rozmiar czcionki: A | A | A

Inteligentne i zielone regiony

Dodano: 29-03-2019

Innowacje w dziedzinie górnictwa, ochrona środowiska, a także możliwości rewitalizacji terenów pogórniczych były głównymi tematami spotkania „Inteligentne i zielone regiony górnicze UE motorem rozwoju”.

[more]

Spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Dodano: 29-03-2019

Inwestycje drogowe i kolejowe na Dolnym Śląsku były głównymi tematami dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Posiedzenie otworzył wojewoda Paweł Hreniak wraz z marszałkiem Cezarym Przybylskim.

[more]

Międzynarodowe Seminarium Odrzańskie

Dodano: 29-03-2019

O przyszłości rzeki Odry jako ważnego szlaku komunikacyjnego rozmawiano dziś podczas Międzynarodowego Seminarium Odrzańskiego. Spotkanie odbyło się w sali sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego a w otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Aktywny Dolny Śląsk - spotkanie informacyjne w Legnicy

Dodano: 29-03-2019

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, Agnieszka Kowol – Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Mateusz Makarewicz – Koordynator projektu, spotkali się dzisiaj na Zamku Piastowskim w Legnicy z mieszkańcami subregionu legnickiego, aby przedstawić im założenia IV edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk, która startuje już 1 kwietnia 2019 r.

[more]

Wizyta pełnomocnika marszałka w Środowiskowym Domu Samopomocy

Dodano: 28-03-2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną na Dolnym Śląsku oraz sposoby aktywizacji tej grupy były głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu Pawła Parusa, pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami z podopiecznymi i kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.

[more]

4 mln zł na remonty obiektów rehabilitacyjnych

Dodano: 27-03-2019

Osobom z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku poprawią się warunki rehabilitacji i dostępność do obiektów jej służących. Wszystko dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którymi dysponuje zarząd województwa. Pieniądze te pomogą wyremontować bądź zmodernizować 11 obiektów prowadzonych przez różne instytucje zajmujące się rehabilitacją społeczną lub zawodową.

[more]

Startuje kolejna edycja "Aktywnego Dolnego Śląska"

Dodano: 26-03-2019

Przed nami IV edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie trzech poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowe, turystyczne i kulturalne, ale również wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. Szczegóły programu przedstawili dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek...

[more]