rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 90000,00 PLN, środki BWD- 10260,00 PLN


     Wzory umów

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego ws. zawieszenia działalności niektórych placówek

Dodano: 27-04-2020

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego do Starostów, Burmistrzów i Prezydentów Miast ws. czasowego zawieszenia działalności na terenie województwa dolnośląskiego w: placówkach wsparcia dziennego, dziennych domach i klubach seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+, środowiskowych domach samopomocy, warsztatach terapii zajęciowej.

[more]

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Dodano: 27-04-2020

Od kwietnia w Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym „Promyk Słońca” działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który oferuje wsparcie psychologa, terapeuty środowiskowego, psychoterapeuty.

[more]

Wideoinfolinia dla osób niesłyszących

Dodano: 24-04-2020

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, jako resort odpowiedzialny za realizację rządowego programu Dostępność Plus, we współpracy z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polskim Związkiem Głuchych uruchomiło wideoinfolinię dla osób niesłyszących, zapewniającej im dostęp do informacji związanych z pandemią Covid19.

[more]

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Dodano: 22-04-2020

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Wielkanoc 2020

Dodano: 10-04-2020

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia.

[more]

Dopłaty dla pracowników niepełnosprawnych. Zmiany w ustawie o rehabilitacji osób...

Dodano: 02-04-2020

Przyjęta przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakłada szereg nowych rozwiązań, które pozwolą pracodawcom zapewnić wynagrodzenia dla pracowników niepełnoprawnych i utrzymać miejsca pracy na czas zawieszenia działalności lub zmniejszenia przychodów.

[more]

Informacja o wydłużeniu terminu naborów wniosków

Dodano: 31-03-2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że zaplanowane obecnie terminy naborów w ramach programów resortowych pn.: "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 oraz "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 ulegają zmianom.

[more]