rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd województwa wspiera branżę turystyczną!

Dodano: 20-08-2020

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zakończyła nabór wniosków dotyczących "Wsparcia dla MŚP dotkniętych skutkami COVID-19". Zabezpieczone środki w wysokości ponad 90 mln zł pozwolą na wsparcie około 2400 firm z branż turystycznej i okołoturystycznej.

[more]

Nie skacz na główkę do wody!

Dodano: 18-08-2020

Przed nami ostatnie 2 tygodnie wakacji. Dobra pogoda zachęca do kąpieli w akwenach wodnych. Nieustannie należy przypominać, że wypoczynek może przerodzić się w koszmar, jeśli nie zachowamy należytej ostrożności.

[more]

Spotkanie z Ambasadorem Słowacji

Dodano: 07-08-2020

Andrej Droba - Ambasador Słowacji w Polsce po raz pierwszy gości z wizytą na Dolnym Śląsku. Razem z Grzegorzem Macko - Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego – rozmawiali o partnerskiej współpracy w obszarach m.in. gospodarki, kultury i promocji regionów.

[more]

Powstaje Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie

Dodano: 04-08-2020

Już jesienią swoją działalność rozpocznie Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie. Obecnie trwają prace wykończeniowe w jego przyszłej siedzibie. Będzie to już drugie przedstawicielstwo samorządu województwa za granicą po Regionalnym Biurze w Brukseli.

[more]

Odkryj Dolny Śląsk z Niemapą

Dodano: 31-07-2020

Tajemnicze zamki, widoki zapierające dech, urokliwe trasy rowerowe, dzika przyroda, a nawet pustynia. Do rodzinnej podróży po wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska zaprasza najnowszy przewodnik dla rodzin przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i kolektyw Mamy Projekt. Przewodnik jest darmowy i mieć go każdy chętny, bo Niemapa - czyli mapa z atrakcjami dla najmłodszych dostępna będzie od dzisiaj online – tak by każdy mógł ją wydrukować lub zaczerpnąć...

[more]

Nowe wsparcie unijne dla rejonów górniczych

Dodano: 30-07-2020

Transformacja sektora energetycznego jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją dziś regionalne gospodarki. Aby osiągnąć cele związane z ochroną klimatu zobowiązani jesteśmy przeprowadzić szereg reform pamiętając o specyfice poszczególnych obszarów, ale przede wszystkim potrzebach zamieszkujących je ludzi. Pomóc w tym procesie ma Fundusz Sprawiedliwej Transformacji i przygotowywany w jego ramach przez samorząd województwa Dolnośląski Regionalny Plan Sprawiedliwej Transformacji....

[more]

Bezpieczeństwo danych - webinar dla przedsiębiorców

Dodano: 28-07-2020

Zagadnienie bezpieczeństwa danych to w dobie pandemii COVID-19 temat szczególnie ważny. Wrażliwe dane, które codziennie krążą w Sieci, powinny być przedmiotem specjalnej uwagi ich właścicieli, w tym również małych i średnich przedsiębiorców. O tym jak bezpiecznie chronić dane rozmawiali dziś uczestnicy otwartego webinaru organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]