rozmiar czcionki: A | A | A

Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O

Dodano: 22-06-2018

W czwartek, 21 czerwca, w Kamiennej Górze odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności EUWT w ubiegłym roku, udzielono absolutorium za rok 2017 oraz przyjęto plan działania ugrupowania na rok bieżący, a także decydowano o zapewnieniu funduszy na wkłady własne do projektów.

[more]

Tydzień z siatkówką

Dodano: 21-06-2018

W wałbrzyskiej hali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój odbyła się Siatkarska Liga Narodów Kobiet. Wicemarszałek Iwona Krawczyk dopingowała polskiej reprezentacji podczas trzydniowych spotkań.

[more]

Możliwości współpracy branży medialnej z Dolnego Śląska i Brandenburgii

Dodano: 21-06-2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energii Brandenburgii Hendrik Fischer wziął udział w Innovation Forum Media, które odbyło się w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Nowy aparat do radioterapii w DCO

Dodano: 20-06-2018

Nowy aparat do radioterapii oficjalnie uruchomiono dziś w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym. Halcyon to najnowszy dostępny na rynku medycznym akcelerator. Dolnośląskie Centrum Onkologiczne jest drugim ośrodkiem w Polsce, który zakupił tak zaawansowany technicznie sprzęt do radioterapii.

[more]

Nowy Delfinek w Chocianowie

Dodano: 19-06-2018

W Chocianowie odbyła się dziś uroczystość otwarcia nowego „Delfinka”. To kolejna już kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[more]

Święto Kamiennej Góry

Dodano: 15-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Burmistrzem Miasta Kamienna Góra Krzysztofem Świątkiem otworzyli tegoroczne Dni Kamiennej Góry. Wspólnie przekazali symbolicznie klucz do miasta dyrektorowi Centrum Kultury w Kamiennej Górze Markowi Dańczakowi.

[more]

Duże zmiany w centrum Wlenia

Dodano: 13-06-2018

Już w przyszłym roku centrum Wlenia odzyska swój dawny urok i stanie się miejscem spotkań mieszkańców. Dzięki finansowemu wsparciu marszałka Cezarego Przybylskiego gmina nie tylko zrewitalizuje zabytkowy Rynek miasta, ale stworzy także Punkt Informacji Turystycznej, Klub Integracji Społecznej i Centrum Lokalnych Organizacji Pozarządowych.

[more]