rozmiar czcionki: A | A | A

40 milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich

Dodano: 11-10-2018

Mieszkaniec Dolnego Śląska podróżujący w czwartek rano szynobusem Kolei Dolnośląskich relacji Jeleni góra - Wrocław okazał się być 40. milionowym pasażerem naszego regionalnego przewoźnika. Z tej okazji przygotowano dla wyjątkowego pasażera niespodziankę. Otrzymał on voucher na darmowe przejazdy, a na Dworcu Głównym czekał na niego tort, czerwony dywan i orkiestra.

[more]

Tor saneczkowy w Karpaczu zostanie zmodernizowany

Dodano: 11-10-2018

1,5 mln zł – taką kwotę samorząd województwa zainwestuje w przebudowę toru saneczkowego w Karpaczu. Obiekt w nowej odsłonie ma być gotowy w 2020 roku.

[more]

Sportowy rok szkolny w Olszynie uroczyście rozpoczęty!

Dodano: 10-10-2018

W środę 10 października marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystej wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Podczas uroczystości odbyły się także Finały Dolnośląskie Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których zaprezentowali się zwycięzcy etapów powiatowych, olszyńskie przedszkolaki oraz dzieci biorące udział w programie „ Sprawny Dolnoślązaczek”

[more]

Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 297 między Bolesławcem...

Dodano: 10-10-2018

Inwestycja polegała na przebudowaniu 16 kilometrów drogi, a jej koszt przekroczył 32 miliony złotych. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię o szerokości 6,2m, która dla poprawy bezpieczeństwa została dodatkowo poszerzona na łukach. Pojawiły się też nowe bariery bezpieczeństwa, oświetlenie, a także pionowe i poziome oznakowanie. Udrożniona została kanalizacja deszczowa i rowy, a zagrażające bezpieczeństwu ruchu drzewa i krzewy zostały wycięte w odległości do 3 metrów od krawędzi jezdni. W ramach...

[more]

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Dodano: 10-10-2018

Wizja rozwoju Dolnego Śląska jako regionu równomiernego rozwoju, regionu przyjaznego, nowoczesnego i konkurencyjnego to najważniejsze założenia przyjętej niespełna miesiąc temu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030. Ten ważny dokument powstał w wyniku współpracy urzędu marszałkowskiego, Instytutu Rozwoju Terytorialnego oraz ekspertów, przedstawicieli lokalnych jednostek samorządu terytorialnego i partnerów społeczno-gospodarczych z województwa dolnośląskiego.

[more]

Komfortowe warunki w szpitalu w Janowicach Wielkich

Dodano: 09-10-2018

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu znacznie poprawiły się warunki leczenia pacjentów. W uroczystym otwarciu po modernizacji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Europejskie Sieci Transportowe

Dodano: 09-10-2018

Holenderska Minister Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Cora van Nieuwenhuizen odwiedziła Dolny Śląsk. Celem jej wizyty jest wspieranie polsko-holenderskiego partnerstwa w dziedzinie gospodarki wodnej i transportu. Częścią jej misji był również udział w konferencji „Europejskie sieci Transportowe”, w której marszałka województwa reprezentował jego pełnomocnik ds. kontaktów międzynarodowych - Krzysztof Bramorski.

[more]