rozmiar czcionki: A | A | A

PRACA DLA DORADCY W REGIONALNYM PUNKCIE DORADCZYM DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W 2020 r....

Dodano: 12-11-2019

Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Dział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD) zwraca się z prośbą o wycenę zadań doradcy w Regionalnym Punkcie Doradczym dla organizacji pozarządowych w 2020 r.

[more]

Polsko-ukraińska przygoda z fotografią

Dodano: 12-11-2019

W ramach projektu #WOLONTARIAT-CHALLENGE” młodzież z Lubania, Gryfowa Śląskiego i Ukrainy zajęła się wspólnie tematem promocji wolontariatu. W przedsięwzięciu wzięli udział uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu oraz uczennice 3. klasy ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. Efekty spotkania, zorganizowanego w pażdzierniku w Baworowie k. Leśnej, są już dostępne w internecie.

[more]

Międzynarodowa konferencja dot. opieki wytchnieniowej

Dodano: 08-11-2019

5 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przeglądowi zagranicznych rozwiązań w obszarze opieki wytchnieniowej. Głównym organizatorem była Fundacja Imago. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski. Konferencję otworzyli Wicemarszałek Województwa Marcin Krzyżanowski, prezes zarządu Fundacji Imago - Piotr Kuźniak oraz przewodniczący Czerwonego Krzyża w Wolfenbuttel - Thomas...

[more]

Nowe wzory ofert, umów i sprawozdań nie będą wprowadzone przed 15 listopada 2019 r.

Dodano: 30-10-2019

Sekretarz Komitetu ds. Pożytku Publicznego pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy bardzo licznie i ze znaczącym wkładem merytorycznym wzięli udział w konsultacjach publicznych projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.

[more]

Wojewódzki zespół ds. usług wspierających niezależne życie - 13 listopada 2019 r.

Dodano: 29-10-2019

W imieniu Marcina Krzyżanowskiego Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego zapraszamy na kolejne spotkanie “Wojewódzkiego zespołu ds. usług wspierających niezależne życie”. Termin i miejsce spotkania: 13 listopada 2019 r., Wrocław UMWD ul. Walońska 3-5, sala 122, godz. 13:00-15:00.

[more]

Międzynarodowa konferencja „Przyszłość Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Dolnym Śląsku”

Dodano: 25-10-2019

Międzynarodowa konferencja „Przyszłość Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Dolnym Śląsku”. Rozmowy dotyczyły roli UTW, wyzwań przed nimi stojących oraz nowych zadań. Z pewnością każdy Uniwersytet Trzeciego Wieku jest dowodem na aktywne i konstruktywne spojrzenie na okres późnej dorosłości.

[more]

Za nami V Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 25-10-2019

Perspektywy współpracy organizacji pozarządowych z samorządami były głównymi tematami piątej edycji kongresu obywatelskiego, który odbył się dziś w Krzyżowej. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]