rozmiar czcionki: A | A | A

6. Letni Bieg Piastów w Jakuszycach

Dodano: 28-08-2018

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej wystartował 6. Letni Bieg Piastów. Najlepsi zawodnicy mogli zmierzyć się na dystansie 50 kilometrów. Dla zwolenników dystansu półmaratonu nie zabrakło również trasy o długości 21 kilometrów. Dla najmłodszych przygotowana została Trasa Zucha o długości 1 kilometra.

[more]

Dożynki w Kruszynie

Dodano: 28-08-2018

W dolnośląskich gminach rozpoczęły się Dożynki. To tradycyjne święto plonów na zakończenie sezonu zbiorów zbóż, które każdego roku rolnicy obchodzą bardzo uroczyście. W miniony weekend marszałek Cezary Przybylski brał udział w dożynkach w Gminy Bolesławiec w miejscowości Kruszyna.

[more]

Droga Piskorzówek-Radłowice gotowa

Dodano: 24-08-2018

Marszałek Cezary Przybylski wziął dziś udział w otwarciu wyremontowanej drogi Piskorzówek-Radłowice. Przebudowa części drogi gminnej prowadzona była w ramach zadania rekultywacyjnego pod nazwą „Piskorzówek-Radłowice droga dojazdowa do gruntów rolnych”. Całkowicie przebudowana została droga na długości 1600 m. Została ona także poszerzona do szerokości do 5 m. Koszt tej przebudowy to blisko 1mln zł.

[more]

Kolejne promesy na lokalne projekty

Dodano: 24-08-2018

Przedstawiciele gmin Bierutów, Dobroszyce, Milicz, Przeworno, Wisznia Mała, Wołów i Oborniki Śląskie odebrali dziś promesy na realizację własnych projektów zgłoszonych do konkursu w ramach programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Podczas spotkania w Domaniowie podpisanych zostało również 17 umów na dofinansowanie kolejnych lokalnych projektów. Łączna wartość tych umów i promes to prawie 555 tysięcy zł.

[more]

Promesy dla rejonu wałbrzyskiego

Dodano: 22-08-2018

Marszałek Cezary Przybylski w ramach Konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wręczył dziś promesy przedstawicielom 4 gmin z rejonu wałbrzyskiego. Z osiemnastoma kolejnymi podpisał umowy o dofinansowaniu projektów w tym konkursie na łączną kwotę prawie 420 tys. zł. Promesy po 25 tys. zł otrzymały Gmina Ciepłowody, Jaworzyna Śląska, Międzylesie i Świdnica. Łączna wartość umów i promes to ponad pół mln zł.

[more]

Stawiamy na unikatowość

Dodano: 22-08-2018

21 sierpnia w siedzibie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej odbył się briefing poświęcony wynikom konkursu dotyczącego wsparcia finansowego dolnośląskich rzemieślników. Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Renata Granowska, Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej przedstawiały wyniki przeprowadzonych działań.

[more]

Dolny Śląsk bogaty w sportowe talenty

Dodano: 22-08-2018

Piotr Janiak, tegoroczny zdobywca Pucharu Polski w ramach Plaży Open 2018 i brązowy medalista Snow Volley Italia otrzymał z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk, nagrodę od Samorządu Województwa za sportowy całokształt, liczne trofea i emocje, jakich dostarcza wszystkim pasjonatom siatkówki.

[more]