rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek Cezary Przybylski członkiem Europejskiego Komitetu Regionów

Dodano: 13-02-2020

Od wtorku w Brukseli obraduje Europejski Komitet Regionów – jedna z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej gromadząca przedstawicieli regionów z całej Wspólnoty. W obradach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, który od tego roku reprezentuje Polskę w tym gronie. Głos Komitetu jest niezwykle istotny ponieważ w najbliższych latach to właśnie regiony i miasta będą miały kluczową rolę w kształtowaniu polityki Unii.

[more]

80. rocznica pierwszej masowej zsyłki na Sybir

Dodano: 13-02-2020

Za nami obchody 80. rocznicy rozpoczęcia pierwszej z czterech masowych wywózek obywateli polskich na Wschód, przeprowadzonych przez władze sowieckie. Samorząd województwa reprezentował w uroczystościach wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]

Spotkanie z hetmanem Kraju Libereckiego

Dodano: 11-02-2020

Kopalnia w Turowie, Most na Trójstyku oraz współpraca przy projektach kolejowych były głównymi tematami spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Půtą.

[more]

Początek ferii na Dolnym Śląsku

Dodano: 10-02-2020

Ratownictwo górskie, pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa - wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa - 7 lutego, w ramach akcji Bezpieczna Zima, w miejscowości Sienna (Czarna Góra), odbył się festyn rozpoczynający ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komendę Wojewódzką Policji we...

[more]

Startują dwa nowe konkursy

Dodano: 07-02-2020

Powstanie nowych Centrów Aktywności Obywatelskiej, a także szereg działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego były głównymi tematami dzisiejszego briefingu prasowego wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

[more]

Ważna debata w Brukseli

Dodano: 07-02-2020

Wicemarszałek Grzegorz Macko spotkał się z unijną komisarz do spraw spójności i reform – Elisą Maria da Costa Guimarães Ferreira. Tematem rozmowy były bieżąca sytuacja Dolnego Śląska i kształt polityki spójności po roku 2020.

[more]

Poznaliśmy nowego dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Dodano: 05-02-2020

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Bobowiec, członek zarządu województwa dolnośląskiego, przedstawił nową dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Instytucją w najbliższych latach pokieruje Olga Nowakowska.

[more]