rozmiar czcionki: A | A | A

Rusza rewitalizacja linii kolejowej Bielawa - Dzierżoniów

Dodano: 22-03-2019

Pod koniec ubiegłego roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przejął linię kolejową nr 341 Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów. W ciągu niespełna 100 dni przeprowadził przetarg i wyłonił wykonawców rewitalizacji tego połączenia kolejowego. Dziś podpisano umowę z wykonawcą tych prac. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

[more]

27 prac nominowano do finału konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego 2019

Dodano: 22-03-2019

Podczas posiedzeń jury w Warszawie i Berlinie nominowano 27 prac do 22 konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego 2019. Wręczenie nagród w pięciu kategoriach Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia i „Dziennikarstwo na Pograniczu” odbędzie się 13 czerwca 2019 r. podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

[more]

Stypendia sportowe dla najlepszych zawodników w regionie

Dodano: 20-03-2019

95 najlepszych sportowców w regionie otrzymało dziś stypendia sportowe przyznane za osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku. Urząd marszałkowski przeznaczył na ten cel niemal pół miliona złotych. W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.

[more]

Znamy finalistów konkursu plastycznego „Gran & the Magic Mineral”

Dodano: 20-03-2019

W środę 20 marca poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego „Gran & the Magic Mineral”, zorganizowanego przez Wydział Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Laureatom nagrody wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch.

[more]

Zaproszenie na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek

Dodano: 19-03-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą i Związkami Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy zapraszają na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek, która odbędzie się 6 kwietnia we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

[more]

Forum Gospodarcze w Batumi

Dodano: 19-03-2019

Rozszerzanie współpracy gospodarczej i organizacja wspólnych przedsięwzięć to główne tematy spotkań podczas forum gospodarczego zorganizowanego w Batumi przez władze Autonomicznej Republiki Adżarii – regionu partnerskiego Dolnego Śląska. Zarząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Marszałek rozmawiał o funduszach unijnych dla Aglomeracji Wałbrzyskiej

Dodano: 14-03-2019

O tym jak wydawane są fundusze unijne w Aglomeracji Wałbrzyskiej, a także o planach działania na bieżący rok rozmawiano dziś w Wałbrzychu na posiedzeniu Komitetu Monitorującego RPO. Zarząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski, a w dyskusji uczestniczył Christopher Todd – dyrektor wydziału ds. Polski w dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej.

[more]