rozmiar czcionki: A | A | A

Przyznano stypendia dla studentów pielęgniarstwa

Dodano: 13-11-2019

Dolny Śląsk jako pierwszy w Polsce wprowadził program stypendialny dla przyszłych pielęgniarek. Najlepsi studenci trzeciego roku co miesiąc będą otrzymywać 1000 zł brutto. Dziś wicemarszałek Grzegorz Macko oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski podpisali umowy ze stypendystkami z okręgu wałbrzyskiego.

[more]

Nowa droga w gminie Marcinowice

Dodano: 08-11-2019

Efekty przekazywanej pomocy na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych możemy zobaczyć m.in. w gminie Marcinowice. Droga łącząca miejscowość Strzelce oraz Tworzyjanów jest już gotowa. W jej otwarciu uczestniczył dziś wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Zakończył się remont przychodni w legnickim szpitalu

Dodano: 08-11-2019

W sumie niemal 10 milionów złotych kosztował remont części Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Dzięki modernizacji pacjenci oprócz nowego budynku będą mogli korzystać z nowoczesnego wyposażenia medycznego i sprzętu komputerowego. W otwarciu wyremontowanej przychodni uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 08-11-2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, organizowanym pod hasłem „Silny Samorząd – Silne Państwo”.

[more]

Kolej wróci do Bielawy

Dodano: 07-11-2019

Pociągi wróciły do Bielawy po prawie 40 latach. Za nami przejazd szynobusem po zrewitalizowanej linii nr 341 Dzierżoniów - Bielawa. W wydarzeniu udział wzięli Wicemarszałkowie Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko oraz Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda, a także Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

[more]

Wspólnie do sukcesu – turystyczna konferencja w kłodzkim Minieurolandzie

Dodano: 07-11-2019

Za nami II Konferencja Organizatorów i Promotorów Dolnośląskiej Turystyki „Wspólnie do sukcesu”. W wydarzeniu, które odbyło się w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku, uczestniczył Michał Bobowiec – członek zarządu województwa.

[more]

Action otwiera centrum dystrybucyjne na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-11-2019

Swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne otworzyła dziś w miejscowości Osła w gminie Gromadka sieć dyskontów niespożywczych Action. To 8. tego typu obiekt firmy w Europie. W oficjalnej prezentacji centrum uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]