rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek wręczył promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Dodano: 23-07-2020

Niemal trzydziestu beneficjentów z subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego otrzymało dziś promesy z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 14 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową, ale też na budowę czy remonty świetlic, boisk, placów i innych obiektów publicznych.

[more]

Spotkanie marszałka Cezarego Przybylskiego z Konsulem Generalnym Ukrainy

Dodano: 23-07-2020

Współpraca z Obwodem Dnipropietrowskim, Fundacją Ukraina we Wrocławiu, udział w wydarzeniach organizowanych przez Konsulat Generalny RP we Lwowie to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z konsulem Wiaczesławem Wojnarowskim. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i było pierwszym spotkaniem po objęciu przez Wiaczesława Wojnarowskiego stanowiska Konsula Generalnego w Krakowie.

[more]

Obwodnica Luboszyc i Irządz już gotowa

Dodano: 23-07-2020

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Luboszyce – Ciechanów dobiegła końca. Na uroczystym odbiorze drogi obecni byli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszek Loch, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Anna Kolibek i Wójt Gminy Jemielno Anita Sierpowska.

[more]

Nowa dyrekcja Opery Wrocławskiej

Dodano: 21-07-2020

Halina Ołdakowska nową dyrektor Opery Wrocławskiej. Podczas dzisiejszej konferencji marszałek Cezary Przybylski przedstawił zwyciężczynię konkursu na to stanowisko. Poznaliśmy również koncepcję zarządzania Operą Wrocławską. O planach opowiedzieli także dyrektor artystyczny Mariusz Kwiecień i dyrektor muzyczny Bassem Akiki.

[more]

Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego

Dodano: 20-07-2020

Jeleniogórski, legnicki i wałbrzyski to ośrodki, które wejdą w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. O połączeniu dolnośląskich WORD-ów podczas ostatniej sesji sejmiku zdecydowali radni.

[more]

Promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową oraz Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 17-07-2020

Przedstawiciele kilkunastu gmin odebrali dzisiaj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na łączną kwotę prawie 17 mln zł. Pieniądze wykorzystane zostaną na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej oraz na realizację projektów w ramach „Odnowy Dolnośląskiej Wsi” w obszarze wrocławskim.

[more]

Wizyta Pełnomocnika w dolnośląskich sanatoriach

Dodano: 17-07-2020

Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami odwiedził wraz z ekipą Telewizji Sudeckiej dolnośląskie sanatoria. Wizyta była związana z realizacją materiału promującego uzdrowiska. Była to także okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem tych instytucji w czasie epidemii.

[more]