rozmiar czcionki: A | A | A

Gala z okazji 20-lecia samorządu wojewódzkiego

Dodano: 16-10-2018

W Operze Wrocławskiej odbyła się w poniedziałek uroczysta Sesja Sejmiku oraz Gala z okazji 20-lecia samorządu wojewódzkiego, którą obchodzimy w tym roku.

[more]

Po raz trzeci rusza program "Bezpieczny Dolnoślązak"

Dodano: 16-10-2018

Dnia 11 października 2018 r. o godz. 12.00 w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy ul. Skarbowców 8a odbyła się konferencja inaugurująca Program Edukacyjny pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”.

[more]

365 Timing Economic Congress

Dodano: 15-10-2018

Strategiczne wyzwania dla polskiej gospodarki w wymiarze międzynarodowym, krajowym i regionalnym, także w perspektywie roku 2030, czas w zarządzaniu projektami inwestycyjnym, analityczne i impulsywne planowanie rozwoju MŚP i start-up to tylko kilka z tematów 365 Timing Economic Congress. Dwudniową konferencję, w której biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, ekonomiści i samorządowcy zorganizowały Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Dolnośląski Fundusz Rozwoju oraz Urząd Marszałkowski...

[more]

Festiwal podróżników na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-10-2018

Dolnośląskie Centrum Filmowe zamieniło się w prawdziwe podróżnicze Centrum Wszechświata. Wszystko za sprawą Festiwalu Podróżników National Geographic, które odbyło się w ramach Święta Województwa, w dniach 12-14 października. W festiwalu wzięli udział m.in. Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa oraz Paweł Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

60–lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu

Dodano: 12-10-2018

W Zgorzelcu odbyła się dziś uroczystość związana z 60–lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu połączona z obchodami Święta Edukacji Narodowej.

[more]

Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12-10-2018

16. października, czyli dzień, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi, przypada Święto Województwa Dolnośląskiego. Jego ustanowienie i pierwsze obchody odbyły się w 2010. Tym razem główne obchody Święta odbędą się w poniedziałek 15 października.

[more]

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Dodano: 11-10-2018

Dziś odbyła się konferencja podsumowująca prace nas Strategią Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030. Zaprezentowany dokument jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac. Konsultacje społeczne zapisów Strategii były prowadzone na terenie całego Dolnego Śląska. W szerokiej debacie publicznej podczas licznych spotkań wzięli udział dolnośląscy parlamentarzyści, radni województwa, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz administracji rządowej, środowisk naukowych i gospodarczych, świata...

[more]