rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Dodano: 14-01-2020

Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś stypendia dla najzdolniejszych uczniów Szkół Podstawowych w Pieńsku oraz Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej. Stypendia przyznane zostały w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces dzieci i młodzieży w Pieńsku”

[more]

GOING GLOBAL – Dolny Śląsk na rynkach światowych

Dodano: 13-01-2020

Dobra kondycja gospodarcza Dolnego Śląska i jego wysokie wyniki w rankingach ekonomicznych są rezultatem wielu czynników. Jednym z nich z pewnością jest sprawna realizacja strategii rozwoju regionu, a także umiejętnie prowadzona dyplomacja gospodarcza. Właśnie ta ostatnia była tematem dzisiejszej konferencji prasowej marszałka Cezarego Przybylskiego.

[more]

Czernickie Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 13-01-2020

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach, z inicjatywy gminy Czernica, odbyło się Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Na zaproszenie wójta Włodzimierza Chlebosza odpowiedzieli reprezentanci samorządów i organizacji pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W forum uczestniczyli: Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska, Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Agnieszka Kowol,...

[more]

Ambasador Armenii gościem wicemarszałka Grzegorza Macko

Dodano: 09-01-2020

Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce, po raz pierwszy odwiedził Dolny Śląsk. Tematami rozmów były turystyka, gospodarka, a także możliwości rozwinięcia współpracy międzyregionalnej między Polską i Armenią. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Za nami Dolnośląska Gala Sportu

Dodano: 09-01-2020

Podczas Dolnośląskiej Gali Sportu poznaliśmy zawodnika i trenera roku 2019. Patronem honorowym organizowanego przez Gazetę Wrocławską plebiscytu był Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a w uroczystości wręczenia wyróżnień uczestniczył Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

[more]

Ekologiczna szkoła w Dobroszycach

Dodano: 09-01-2020

Koszt inwestycji sięgał blisko 2,7 miliona złotych, dzięki którym szkoła dostała docieplona oraz wyposażona w nowe piece. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Marszałek wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Dodano: 08-01-2020

Już w najbliższą niedzielę po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy na całym świecie będą zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak co roku akcję Jurka Owsiaka wspierać będzie marszałek Cezary Przybylski.

[more]