rozmiar czcionki: A | A | A

Nowoczesne lecznictwo onkologiczne w Zgorzelcu i Zagłębiu Miedziowym

Dodano: 13-12-2017

Miedziowo-Turoszowskie Zagłębie Onkologiczne oraz Regionalne Centrum Opieki Koordynowanej to dwa ważne projekty, które wkrótce wejdą w fazę realizacji. Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu pozyskał na obydwa przedsięwzięcia przeszło 35,5 mln zł.

[more]

E-dokumentacja medyczna we wrocławskich placówkach

Dodano: 12-12-2017

Ruszają prace nad uruchomieniem systemu elektronicznej dokumentacji medycznej w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Oprogramowanie pozwoli skrócić czas obsługi pacjentów i zmniejszyć koszty funkcjonowania placówki.

[more]

Spotkanie podumowujące działalność DZMiUW we Wrocławiu

Dodano: 12-12-2017

W poniedziałek 11 grudnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w konferencji podsumowującej wieloletnią działalność Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu pn. „ W kilka chwil kilka słów o wielu latach DZMiUW we Wrocławiu”. Podczas spotkania przestawiona została działalność jednostki na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Dolnego Śląska. Do końca roku DZMiUW będzie działało jako wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna podległa Zarządowi...

[more]

Konferencja podsumowująca PROW

Dodano: 12-12-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w konferencji podsumowującej wdrażanie działań delegowanych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[more]

Deklaracja Sudecka podpisana! Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju.

Dodano: 11-12-2017

Dzisiaj we Wleniu, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkali się z blisko setką samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu. Podczas spotkania podpisano tzw. "Deklarację Sudecką", która będzie tworzyła grunt do współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów województwa....

[more]

III Forum Przemysłowe

Dodano: 11-12-2017

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim odbyło się w Karpaczu III Forum Przemysłowe. W jego ramach odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

[more]

X-lecie Kolei Dolnośląskich

Dodano: 08-12-2017

Kiedy 14 grudnia 2007 roku na tory wyjechał pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich, regionalny przewoźnik obsługiwał tylko dwie trasy. 10 lat temu w skład taboru spółki wchodziło zaledwie 5 pociągów. Przez ostatnią dekadę w naszym regionie miała miejsce prawdziwa kolejowa rewolucja, a pasażerowie zdążyli się już przyzwyczaić do komfortu podróżowania.

[more]