rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejna wieża widokowa na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-06-2018

Wieża widokowa mierząca blisko 30 metrów, wiaty turystyczne, stojaki na rowery, kierunkowskazy i stoły z ławkami, a także działania edukacyjne w szkołach powstaną w ramach projektu pn. „EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - etap II - sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca”.

[more]

Znakomity sezon siatkarek Impel Wrocław

Dodano: 27-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu sezonu młodzieżowego 2017/2018 Zespołów Krainy Siatkówki.

[more]

Goście z Wielkopolski i Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-06-2018

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł we wtorek we Wrocławiu Stephana Weila, Premiera Kraju Związkowego Dolna Saksonia oraz Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Okazją do oficjalnej wizyty delegacji zarówno saksońskiej jak i wielkopolskiej, były wspólne obchody jubileuszu z okazji 25–lecia współpracy Dolnego Śląska i Wielkopolski z Dolną Saksonią.

[more]

IX Kongres Regionów

Dodano: 26-06-2018

Megatrendy w miastach i regionach - to główny temat IX Kongresu Regionów, który odbył się we Wrocławiu. W Narodowym Forum Muzyki debatują europosłowie, liderzy samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych i eksperci z całej Polski.

[more]

Przedstawiciele DG REGIO na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-06-2018

We wtorek 18 czerwca w Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu odbyło się spotkanie przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej z Komisji Europejskiej z wicemarszałek Iwoną Krawczyk oraz sygnatariuszami Deklaracji Sudeckiej.

[more]

Nowe, bezpłatne autobusy na ulicach Bolesławca

Dodano: 22-06-2018

13 nowych, niskopodłogowych autobusów już od jutra będzie woziło pasażerów po ulicach Bolesławca. Pojazdy zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który dołożył na ten cel blisko 9 mln zł. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla Bolesławian – od jutra komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.

[more]

Otwarcie trzeciego "Dolnośląskiego Delfinka"

Dodano: 22-06-2018

Po Strzegomiu i Chocianowie nadszedł czas na Głuszycę. W środę odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej przyszkolnej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[more]