rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Kolejny Zakład Aktywności Zawodowej na Dolnym Śląsku otwarty

Dodano: 25-02-2020

W piątek 21 lutego odbyła się uroczystość otwarcia ósmego na Dolnym Śląsku Zakładu Aktywności Zawodowej. Będzie on funkcjonował w ramach nowo powstałego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego prowadzonego przez Stowarzyszenie “Tęcza” w Oławie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego: Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Rafał Olejarz, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału...

[more]

Konsultacje dot. konkursu - usługi asystenckie i opiekuńcze dla osób w wieku senioralnym

Dodano: 06-02-2020

W imieniu Marcina Krzyżanowskiego Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD zaprasza na wspólne spotkanie członków Dolnośląskiej Społecznej Rady Senioralnej, organizacji senioralnych oraz przedstawicieli „Grupy za niezależnym życiem”.

[more]

Zapraszamy na spotkania informacyjne dot. programów dofinansowywanych z Funduszu Solidarnościowego

Dodano: 06-02-2020

W związku z planowanym w 2020 r. naborem wniosków w ramach programów dofinansowywanych z Funduszu Solidarnościowego, w tym m.in. programów: „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz „Opieka wytchnieniowa”, jak również kontynuacją naboru do programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe na realizację wskazanych usług.

[more]

Wizyta młodzieży z Ukrainy

Dodano: 05-02-2020

W piątek 31 stycznia Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami spotkał się w urzędzie marszałkowskim z młodzieżą z Ukrainy uczestniczącą w dwutygodniowym obozie o charakterze aktywizacyjnym. Połowę grupy stanowiły osoby z wadą słuchu. Pozostali to młodzież z terenów przyfrontowych.

[more]

Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 29-01-2020

Dziś w urzędzie marszałkowskim odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Wojewódzkiej Społecznej Rady ds Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyli w niej także: Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Jerzy Komorowski – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska – dyrektor Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[more]

Nowy Zakład Aktywności Zawodowej w Dzierżoniowie

Dodano: 29-01-2020

Wczoraj w Dzierżoniowie otwarty został 7. na Dolnym Śląsku Zakład Aktywności Zawodowej. W uroczystości brali udział przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego: Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Parus - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Jerzy Komorowski - dyrektor Departamentu spraw Społecznych i jego zastępca Rafał Olejarz oraz Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa...

[more]

W urzędzie marszałkowskim odbyły się warsztaty dotyczące dostępności

Dodano: 29-01-2020

80 osób pojawiło się w poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej przy ulicy Dobrzyńskiej, w której odbyło się szkolenie dotyczące dostępności instytucji publicznych pt. "Nowe obowiązki dla samorządów i organizacji pozarządowych w zakresie dostępności działań dla osób o szczególnych potrzebach".

[more]