowe.

[more]