rozmiar czcionki: A | A | A

Krajowa Sieć Onkologiczna pomogła skrócić kolejki do specjalistów

Dodano: 28-02-2020

Po prawie roku od wprowadzenia pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej Ministerstwo Zdrowia podsumowało efekty wprowadzonych zmian. Nowa organizacja opieki onkologicznej i wprowadzony system monitorowania jakości doprowadził do przyspieszenia ścieżki pacjenta. Najlepsze efekty udało się osiągnąć u pacjentów z podejrzeniem raka płuca – czas oczekiwania na wizytę pierwszorazową dla tych pacjentów skrócił się z dwóch miesięcy do dwóch dni.

[more]

Dodatkowe pieniądze dla południa regionu

Dodano: 28-02-2020

Transformacja energetyczna i jej skutki to hasło, które w ostatnich latach nie schodzi z pierwszych stron gazet. Zastąpienie węgla odnawialnymi źródłami energii takimi jak wiatr czy energia słoneczna jest jednym z istotnych założeń strategii rozwojów europejskich regionów, w tym Dolnego Śląska. Dzięki staraniom zarządu województwa subregion wałbrzyski będzie mógł liczyć na dodatkowe wsparcie unijne pochodzące z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To jednocześnie ważny element wsparcia regionu...

[more]

Przed nami Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego

Dodano: 26-02-2020

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego powracają. Już w najbliższy weekend na Stadionie Wrocław będzie okazja do poznania najdalszych zakątków świata jak i lokalnych atrakcji. Program imprezy obejmuje wiele prelekcji, wykładów, szkoleń i warsztatów na które warto zwrócić uwagę. O szczegółach opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej Michał Bobowiec – członek zarządu województwa, dyrektor wydziału turystyki umwd Piotr Wnukowicz oraz Piotr Olczak – dyrektor Międzynarodowych Targów...

[more]

Nowe otwarcie w Teatrze Polskim

Dodano: 25-02-2020

Jacek Gawroński i Jan Szurmiej – ten duet pokieruje w najbliższych latach Teatrem Polskim. Nowe kierownictwo przedstawiono dziś podczas konferencji prasowej z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego i Michała Bobowca – członka zarządu województwa dolnośląskiego.

[more]

Obraduje Europejski Komitet Regionów

Dodano: 24-02-2020

Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył dziś w posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Zatrudnienia, Badań Naukowych i Kultury. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Komitetu Regionów.

[more]

Nowy program profilaktyczny dla Dolnoślązaków

Dodano: 24-02-2020

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić do niewydolności najważniejszych narządów takich jak: serce, mózg czy nerki. Według statystyk tylko połowa chorych wie o swojej dolegliwości i podejmuje leczenie. Aby temu zapobiegać Dolny Śląsk inicjuje regionalny program zdrowotny zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2. Szczegóły przedstawił dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Spotkanie z Premierem Bawarii

Dodano: 18-02-2020

Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Bawarii, współpraca gospodarcza i naukowa oraz organizowanie wspólnych przedsięwzięć były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Bawarii dr. Markusem Söderem. Spotkanie odbyło się Kancelarii Stanu w Monachium.

[more]