rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe przedszkole i szkoła w Jeżowie Sudeckim

Dodano: 03-09-2018

Wraz z początkiem roku szkolnego przedszkolaki i uczniowie z Jeżowa Sudeckiego mają do dyspozycji nowe obiekty. W sobotę uroczyście otwarty został nowy zespół szkolno-przedszkolny.

[more]

Dwie nowe obwodnice i fragment przebudowanej DW nr 323 oddane do użytku.

Dodano: 31-08-2018

Zakończyła się realizacja jednej z ważniejszych inwestycji samorządu województwa czyli przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 oraz budowa dwóch obwodnic miejscowości Nieszczyce i Brodowice. Dziś właśnie w Brodowicach uroczyście otwarto przebudowaną trasę.

[more]

Samorząd dofinansuje odbudowę wałów przeciwpowodziowych

Dodano: 30-08-2018

Ponad 34,5 mln zł dofinansowania przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego na projekt Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Pieniądze będą wykorzystane do odbudowy wałów przeciwpowodziowych. Wartość całej inwestycji w ramach projektu „Kwiatkowice – Rogów Legnicki – odbudowa wałów p/pow., gm. Prochowice” to ponad 55 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo" Chojnowie

Dodano: 30-08-2018

24 sierpnia w Chojnowie odbyła druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo". W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Wanda Gołębiowska, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

[more]

Rewitalizacja w Twardogórze

Dodano: 30-08-2018

Nowy węzeł przesiadkowy, nowe miejsca parkingowe czy wiata na rowery to niektóre zrewitalizowane obiekty placu przyległego do dworca kolejowego w Twardogórze. Projekt realizowany był m.in. z wykorzystaniem pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Święto Zgorzelca czyli Jakuby

Dodano: 28-08-2018

Barwna parada to jeden elementów Święta Starego Miasta w Zgorzelcu. „Jakuby” na stałe wpisały się w cykl imprez tego miasta i są jednym z najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie. Impreza nawiązuje do czasu, kiedy na Przedmieściu Nyskim pełniącym dziś rolę zgorzeleckiej starówki, mieszkał i pracował najsławniejszy szewc - filozof Jakub Böhme.

[more]

6. Letni Bieg Piastów w Jakuszycach

Dodano: 28-08-2018

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej wystartował 6. Letni Bieg Piastów. Najlepsi zawodnicy mogli zmierzyć się na dystansie 50 kilometrów. Dla zwolenników dystansu półmaratonu nie zabrakło również trasy o długości 21 kilometrów. Dla najmłodszych przygotowana została Trasa Zucha o długości 1 kilometra.

[more]