rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku

Dodano: 10-01-2020

Wczoraj w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia odbyła się gala 67. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku Dolnego Śląska. Zwyciężyła pływaczka Juvenii Wrocław Alicja Tchórz. W najlepszej dziesiątce znalazło się aż trzech sportowców z niepełnosprawnościami: Oliwia Jabłońska - pływanie, Lucyna Kornobys - lekkoatletyka i Robert Mkrtchyan - blind football.

[more]

Czernickie Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 10-01-2020

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach odbyło się wczoraj z inicjatywy gminy Czernica Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Na zaproszenie wójta Włodzimierza Chlebosza odpowiedzieli reprezentanci samorządów i organizacji pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W forum uczestniczyli: Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska, Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Agnieszka Kowal,...

[more]

Sylwester Wrocław Respect

Dodano: 02-01-2020

Kilkadziesiąt osób z różnorakimi niepełnosprawnościami pojawiło się na scenie w roli tancerzy i wokalistów podczas Sylwester Wrocław Respect. Reżyser wydarzenia – Paweł Gołębski zaprosił reprezentacje kilku dolnośląskich organizacji pozarządowych i osoby niezrzeszone do integracyjnej zabawy.

[more]

Życzenia na Boże Narodzenie 2019

Dodano: 23-12-2019

Zdrowych, radosnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia, aby były one okazją nie tylko do odpoczynku, ale przede wszystkim duchowej refleksji nad narodzinami Chrystusa.

[more]

Ruszył konkurs na projekty z obszaru usług wspierających niezależne życie

Dodano: 23-12-2019

1,6 miliona złotych trafi w ciągu najbliższych 2 lat do osób z niepełnosprawnościami. Dofinansowane zostaną projekty dotyczące usług asystenckich i przerwy wytchnieniowej. Szczegóły przekazał podczas konferencji prasowej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 19-12-2019

W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyło się podsumowanie projektu pt. „Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Krystian Kosztyła, Burmistrz Ścinawy oraz kierownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z 10 powiatów Dolnego Śląska.

[more]

"Siadkarska integracja" w Złotoryji

Dodano: 16-12-2019

7 i 8 grudnia w złotoryjskiej Hali „Tęcza” rozegrano turniej piłki siatkowej na siedząco, w którym wzięły udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawne. Wśród zaproszonych gości była także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[more]