rozmiar czcionki: A | A | A

Ambasadora Królestwa Niderlandów z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-08-2018

Z oficjalną wizytą na Dolnym Śląsku przebywał dziś Rona van Dartel. Ambasadora Królestwa Niderlandów w Polsce. Gościa podejmował marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie

Dodano: 17-08-2018

Początek września na Dolnym Śląsku to dla rolników czas końca żniw i podsumowywania tegorocznych zbiorów. Dlatego właśnie na 2 dzień września zaplanowano uroczyste Dożynki Wojewódzkie. Odbędą się one w tym roku w Gryfowie Śląskim.

[more]

Konferencja z okazji obchodów święta ceramiki

Dodano: 16-08-2018

„Promocja produktów turystycznych transgranicznego obszaru Polski i Saksonii” – to tytuł dwudniowej konferencji, która w czwartek rozpoczęła się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w ramach obchodów XXIV święta ceramiki.

[more]

Bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze

Dodano: 16-08-2018

Mobilna Akademia Przedszkolaka czyli bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze, to inicjatywa Akademii Piłkarskiej „MOS Karkonosze” Jelenia Góra. Akademia może prowadzić zajęcia sportowe dla najmłodszych praktycznie w każdym miejscu.

[more]

Kolejne promesy na "Odnowę Wsi Dolnoślaskiej"

Dodano: 16-08-2018

Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” otrzymali przedstawiciele kilkunastu gmin z okręgu jeleniogórskiego.

[more]

Samorząd Województwa Dolnośląskiego inwestuje w sportowe talenty

Dodano: 14-08-2018

„Gramy Razem” to program wspierający kluby sportowe działające na Dolnym Śląsku, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, a także w organizacji rozgrywek sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkleniem klub się zajmuje.

[more]

Ceramiczny Express czyli pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

Dodano: 14-08-2018

Od środy 15 do niedzieli 19 sierpnia potrwa 24. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Koleje Dolnośląskie, które są partnerem tego wydarzenia, w sobotę 18 sierpnia organizują przejazd specjalny pociągu ze stacji Wrocław Główny do Bolesławca.

[more]