rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd chce przejąć linie kolejowe od PKP

Dodano: 04-10-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Te dziś zdegradowane i nieużywane trasy, zdaniem władz województwa, mogą już wkrótce zmienić się w trasy, po których regularnie kursować będą połączenia regionalnego przewoźnika kolejowego. Tym samy zdecydowanie poprawi się cały system komunikacji na Dolnym Śląsku, mieszkańcy zyskają nowe połącznia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu...

[more]

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej

Dodano: 04-10-2018

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych jest organizatorem największego wydarzenia sektora obywatelskiego w regionie – IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego. Dziś w Krzyżowej k. Świdnicy w Kongresie wziął udział również marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Dolnośląskie Nagrody Sportowe

Dodano: 04-10-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 36 zawodnikom i trenerom, medalistom oraz wyróżniającym się zawodnikom najważniejszych imprez sportowych, które odbyły się w 2018 roku. Łączna kwota dziś przyznanych nagród to 83 tys. zł.

[more]

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Dodano: 03-10-2018

Nowy rok akademicki zainaugurował dziś wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy. W auli im. Jana Pawła II zebrały się władze uczelni, przedstawiciele wydziałów, studenci i zaproszeni goście. Zarząd województwa dolnośląskiego reprezentowali marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[more]

Dobiegł końca generalny remont Legnickiej Biblioteki Publicznej

Dodano: 02-10-2018

Zabytkowy gmach odzyskał swoją dawną świetność, a zbiory biblioteki zostały właściwie zabezpieczone i wyeksponowane. Remont został wsparty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego kwotą blisko 5 milionów złotych.

[more]

Dodatkowe środki unijne na Bulwary Nadodrzańskie w Głogowie

Dodano: 02-10-2018

Bulwary nad Odrą w Głogowie, które powoli stają się wizytówkę miasta otrzymają kolejne unijne wsparcie. Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na zadania związane z rewitalizacją przestrzeni miejskich i miejsc zdegradowanych w naszym regionie. Tym samym jeden z ważniejszych projektów gminy Głogów w ostatnich latach, czyli „Budowa przestrzeni miejskich - Bulwar nadodrzański” ma dodatkowe...

[more]

15. edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – lista nominowanych firm i samorządów...

Dodano: 02-10-2018

24 firmy i 3 samorządy znalazły się w finale 15. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – organizowanego m.in. przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Pracodawców RP. W konferencji prasowej dotyczącej ogłoszenia nominacji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]