rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe, bezpłatne autobusy na ulicach Bolesławca

22.06.2018 11:55

13 nowych, niskopodłogowych autobusów już od jutra będzie woziło pasażerów po ulicach Bolesławca. Pojazdy zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który dołożył na ten cel blisko 9 mln zł. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla Bolesławian – od jutra komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.

W piątek 22 czerwca w Bolesławcu oficjalnie zaprezentowano 13 nowych autobusów marki Solaris, które zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zakupione pojazdy są niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają wydzielone miejsca do przewozu rowerów. Dodatkowo, autobusy spełniaj wymagania niskoemisyjności spalin. W sumie będzie mogło w nich podróżować około tysiąca pasażerów.
 

- Na ulice Bolesławca wyrusza 13 nowych, ekologicznych i komfortowych autobusów. Cieszę sie, że dzięki środkom unijnym możemy poprawiać jakość komunikacji miejskiej w naszym regionie. Nowoczesne, niskoemisyjne autobusy to nie tylko krok w walce ze smogiem, to także oszczędność w utrzymaniu taboru autobusowego  dzięki której dla mieszkańców Bolesławca wprowadzana jest bezpłatna komunikacja miejska – mówił Cezary Przybylski podczas prezentacji pojazdów.

Koszt zakupu nowych autobusów to prawie 12,8 mln zł, ale blisko 9 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.