rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja Innovation Forum Media we Wrocławiu

Dodano: 12-06-2018

Czołowi eksperci i specjaliści z firm przemysłu medialnego z Brandenburgii i Dolnego Śląska łączą siły. Już jutro, 13 czerwca 2018 r. o godz. 14:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu odbędzie się konferencja Innovation Forum Media. Głównymi tematami będą Virtual Reality oraz produkcja gier komputerowych.

[more]

Święto filmu, publiczności i reżyserów w Wałbrzychu

Dodano: 11-06-2018

Doroczny Festiwal Reżyserii Filmowej w tym roku zagościł w Wałbrzychu. Była to już 11. edycja wydarzenia. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystej gali zakończenia festiwalu.

[more]

Termomodernizacja jeleniogórskiego "Mechanika"

Dodano: 11-06-2018

W minioną środę Wicemarszałek Iwona Krawczyk, Dyrektor DIP Renata Granowska, Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, Zastępca Prezydenta Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze Piotr Iwaniec uczestniczyli w konferencji prasowej poświęconej projektowi „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku-Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze”.

[more]

Wspieramy aktywność osób niepełnosprawnych

Dodano: 11-06-2018

Do 15 czerwca 2018 roku można zgłaszać prace plastyczne i literackie, fotografie, prezentacje muzyczne czy małe formy teatralne do V Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Galerion 2018.

[more]

Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików we Wrocławiu

Dodano: 08-06-2018

Najważniejsze w tym roku wydarzenie w świecie polityki młodzieżowej, na którym po raz pierwszy spotkają się młodzi radni reprezentujący wszystkie szczeble polskiej samorządności odbyło się w Hali Stulecia. Z młodymi ludźmi spotkał się członek zarządu Jerzy Michalak.

[more]

II Sudecki Kongres Samorządowy w Lądku Zdroju

Dodano: 08-06-2018

W Lądku Zdroju odbył się w piątek II Sudecki Kongres Samorządowy. Spotkanie regionalnych działaczy było okazją m.in. do podsumowania dotychczasowej działalności oraz do omówienia dalszych działań sudeckich samorządów w kontekście nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i sposobach finansowania rozwoju gospodarczo – społecznego południa i południowego zachodu województwa. W Kongresie wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Saksoński minister w Instytucie Kolejnictwa w Żmigrodzie

Dodano: 08-06-2018

Na terenie Ośrodka Eksploatacji Toru Doświadczalnego Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, w ramach wizyty Saksońskiego Ministra Gospodarki, Pracy i Transportu Martina Duliga na Dolnym Śląsku, odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Saksoński Klaster Kolejowy oraz firmy reprezentujące branżę kolejową.

[more]