rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 19-12-2019

W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyło się podsumowanie projektu pt. „Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Krystian Kosztyła, Burmistrz Ścinawy oraz kierownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z 10 powiatów Dolnego Śląska.

[more]

"Siadkarska integracja" w Złotoryji

Dodano: 16-12-2019

7 i 8 grudnia w złotoryjskiej Hali „Tęcza” rozegrano turniej piłki siatkowej na siedząco, w którym wzięły udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawne. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[more]

Spotkanie świąteczne podopiecznych ŚDS w Świdnicy

Dodano: 16-12-2019

13 grudnia w świetlicy wiejskiej w Słotwinie odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy. Uczestniczył w nim m.in. Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Przekazał on pozdrowienia i życzenia świąteczne od Cezarego Przybylskiego, Marszałka Dolnego Śląska.

[more]

Samorząd województwa podziękował dolnośląskim organizacjom pozarządowych

Dodano: 12-12-2019

W środę 11 grudnia 2019 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbyła się gala podsumowująca tegoroczną edycję projektu “Razem w pełni sprawni”, którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Pierwsza jej część była dla samorządu województwa dolnośląskiego okazją do podziękowań dla dolnośląskich organizacji pozarządowych działających w mijającym roku na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W uroczystości uczestniczył Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek...

[more]

Wyniki konkursu “zDolne NGO”

Dodano: 06-12-2019

W Dolnośląskim Centrum Filmowym wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach VIII edycji konkursu “zDolne NGO”. W uroczystej gali uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

W powiecie trzebnickim rozmawiano o sytuacji osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 05-12-2019

W siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich odbyła się dziś konferencja „Grudzień na rzecz niepełnosprawności w powiecie trzebnickim” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy. Uczestniczył w niej, także w roli prelegenta Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Konferencję otworzyła Małgorzata Matusiak, starosta powiatu wrocławskiego.

[more]

Uzupełnienie składu kandydatów do Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Dodano: 29-11-2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego informuje o możliwości zgłaszania przez wojewodę, organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy) po jednym kandydacie do Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

[more]