rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie na debatę online "Organizacje pozarządowe na Dolnym Śląsku - czas pandemii: realia,...

Dodano: 22-05-2020

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza na debatę online "Organizacje pozarządowe na Dolnym Śląsku - czas pandemii: realia, wyzwania, szanse". Debata realizowana jest w ramach Centrum Dialogu Obywatelskiego prowadzonego przez Federację.

[more]

Szkolenie dla przedstawicieli samorządów lokalnych z wdrażania przepisów Tarczy Antykryzysowej dla...

Dodano: 14-05-2020

Na początku maja 2020 roku – Maria Mika – Prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, wystosowała apel do Pań i Panów Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów z całego Dolnego Śląska o podjęcie działań w celu łagodzenia wpływu pandemii koronawirusa na funkcjonowanie i działalność organizacji pozarządowych.

[more]

Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP do ONZ

Dodano: 11-05-2020

Z inicjatywy Wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza, MSZ nawiązał współpracę z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem, której celem jest wspólne wyłonienie przedstawiciela polskiej młodzieży na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

[more]

NIW-CRSO: Rusza nabór wniosków na dofinansowanie z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19

Dodano: 11-05-2020

Zgodnie z zapowiedzią Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, 10 mln zł zostało przeznaczone na wsparcie dla organizacji pozarządowych poszkodowanych w wyniku panującej epidemii koronawirusa.

[more]

Odwołanie V edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego!

Dodano: 04-05-2020

Z przykrością informujemy, iż w związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19, w dniu 30 kwietnia 2020 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchylił uchwałę z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami (regulacja wchodzi w życie po upływie 14 dni). Oznacza to, że wszelkie działania związane z V edycją Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego nie będą już...

[more]

Ruszył nabór wniosków na Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 16-04-2020

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną? Skorzystaj z grantu w wysokości do 5000 zł! Edycja poświęcona jest w szczególności działaniom społecznym na rzecz wsparcia mieszkańców Dolnego Śląska w walce z epidemią koronawirusa. Na realizacje projektu zarząd województwa przeznaczył 300 tys. złotych.

[more]