rozmiar czcionki: A | A | A

Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni!

Dodano: 26-03-2018

Jak co roku samorząd województwa dolnośląskiego docenił najlepszych sportowców naszego regionu. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk wręczyli stypendia sportowe 87 zawodnikom z Dolnego Śląska. Wartość nagród przekazanych młodym mistrzom wynosi blisko pół miliona złotych.

[more]

Dolnośląski Rok Odry - przyznano środki na inwestycje

Dodano: 23-03-2018

Znamy już projekty, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018", który wpisuje się w działania związane z Dolnośląskim Rokiem Odry. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 1 milion złotych, a wczoraj radni sejmiku podjęli uchwałę o przyznaniu dotacji.

[more]

Samorządowcy z Dolnego Śląska walczyli w Brukseli o pieniądze dla obszaru „Sudety 2030”.

Dodano: 23-03-2018

21 marca 2018 r. w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli odbyło się spotkanie delegacji dolnośląskich samorządowców skupionych wokół inicjatywy „Sudety 2030” z kierownictwem Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej DG REGIO. Celem wizyty było przekonanie Komisji Europejskiej do utrzymania wysokiego poziomu finansowania rozwoju Dolnego Śląska i obszaru „Sudety 2030” po roku 2020.

[more]

Ambasador Hiszpanii z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 22-03-2018

W środę 21 marca członek zarządu Jerzy Michalak oraz pełnomocnik marszałka Krzysztof Bramorski gościli we Wrocławiu oficjalną delegację Królestwa Hiszpanii – Ambasadora Francisca Javiera Sanabria Valderrama oraz Konsula Honorowego Jesusa Garcia-Nieto Moreno.

[more]

Aktywny Dolny Śląsk – złóż wniosek!

Dodano: 20-03-2018

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

[more]

Najlepsze kluby sportowe na Dolnym Śląsku zostały nagrodzone!

Dodano: 19-03-2018

90 dolnośląskich klubów sportowych, które w najbardziej efektywny sposób prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży otrzymały wsparcie finansowe od samorządu województwa. Dziś wicemarszałek Iwona Krawczyk podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego wręczyła wyróżnionym czeki na łączną kwotę ponad pół miliona złotych!

[more]

Wizyta przedstawicieli Obwodu Kirowogradzkiego

Dodano: 19-03-2018

Na Dolnym Śląsku z wizytą przebywa grupa przedstawicieli gmin i powiatów z Obwodu Kirowogradzkiego na Ukrainie, który jest regionem partnerskim Województwa Dolnośląskiego.

[more]