rozmiar czcionki: A | A | A

Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów

13.04.2018 14:25

W piątek 13 kwietnia marszałek Cezary Przybylski wziął udział w Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Regionu Jeleniogórskiego i Części Powiatu Regionu Legnickiego, który miał miejsce w Krotoszycach.

Jednym z tematów spotkania był stan wydatkowania funduszy europejskich na Dolnym Śląsku. Zgodnie z danymi na koniec marca, do tej pory ogłoszono nabory na 88% alokacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Do dofinansowania zatwierdzono już ponad 2 800 projektów, które zostaną wsparte kwotą prawie 6 mld zł. Dolny Śląsk znajduje się w czołówce województw, pod względem stopnia realizacji RPO.

- Rok 2018 będzie rokiem rozliczania projektów i kluczowym rokiem dla wykonania wskaźników finansowych i rzeczowych z tzw. Ram Wykonania, będzie to również pierwsze rozliczenie się z Komisją Europejską z efektów rzeczowych realizacji RPO, a w przyszłym roku zapadnie decyzja o uruchomieniu rezerwy wykonania w wysokości 6 % alokacji – mówił w czasie spotkania marszałek Cezary Przybylski


Goście konwentu dyskutowali również o zmianach w przepisach o ochronie danych osobowych, nadchodzących wyborach samorządowych i zmianach systemów grzewczych w kontekście pomocy oferowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.