rozmiar czcionki: A | A | A

Powstaje Dolnośląska Autostrada Rowerowa

Dodano: 15-09-2020

Ponad pól tysiąca kilometrów długości, najwyższe standardy wykonawcze i malowniczy przebieg – tak będzie wyglądała Dolnośląska Autostrada Rowerowa. Dziś w Rudzie Sułowskiej samorządowcy i przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt podpisali list intencyjny. Samorząd województwa reprezentowali marszałek Cezary Przybylski oraz Paweł Wybierała, członek zarządu województwa.

[more]

Umowa na budowę drugiego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa podpisana!

Dodano: 14-09-2020

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę kolejnego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów złotych. Prace rozpoczną się już w przyszłym roku.

[more]

„Niezwykła Kraina” pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 11-09-2020

Ponad 7 milionów złotych kosztowała budowa i wyposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie. Dziś w oficjalnym otwarciu placówki uczestniczył marszałek Cezary Przybylski i Paweł Wybierała – członek zarządu województwa.

[more]

Marszałek wręczył promesy na ochronę gruntów rolnych

Dodano: 11-09-2020

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zdecydowali podczas lipcowej sesji o przyznaniu dotacji samorządom na ochronę gruntów rolnych i poprawę jakości gospodarowania na nich. Łączna kwota wsparcia dla gmin i powiatów na Dolnym Śląsku wynosi ponad 18 milionów złotych. Dziś marszałek Cezary Przybylski wręczył promesy przedstawicielom samorządów.

[more]

Dolny Śląsk gości Międzynarodowe Forum Ekonomiczne

Dodano: 09-09-2020

Politycy, naukowcy i przedstawiciele biznesu z całego świata debatują w Karpaczu podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego. Tegorocznym hasłem jest „Europa po pandemii – Solidarność, Wolność, Wspólnota. Samorząd województwa dolnośląskiego reprezentuje marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Dolnośląskie projekty w programach Kolej+ i Krajowym Panie Odbudowy

Dodano: 08-09-2020

Zarząd województwa wskazał 5 kolejowych projektów, które powalczą o dofinansowanie z programu Kolej+. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

[more]

Forum regionów krajów Grupy Wyszehradzkiej

Dodano: 04-09-2020

Współpraca regionalna, wspólny lobbing, a także koordynacja stanowisk regionów Grupy Wyszehradzkiej na forum unijnym to najważniejsze tematy odbywającego się w Pradze Forum regionów krajów Grupy Wyszehradzkiej. W wydarzeniu uczestniczy marszałek Cezary Przybylski.

[more]