rozmiar czcionki: A | A | A

Finał V edycji GaleriON-u 2018

Dodano: 20-09-2018

Kilkaset osób z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska wzięło udział w V edycji Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL. W tym roku finał składał się z dwóch imprez. Pierwsza, plenerowa odbyła się 16 września w Kamiennej Górze. Dzień później artyści przenieśli się do Jawora, gdzie w kościele Pokoju podczas uroczystego koncertu zachwycili...

[more]

Podziękowania od podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach

Dodano: 14-09-2018

Akcja zbierania darów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach dobiegła końca. W środę, 12 września spod urzędu marszałkowskiego do Świebodzic ruszył załadowany samochód, który przewiózł potrzebne do funkcjonowania placówki przedmioty: pampersy, środki czystości, zabawki i ubrania.

[more]

Zapraszamy na finał GaleriON 2018

Dodano: 13-09-2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL serdecznie zapraszają na finał V edycji Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018.

[more]

Druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo" Chojnowie

Dodano: 30-08-2018

24 sierpnia 2018 roku w Chojnowie odbyła druga edycja zawodów sportowych "Żyję zdrowo na sportowo". W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Wanda Gołębiowska, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

[more]

Miliczanie kochają sport

Dodano: 23-08-2018

Sport jest jedną z najlepszych dróg do aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Przekonują o tym m.in. działania Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które realizuje obecnie dwa projekty związane z aktywnością sportową. Pierwszy to “Futbolowi pasjonaci”, polegający na organizacji przez cały rok systematycznych treningów oraz udziale w różnych turniejach. To właśnie poprzez zawody niepełnosprawni piłkarze mogą skonfrontować swoje umiejętności. Drugi projekt...

[more]

Sukcesy sportowców Świtu Wrocław

Dodano: 16-08-2018

Letni czas większości osób kojarzy się z odpoczynkiem i zasłużonym urlopem. Okazuje się jednak, że w tym okresie wiele się dzieje na arenach sportowych, na których rywalizują niepełnosprawni sportowcy. Mowa w tym przypadku o zawodnikach Świtu Wrocław, klubu zrzeszającego osoby z niepełnosprawnością słuchową.

[more]

VII Edycja Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej

Dodano: 16-08-2018

Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa dolnośląskiego ma zaszczyt ogłosić VII Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej najaktywniej działania na rzecz społeczności lokalnych w 2017 r. (lokalni liderzy w danej społeczności). W tym roku konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dolnośląskich organizacji pozarządowych, bez względu na tematykę, jaką się zajmują oraz obszar swojej działalności.

[more]