rozmiar czcionki: A | A | A

Ponad 4 mln zł na budowę przedszkola w Dobroszycach

09.01.2018 13:20

Maluchy z Dobroszyc mają nowoczesne, przytulne przedszkole z placem zabaw. Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Jerzy Michalak mieli przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowej placówki, która w dużej mierze powstała dzięki unijnym pieniądzom.

W gminnym przedszkolu miejsce znajdzie 215 dzieci. Na parterze powstało pięć sal przeznaczonych do realizacji zadań wychowawczo-dydaktycznych, gdzie maluchy będą np. uczyły się języka angielskiego. Nie zabraknie sali  zabaw, miejsca do spożywania posiłków oraz wypoczynku i leżakowania. Na pierwszym piętrze znajdują się cztery sale. Każda sala zajęć, każdy oddział wyposażony został w łazienki, schowek porządkowy oraz skład leżaków. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano salę zajęć ruchowych, która przeznaczona jest m.in. do gimnastyki, rytmiki, zajęć umuzykalniających oraz do organizowania uroczystości z udziałem rodziców. Na piętrze drugim znajduje się szatnia personelu pedagogicznego oraz szatnia personelu obsługującego kuchnię,  która powstała zaraz przy kuchni.

Celem projektu było utworzenie miejsc wczesnej edukacji, wychowania i opieki dziennej dla dzieci w wieku przedszkolnym 2,5-6 lat oraz stworzenie oddziału integracyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Budowa właściwej infrastruktury przedszkolnej, przyczyni się do rozwoju fizycznego i intelektualnego najmłodszych Dolnoślązaków.