rozmiar czcionki: A | A | A

Gmina Wojcieszów podpisała umowę na rewitalizację miasta

Dodano: 16-03-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwigą Szeląg spotkały się z władzami Gminy Wojcieszów, aby podpisać umowy o dofinansowanie projektu pn. „ Rewitalizacja miasta Wojcieszów”.

[more]

Nowe trasy dla pieszych i rowerzystów w Jeleniej Górze

Dodano: 15-03-2018

W Jeleniej Górze powstają kolejne miejsca dla miłośników pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Inwestycje będą prowadzone dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa.

[more]

Unijne miliony na żłobki w subregionie wrocławskim

Dodano: 15-03-2018

Znamy zwycięzców konkursu na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W środę, 14 marca beneficjenci z subregionu wrocławskiego wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który przeprowadził Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

[more]

Opieka koordynowana na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-03-2018

We wrocławskim Centrum Medycznym „Dobrzyńska” powstaje Centralne Zintegrowane Ambulatorium Specjalistyczne, które zajmie się pacjentami z drobnymi urazami. Ambulatorium będzie jednym z elementów nowego systemu opieki koordynowanej, który „Dobrzyńska” wdraża we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Cały projekt będzie realizowany dzięki wsparciu samorządu województwa, które przekazało na ten cel ponad 7 mln zł.

[more]

Samorząd województwa buduje obwodnicę Krzeczyna Wielkiego

Dodano: 12-03-2018

Samorząd województwa we współpracy z miastem Lubin i powiatem lubińskim rozpoczyna prace nad budową obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335. Porozumienie w tej sprawie podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski, prezydent Robert Raczyński i starosta Adam Myrda.

[more]

Renowacja Zakaczawia w Legnicy

Dodano: 09-03-2018

Pięć budynków mieszkalnych na legnickim Zakaczawiu zostanie wyremontowanych dzięki dofinansowaniu ze strony samorządu województwa. W piątek 9 marca marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę w sprawie przekazania blisko 2,3 mln zł na ten cel.

[more]

Samorząd województwa wspiera szkoły zawodowe!

Dodano: 07-03-2018

„Czas na zawodowców” – to projekt, który zwiększy szanse uczniów ze szkół zawodowych na Dolnym Śląsku na znalezienie zatrudnienia. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z Tadeuszem Samborskim, Członkiem Zarządu Województwa podpisali umowę partnerską z dziesięcioma partnerami będącymi jednostkami samorządu terytorialnego oraz dwiema uczelniami wyższymi.

[more]