rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczęło się głosowanie na członków Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego III...

Dodano: 08-06-2020

Szanowni Państwo,przystępujemy do głosowania na członków Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji reprezentujących organizacje pozarządowe.Poniżej prezentujemy regulamin głosowania na członków DRDPP oraz listę kandydatów organizacji pozarządowych na członków Rady.1. Lista kandydatów na członków DRDPP zawiera nazwiska 18 osób.2. Każdy z kandydatów został zgłoszony do jednego z 10 obszarów obejmujących zadania z art. 4 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o...

[more]

Zaproszenie na debatę online "Organizacje pozarządowe na Dolnym Śląsku - czas pandemii: realia,...

Dodano: 22-05-2020

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza na debatę online "Organizacje pozarządowe na Dolnym Śląsku - czas pandemii: realia, wyzwania, szanse". Debata realizowana jest w ramach Centrum Dialogu Obywatelskiego prowadzonego przez Federację.

[more]

Szkolenie dla przedstawicieli samorządów lokalnych z wdrażania przepisów Tarczy Antykryzysowej dla...

Dodano: 14-05-2020

Na początku maja 2020 roku – Maria Mika – Prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, wystosowała apel do Pań i Panów Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów z całego Dolnego Śląska o podjęcie działań w celu łagodzenia wpływu pandemii koronawirusa na funkcjonowanie i działalność organizacji pozarządowych.

[more]

Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP do ONZ

Dodano: 11-05-2020

Z inicjatywy Wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza, MSZ nawiązał współpracę z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem, której celem jest wspólne wyłonienie przedstawiciela polskiej młodzieży na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

[more]

NIW-CRSO: Rusza nabór wniosków na dofinansowanie z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19

Dodano: 11-05-2020

Zgodnie z zapowiedzią Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, 10 mln zł zostało przeznaczone na wsparcie dla organizacji pozarządowych poszkodowanych w wyniku panującej epidemii koronawirusa.

[more]

Odwołanie V edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego!

Dodano: 04-05-2020

Z przykrością informujemy, iż w związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19, w dniu 30 kwietnia 2020 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchylił uchwałę z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami (regulacja wchodzi w życie po upływie 14 dni). Oznacza to, że wszelkie działania związane z V edycją Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego nie będą już...

[more]