rozmiar czcionki: A | A | A

Odkryj Dolny Śląsk z Niemapą

Dodano: 31-07-2020

Tajemnicze zamki, widoki zapierające dech, urokliwe trasy rowerowe, dzika przyroda, a nawet pustynia. Do rodzinnej podróży po wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska zaprasza najnowszy przewodnik dla rodzin przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i kolektyw Mamy Projekt. Przewodnik jest darmowy i mieć go każdy chętny, bo Niemapa - czyli mapa z atrakcjami dla najmłodszych dostępna będzie od dzisiaj online – tak by każdy mógł ją wydrukować lub zaczerpnąć...

[more]

Nowe wsparcie unijne dla rejonów górniczych

Dodano: 30-07-2020

Transformacja sektora energetycznego jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją dziś regionalne gospodarki. Aby osiągnąć cele związane z ochroną klimatu zobowiązani jesteśmy przeprowadzić szereg reform pamiętając o specyfice poszczególnych obszarów, ale przede wszystkim potrzebach zamieszkujących je ludzi. Pomóc w tym procesie ma Fundusz Sprawiedliwej Transformacji i przygotowywany w jego ramach przez samorząd województwa Dolnośląski Regionalny Plan Sprawiedliwej Transformacji....

[more]

Bezpieczeństwo danych - webinar dla przedsiębiorców

Dodano: 28-07-2020

Zagadnienie bezpieczeństwa danych to w dobie pandemii COVID-19 temat szczególnie ważny. Wrażliwe dane, które codziennie krążą w Sieci, powinny być przedmiotem specjalnej uwagi ich właścicieli, w tym również małych i średnich przedsiębiorców. O tym jak bezpiecznie chronić dane rozmawiali dziś uczestnicy otwartego webinaru organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Trwa akcja ratowania Doliny Baryczy

Dodano: 24-07-2020

Dzięki szybkiej reakcji marszałka oraz dolnośląskiego sejmiku Stawy Milickie kupiły specjalistyczny sprzęt do napowietrzania zanieczyszczonej wody w Baryczy. Dziś nowo zakupione pompy rozpoczęły pracę.

[more]

Marszałek wręczył promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Dodano: 23-07-2020

Niemal trzydziestu beneficjentów z subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego otrzymało dziś promesy z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 14 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową, ale też na budowę czy remonty świetlic, boisk, placów i innych obiektów publicznych.

[more]

Spotkanie marszałka Cezarego Przybylskiego z Konsulem Generalnym Ukrainy

Dodano: 23-07-2020

Współpraca z Obwodem Dnipropietrowskim, Fundacją Ukraina we Wrocławiu, udział w wydarzeniach organizowanych przez Konsulat Generalny RP we Lwowie to główne tematy rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z konsulem Wiaczesławem Wojnarowskim. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i było pierwszym spotkaniem po objęciu przez Wiaczesława Wojnarowskiego stanowiska Konsula Generalnego w Krakowie.

[more]

Obwodnica Luboszyc i Irządz już gotowa

Dodano: 23-07-2020

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Luboszyce – Ciechanów dobiegła końca. Na uroczystym odbiorze drogi obecni byli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszek Loch, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Anna Kolibek i Wójt Gminy Jemielno Anita Sierpowska.

[more]