rozmiar czcionki: A | A | A

Finał konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2018” w Uciechowie za nami!

Dodano: 09-10-2018

6 października wicemarszałek Ewa Mańkowska uczestniczyła w gali finałowej dziesiątej edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”.

[more]

Otwarcie szpitala w Janowicach Wielkich

Dodano: 09-10-2018

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu znacznie poprawiły się warunki leczenia pacjentów. W uroczystym otwarciu po modernizacji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Wirtualny spacer po Dolnośląskim Centrum Sportu

Dodano: 08-10-2018

Polana Jakuszycka to polska stolica narciarstwa biegowego. Zawody, które się tu odbywają przyciągają pasjonatów narciarstwa z całego świata. Góry Izerskie to także świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, biegów przełajowych oraz turystyki rowerowej. Niedługo Polana Jakuszycka wzbogaci się o nowoczesny obiekt sportowy - Dolnośląskie Centrum Sportu. Zapraszamy na wirtualny spacer po tym niezwykłym miejscu.

[more]

Delfinek w Twardogórze otwarty!

Dodano: 08-10-2018

Kolejna kryta pływalnia została wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, zainicjowanego przez samorząd województwa. Od 8 października uczniowie oraz mieszkańcy Twardogóry mogą korzystać nie tylko z nowego basenu, ale również saunarium, jacuzzi i minitężni solnej. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Janusz Marszałek, radny wojewódzki.

[more]

Jubileusz 70lecia Związku Chórów i Orkiestr

Dodano: 08-10-2018

Zarząd Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – Oddział Dolnośląski oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu byli organizatorami obchodów jubileuszu 70–lecia oddziału Związku na Dolnym Śląsku. W uroczystościach w minioną sobotę wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

O innowacjach w biznesie

Dodano: 05-10-2018

„Proinnowacyjne otoczenie biznesu na Dolnym Śląsku. Jak odnieść strategiczny sukces” – pod takim hasłem odbyła się dziś współorganizowana przez Dolnośląską Instytucje Pośredniczącą i urząd marszałkowski konferencja. Wśród zaproszonych gości byli m.in. euro poseł Bogdan Zdrojewski, Renata Granowska - Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej i Prof. Andrzej Lange – szef Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Samorząd województwa reprezentował marszałek Cezary...

[more]

KSON-alia w Jeleniej Górze

Dodano: 05-10-2018

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w odbywających się w Jeleniej Górze „KSON-aliach” organizowanych przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Działający od 17 lat jeleniogórski KSON jest organizacją, która zyskała opinię jednej z najlepiej integrujących i wspierających środowisko osób niepełnosprawnych. „KSON-alia” były okazją m.in. do przybliżania mieszkańcom Kotliny działalności Sejmiku.

[more]