rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne inwestycje w ekologiczne autobusy miejskie

Dodano: 19-12-2017

Samorząd województwa przekazał Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu we Wrocławiu ponad 44 mln zł na zakup 50 nowych autobusów. To kolejna inwestycja Zarządu Województwa Dolnośląskiego w nowoczesny i niskoemisyjny tabor, który będzie jeździł po ulicach miast Dolnego Śląska. Do tej pory udało się zainwestować już ponad 121 mln zł.

[more]

Marszałek Przybylski – stawiamy na inwestycje!

Dodano: 18-12-2017

1,332 mln zł to kwota wydatków zaplanowanych w budżecie województwa na 2018 rok. Dochody Dolnego Śląska w przyszłym roku będą wyższe niż w poprzednim o 11 mln złotych. Projekt budżetu, który zostanie przedłożony radnym na czwartkowej sesji sejmiku, zakłada zdecydowane zwiększenie wydatków na inwestycje m.in. na transport, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska.

[more]

Prezentacja Wojewódzkich Tradycyjnych Stołów Wigilijnych w Pasażu Grunwaldzkim

Dodano: 18-12-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska uroczyście otworzyła Prezentację Tradycyjnych Stołów Wigilijnych, która odbyła się w sobotę 16 grudnia we Wrocławiu.

[more]

Spotkanie wigilijne Dolnośląskiej Izby Rolniczej

Dodano: 18-12-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystym spotkaniu wigilijnym w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej, które celebrował bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, błogosławiąc wszystkich rolników i ich rodziny za trud i ciężką pracę na roli.

[more]

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 14-12-2017

Wybór przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego na kolejną kadencję oraz informacja na temat „Założeń Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030” i programu „Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia” były głównymi tematami ostatniego w bieżącym roku posiedzenia Rady. Obradom przewodniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który podsumował także rok działalności tego gremium pod Jego...

[more]

Mapy kolejowe - nowy rozkład jazdy

Dodano: 14-12-2017

Prezentujemy mapy połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku obowiązujące w nowym rozkładzie jazdy (od 10 grudnia 2017r.)

[more]

Marszałek finansuje prace konserwatorskie w Bazylice Bolesławieckiej

Dodano: 14-12-2017

Bolesławiecka Bazylika Maryjna zostanie gruntownie odrestaurowana. Marszałek Dolnego Śląska, Cezary Przybylski przeznaczył 5 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na prace konserwatorskie i remontowe tej zabytkowej Świątyni. Bolesławiecka Bazylika Mniejsza wyposażona zostanie także w system multimedialny wspomagający obsługę zwiedzających.

[more]