rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Nowy obiekt dla osób z niepełnosprawnościami w Mikoszowie

Dodano: 29-11-2019

28 listopada 2019 roku Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zorganizowało uroczyste otwarcie obiektu przebudowanego na potrzeby terapii i edukacji osób z niepełnosprawnościami. Pojawiło się na niej wielu znakomitych gości – Posłów na Sejm RP, przedstawicieli samorządów, firm i instytucji kościelnych. Wśród zaproszonych byli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Bogusława Kulińska,...

[more]

Wrocław: 3 grudnia 2019 r. - Gala VIII Edycji Konkursu „zDolne NGO”

Dodano: 25-11-2019

3 grudnia br. odbędzie się uroczysta Gala VIII Edycji Konkursu „zDolne NGO”, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz dla najlepszej organizacji pozarządowej działającej na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami w 2018 r. W imieniu Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Marcina Krzyżanowskiego, na uroczystą Galę...

[more]

Obchody 100-lecia TPD - 75-lecia TPD Legnica na Dolnym Śląsku

Dodano: 22-11-2019

15 listopada 2019 r. w Legnicy odbyła się wielka gala jubileuszowa związana z obchodami 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce i inauguracją przypadającej w 2020 roku 75. rocznicy powstania TPD na Dolnym Śląsku.

[more]

3. spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”

Dodano: 14-11-2019

Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego byli inicjatorami 3 Spotkania Wojewódzkiego Zespołu ds. Rozwoju Usług Wspierających Niezależne Życie.

[more]

Międzynarodowa konferencja dot. opieki wytchnieniowej

Dodano: 07-11-2019

5 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przeglądowi zagranicznych rozwiązań w obszarze opieki wytchnieniowej. Głównym organizatorem była Fundacja Imago. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

[more]

Zgłaszanie kandydatów do Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 05-11-2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego informuje o możliwości zgłaszania przez wojewodę, organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy) po jednym kandydacie do Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

[more]

Mistrzostwa Polski w Bocci w Głogowie

Dodano: 29-10-2019

W dniach 25-26 października w Głogowie odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski w Bocci 2019. Turniej zorganizowali Polski Związek Bocci i Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych - Głogów. W uroczystości otwarcia wziął udział m.in. Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[more]