rozmiar czcionki: A | A | A

Barbórka 2018

Dodano: 04-12-2018

Barbórka to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów. To czas radosnego świętowania, ale też okazja do podziękowań wszystkim Górnikom.   Wasza praca zasługuje na najwyższe uznanie ponieważ wymaga nie tylko profesjonalnych umiejętności, ale również niezłomnego charakteru i prawdziwego hartu ducha. Dlatego z okazji górniczego święta, w imieniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, życzę Państwu wiele satysfakcji z pracy, dumy z osiągnięć, a także wszelkiej pomyślności dla...

[more]

Konwent Wójtów i Burmistrzów Gmin Subregionu Wrocławskiego

Dodano: 03-12-2018

Dziś w Krotoszycach odbył się pierwszy w nowym składzie Konwent Wójtów i Burmistrzów Gmin Subregionu Wrocławskiego. W Konwencie, który odbył się pod przewodnictwem Dariusza Chmury, burmistrza Wołowa, wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Szkoła bez barier

Dodano: 03-12-2018

30 listopada w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 12 we Wrocławiu, odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pn.: „Szkoła bez barier – inwestycje w edukację podstawową i gimnazjalną”. Samorząd województwa reprezentował podczas tego wydarzenia Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

[more]

Szpady Górnicze w KGHM Polska Miedź wręczone

Dodano: 30-11-2018

W piątek 30 listopada marszałek Cezary Przybylski wziął udział w Ceremonii wręczenia Odznaczeń, wyróżnień Jubileuszowych i Honorowych Szpad Górniczych organizowanej przez KGHM Polska Miedź.

[more]

Nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej czeka na pacjentów

Dodano: 29-11-2018

W środę 28 listopada wicemarszałek Marcin Krzyżanowski uczestniczył w uroczystym otwarciu nowego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

[more]

Nowy rozkład jazdy pociągów

Dodano: 29-11-2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wprowadza korekty w kolejowym rozkładzie jazdy na 2019 rok. Plan połączeń zostanie zmieniony po przeprowadzeniu analizy i uwzględnieniu m.in.: • wniosków podróżnych i jednostek samorządu terytorialnego, które składane są zarówno w ramach prowadzonych co roku konsultacji społecznych, jak również przez cały rok; • zebranego doświadczenia z dotychczasowej realizacji procesu przewozowego (np. notowana frekwencja); • możliwości infrastrukturalnych,...

[more]

Dyrektor Teatru Polskiego odwołany

Dodano: 26-11-2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął dziś decyzję o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Decyzje podjęto m.in. po uzyskaniu opinii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pozytywnie ustosunkowało się do wniosku zarządu. Informację o decyzji zarządu podczas briefingu prasowego przekazali marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec członek zarządu, któremu podlegają instytucje kultury w województwie.

[more]