rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Dolnośląska Stolica Kultury”

Dodano: 29-12-2017

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Sali Widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pn. Dolnośląska Stolica Kultury skierowanego do powiatów Dolnego Śląska w 2017 roku. Organizatorem był laureat tegorocznego konkursu – Powiat Złotoryjski.

[more]

„Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia”

Dodano: 22-12-2017

Akademickie środowisko Wrocławia wspólnie z administracją samorządową tworzy fundament do intelektualnych, technologicznych, ekonomicznych i społecznych działań na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska. Dzisiaj marszałek województwa Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska podpisali razem z Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Tadeuszem Trziszką akt notarialny ustanawiający spółkę Dolnośląska Zielona Dolina.

[more]

Mamy budżet na 2018 rok

Dodano: 21-12-2017

Budżet Samorządu Województwa Dolnośląskiego na 2018 rok uchwalony. Radni podczas ostatniej w tym roku sesji przegłosowali i przyjęli zaproponowany przez zarząd województw budżet na 2018 rok.

[more]

Wizyta kolędników z Chojnowa

Dodano: 21-12-2017

Tradycyjnie jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Marszałkowski Województw Dolnośląskiego pojawili się młodzi kolędnicy.

[more]

Otwarty konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 21-12-2017

18 grudnia 2017 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 4678/V/17 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Dolnośląskie Małe Granty.

[more]

Turniej o Puchar Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk

Dodano: 20-12-2017

W miniony poniedziałek wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Ireneuszem Kłosem, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, Prezesem Aqua Zdrój Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu Mariuszem Gawlikiem oraz V-ce Prezesem DZPS Stanisławem Łopacińskim uczestniczyła w turnieju piłki siatkowej młodzieży z Dolnego Śląska w kategorii młodzik.

[more]

Marszałek przyznał młodzieży stypendia za wyniki w nauce

Dodano: 20-12-2017

Kilkudziesięcioro uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szklono - Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu i Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 13 dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu otrzymało wczoraj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego stypendia za wyniki w nauce.

[more]