rozmiar czcionki: A | A | A

Krzysztof Kopka dołącza do zespołu Teatru Polskiego

Dodano: 13-12-2018

Krzystof Kopka - krytyk teatralny, recenzent i dramaturg – dołącza do zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na dzisiejszej konferencji prasowej o jego angażu do zespołu mówił Michał Bobowiec – członek zarządu województwa.

[more]

Spotkanie opłatkowe sportowców

Dodano: 12-12-2018

Opłatkowe spotkanie dolnośląskiej rodziny sportowej jest corocznym wydarzeniem, na którym spotykają się osoby na co dzień działające na rzecz dolnośląskiego sportu. Jak co roku w spotkaniu uczestniczyli olimpijczycy, zawodnicy, trenerzy, osoby zasłużone dla dolnośląskiego, krajowego i międzynarodowego sportu, działacze, urzędnicy, opiekunowie przedstawicieli dolnośląskiego sportu. Spotkanie jest okazją do podsumowania rocznych działań Województwa w zakresie sportu, złożenia podziękowań i życzeń...

[more]

Kolejny Delfinek powstał na Dolnym Śląsku

Dodano: 10-12-2018

Mieszkańcy Kątów Wrocławskich już mogą korzystać z nowej krytej pływalni wybudowanej w ramach projektu "Dolnośląski Delfinek". Basen przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja 59 został otwarty w ubiegły piątek.

[more]

Wizyta Ambasadora Włoch

Dodano: 06-12-2018

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się w czwartek 6 grudnia br. z Aldo Amati - Ambasador Włoch w Polsce. Uczestnikami spotkania byli również Antonino Maffoda – Dyrektor Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich, Sekcja Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej, Monika Kwiatosz – Konsul Honorowa Włoch we Wrocławiu oraz Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych, a także Karol Przywara - Dyrektor Wydziału...

[more]

Wizyta Minister Edukacji, Kultury i Sportu Adżarii

Dodano: 06-12-2018

Dolny Śląsk odwiedziła Inga Shamilishvili - Minister Edukacji, Kultury i Sportu Adżarii, która spotkała się z Michałem Bobowcem - Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który jest odpowiedzialny m.in. za kulturę, sport i turystykę w regionie.

[more]

„zDolni Ślązacy” zostali nagrodzeni

Dodano: 06-12-2018

57 uczniów otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w ramach programu „zDolny Śląsk”. Samorząd województwa przekazał na nagrody 180 tys. złotych.

[more]

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego - ECHY 2018

Dodano: 05-12-2018

We wtorek w Synagodze pod Białym Bocianem odbyła się inauguracja Polsko-Niemieckiego tygodnia spotkań w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego - ECHY 2018. Głównym punktem programu był wykład dotyczący europejskej spuścizny kulturowej. Wydarzenie uświetnił koncert muzyków orkiestry Narodowego Forum Muzyki. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Bramorski – Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[more]