rozmiar czcionki: A | A | A

Betlejemskie Światełko Pokoju w darze od Harcerzy

Dodano: 20-12-2018

Grupa harcerzy odwiedziła dziś marszałka Cezarego Przybylskiego, by jak co roku symbolicznie dla wszystkich Donoślązaków przekazać betlejemskie światełko pokoju.

[more]

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską 2019

Dodano: 20-12-2018

Do 20 stycznia można zgłaszać prace do XXII konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Ogłoszenie wyników odbędzie się tym razem w stolicy Dolnego Śląska -13 czerwca 2019 r. Zapraszamy do udziału!

[more]

Powstanie nowa stacja ratunkowa GOPR w Karpaczu

Dodano: 19-12-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspiera Grupę Karkonoską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w budowie nowej stacji ratunkowej. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod nowy obiekt, który budowany jest w Karpaczu.

[more]

Marszałek nagrodzony za współpracę transgraniczną

Dodano: 19-12-2018

Marszałek Cezary Przybylski został laureatem nagrody Euroregionu Nysa w kategorii „Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Hradku nad Nysą.

[more]

Nowy oddział onkologiczny na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-12-2018

Samorząd województwa sukcesywnie rozszerza opiekę nad pacjentami onkologicznymi. W ostatnich latach zainwestował miliony w budowę i remonty szpitali. Na tym jednak nie koniec. W naszym regionie wciąż powstają kolejne placówki oraz oddziały medyczne. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystym otwarciu nowego oddziału onkologicznego, który powstał w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

[more]

Porozumienie Marszałka i PKP S.A. Ruch kolejowy wraca na linię Dzierżoniów – Bielawa.

Dodano: 14-12-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego został zarządcą linii kolejowej nr 341 Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pociągi za rok pojadą do Bielawy.

[more]

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dodano: 13-12-2018

Mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, jednego z najbardziej traumatycznych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Władze komunistyczne jeszcze dzień wcześniej, przed północą, rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w kilkudziesięciu ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W tej ogromnej operacji milicyjno-wojskowej wykorzystano w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, czołgi i wozy bojowe. Tegoroczne obchody rocznicy...

[more]