rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne „Kino za Rogiem” na Dolnym Śląsku

06.07.2018 12:20

Po Krzeszowie, Kowarach, Wleniu i Lubomierzu przyszedł czas na otwarcie nowego kina w Bolkowie. Jest to 5 tego typu miejsce na Dolnym Śląsku, a 54 w kraju. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym otwarciu obiektu.

Nie zobaczyć, nie usłyszeć, a przeżyć - takie doznania zagwarantuje każdemu widzowi bogaty repertuar (dostęp do biblioteki filmów z 2000 tytułów) oraz najwyższej jakości obraz i dźwięk poprzez zastosowanie systemu nagłośnienia 5.1 (nagłośnienie frontowe prawe, lewe i centralne, centralny punkt do dialogów, głośniki efektowe prawe i lewe oraz głośnik niskotonowy).


„Kino za Rogiem”  w Bolkowie znajduje się w jednej z sal GMOKSiR, która została przerobiona na potrzebę odbiorców. Kameralna sala kinowa pomieści ponad 20 osób, a bilety na seanse będą wahać się w granicach 5 zł.


Główną ideą projektu jest utworzenie sieci małych, kameralnych kin, które będą tanie w utrzymaniu i obsłudze. Zaletą kin jest niska cena seansów, dostępność dla większej grupy odbiorców oraz wpływ na repertuar.