rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Cyberbezpieczni”!

Dodano: 04-04-2019

Internet stał się naturalnym elementem współczesnego świata. Mając świadomość, ile czasu spędzamy w wirtualnej rzeczywistości, przygotowaliśmy konkurs z zakresu cyberbezpieczeństwa dla uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego. Konkurs ma formę testu i nazywa się „CYBERBEZPIECZNI”. Jego celem jest podnoszenie świadomości młodych ludzi na temat technologii informacyjnych i cyberbezpieczeństwa, a tym samym zapewnienie im większej ochrony w wirtualnym świecie. Konkurs...

[more]

Zaproszenie na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek

Dodano: 03-04-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą i Związkami Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy zapraszają na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek, która odbędzie się 6 kwietnia we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

[more]

Przewodniczący dolnośląskiego sejmiku gościł ambasadora Kazachstanu

Dodano: 03-04-2019

Otwarcie konsulatu honorowego Kazachstanu we Wrocławiu oraz współpraca na poziomie regionalnym między naszymi krajami były głównymi tematami rozmów podczas pierwszej wizyty Ambasadora Kazachstanu Margulana Bajmukhana na Dolnym Śląsku. Gospodarzem spotkania był Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

zDolni Ślązacy zostali wyróżnieni

Dodano: 02-04-2019

Samorząd województwa docenił osiągnięcia uczniów z naszego regionu. Dziś podczas Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty pogratulowali wyróżnionym.

[more]

Pomagamy ochraniać grunty rolne

Dodano: 02-04-2019

Ponad 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Pieniądze trafią do 91 gmin i 22 powiatów w całym regionie.

[more]

5 milionów złotych na ochronę zabytków w regionie

Dodano: 01-04-2019

Każdego roku samorząd województwa przeznacza ze swojego budżetu 5 mln zł na ochronę zabytków w całym regionie. W tym roku pieniądze te pozwolą przeprowadzić renowację i najpilniejsze prace konserwatorskie przy 146 obiektach.

[more]

Spotkanie z ambasadorem Łotwy

Dodano: 29-03-2019

Edgars Bondars – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Łotewskiej w Polsce był dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. To jego pierwsza wizyta na Dolnym Śląsku. W spotkaniu uczestniczyli również Maris Raumpe - III Sekretarz Ambasady Republiki Łotewskiej i Martin Kaczmarski - Konsul Honorowy Łotwy we Wrocławiu oraz Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą w urzędzie marszałkowskim.

[more]