rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 0,00 PLN, środki BWD- 0,00 PLN


     Wzory umów

Samorząd województwa wspiera szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej

Dodano: 03-06-2020

Samorząd województwa przekazuje kolejne wsparcie dla szpitali powiatowych. Środki pochodzą z funduszy europejskich i będą przyznane szpitalom w wysokości zależnej od ilości łóżek. W sumie blisko 13,9 mln złotych trafi do dolnośląskich domów pomocy społecznej i szpitali podlegających powiatom.

[more]

Premierowy odcinek Pełnosprawni już w środę, 27 maja

Dodano: 21-05-2020

Ruszyły prace nad produkcją pierwszego tegorocznego odcinka magazynu “Pełnosprawni”, który zostanie wyemitowany w najbliższą środę o 19:00 w TVP Wrocław.

[more]

Konkurs na realizację zadań z zakresu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 13-05-2020

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2020 roku.

[more]

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego ws. zawieszenia działalności niektórych placówek

Dodano: 27-04-2020

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego do Starostów, Burmistrzów i Prezydentów Miast ws. czasowego zawieszenia działalności na terenie województwa dolnośląskiego w: placówkach wsparcia dziennego, dziennych domach i klubach seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+, środowiskowych domach samopomocy, warsztatach terapii zajęciowej.

[more]

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Dodano: 27-04-2020

Od kwietnia w Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym „Promyk Słońca” działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który oferuje wsparcie psychologa, terapeuty środowiskowego, psychoterapeuty.

[more]

Wideoinfolinia dla osób niesłyszących

Dodano: 24-04-2020

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, jako resort odpowiedzialny za realizację rządowego programu Dostępność Plus, we współpracy z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polskim Związkiem Głuchych uruchomiło wideoinfolinię dla osób niesłyszących, zapewniającej im dostęp do informacji związanych z pandemią Covid19.

[more]

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Dodano: 22-04-2020

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]