rozmiar czcionki: A | A | A

Bezpieczeństwo danych - webinar dla przedsiębiorców

28.07.2020 11:00

Zagadnienie bezpieczeństwa danych to w dobie pandemii COVID-19 temat szczególnie ważny. Wrażliwe dane, które codziennie krążą w Sieci, powinny być przedmiotem specjalnej uwagi ich właścicieli, w tym również małych i średnich przedsiębiorców. O tym jak bezpiecznie chronić dane rozmawiali dziś uczestnicy otwartego webinaru organizowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Oprócz przekraczającej miliard złotych pomocy finansowej dla dolnośląskich przedsiębiorców Dolnośląski Pakiet Gospodarczy zawiera szereg działań, które wspierają lokalny biznes w czasie pandemii koronawirusa. Ważnym elementem są szkolenia mające na celu przystosowanie przedsiębiorców do funkcjonowania na rynku w trudnych warunkach, z jakimi mamy dziś do czynienia.


Dzisiejsze szkolenie poświęcone było skutecznej ochronie danych. Uczestniczyli w nim m.in. prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Marek Ignor, wicedziekan rady Okręgowej Izby Radców Prawnych Paulina Sosnowicz oraz ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Cyber Force Paweł Wałuszko. Najważniejszymi tematami było to jak skutecznie zabezpieczyć systemy teleinformatyczne, jakie są najczęściej stosowane rozwiązania zabezpieczające dane w środowisku MŚP, oraz jak ważny jest czynnik ludzki  i jak wpływa na bezpieczeństwo danych. Osobną część spotkania poświęcono prawnym aspektom operowania danymi i konsekwencjami ich stosowania. Uczestnicy mieli również możliwość zadawania pytań na żywo.