rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląski Rok Odry - przyznano środki na inwestycje

Dodano: 23-03-2018

Znamy już projekty, które otrzymają wsparcie finansowe w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018", który wpisuje się w działania związane z Dolnośląskim Rokiem Odry. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 1 milion złotych, a wczoraj radni sejmiku podjęli uchwałę o przyznaniu dotacji.

[more]

Ambasador Hiszpanii z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 22-03-2018

W środę 21 marca członek zarządu Jerzy Michalak oraz pełnomocnik marszałka Krzysztof Bramorski gościli we Wrocławiu oficjalną delegację Królestwa Hiszpanii – Ambasadora Francisca Javiera Sanabria Valderrama oraz Konsula Honorowego Jesusa Garcia-Nieto Moreno.

[more]

Aktywny Dolny Śląsk – złóż wniosek!

Dodano: 20-03-2018

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

[more]

Najlepsze kluby sportowe na Dolnym Śląsku zostały nagrodzone!

Dodano: 19-03-2018

90 dolnośląskich klubów sportowych, które w najbardziej efektywny sposób prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży otrzymały wsparcie finansowe od samorządu województwa. Dziś wicemarszałek Iwona Krawczyk podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego wręczyła wyróżnionym czeki na łączną kwotę ponad pół miliona złotych!

[more]

Wizyta przedstawicieli Obwodu Kirowogradzkiego

Dodano: 19-03-2018

Na Dolnym Śląsku z wizytą przebywa grupa przedstawicieli gmin i powiatów z Obwodu Kirowogradzkiego na Ukrainie, który jest regionem partnerskim Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Otwarcie pierwszego „Dolnośląskiego Delfinka” w Strzegomiu

Dodano: 16-03-2018

− Dziś na własne oczy możemy podziwiać efekty pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. To właśnie tu w Strzegomiu, otwieramy pierwszego „Dolnośląskiego Delfinka”. Nowa pływalnia pozwoli na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci, a także liczę na to, że zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańców gminy – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Gmina Wojcieszów podpisała umowę na rewitalizację miasta

Dodano: 16-03-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwigą Szeląg spotkały się z władzami Gminy Wojcieszów, aby podpisać umowy o dofinansowanie projektu pn. „ Rewitalizacja miasta Wojcieszów”.

[more]