rozmiar czcionki: A | A | A

Dożynki Prezydenckie - SPAŁA 2016

Dodano: 13-09-2016

W niedzielę 11 września 2016 roku w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie.W tym roku nasz region reprezentowany był przez grupę wieńcową z Niemila w Gminie Oława, którą muzycznie wspierał Zespół Pieśni i Tańca „Porębiok”.

[more]

Podsumowanie konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2016”

Dodano: 05-09-2016

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski  już po raz ósmy to jeden z elementów wsparcia jakie Urząd przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Celem Konkursu jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.  Bazując na założeniu, iż najlepiej działa zdrowa konkurencja i rywalizacja oparta na dobrym przykładzie – Konkurs  sprawia, iż...

[more]

XVI edycja wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki...

Dodano: 23-08-2016

Kozi grzbiet z Wańczykówki, kapusta kiszona w całych główkach, pasztet z dziczyzny, Sabat wino z czarnej porzeczki, pierniczki tradycyjne ze szlaku cystersów, jagnięcy schab wędzony, kabanosy golędzinowskie czy tradycyjne masło z Międzyborza, to tylko niektóre z ponad pięćdziesięciu dolnośląskich produktów zaprezentowanych podczas konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów.

[more]

Podróż studyjna w ramach realizacji Odnowy Dolnośląskiej Wsi 15-18 września 2016r.

Dodano: 23-08-2016

Wsie tematyczne na obszarze LGD „Nasze Roztocze”województwo lubelskie Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 15-18 września br. organizuje podróż studyjną do wsi tematycznych w woj. lubelskim której celem jest wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania wsi tematycznych. W trakcie czterech  pobytu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą 5 wsi tematycznych, w tym min. z  budowaniem oferty turystycznej w...

[more]

Reprezentant Dolnego Śląska „wicemistrzem Europy” w międzynarodowym konkursie o Europejską Nagrodę...

Dodano: 29-07-2016

Dobków został doceniony przez międzynarodowe jury i we wrześniu w Tihany na Węgrzech otrzyma Europejską Nagrodę Odnowy Wsi za „całościowy, zrównoważony i zgodny z motto konkursu rozwój wsi o wyróżniającej się jakości”.

[more]

Podróż studyjna w ramach realizacji Odnowy Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 26-07-2016

Wioski tematyczne, 25-28 sierpnia 2016r., województwo warmińsko-mazurskie

[more]

Nabór Wystawców – Targi Natura Food 2016 w Łodzi

Dodano: 23-06-2016

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD, które odbędą się w dniach 7-9 października 2016r. w Łodzi.

[more]