rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie pełnomocnika marszałka z wójtem gminy Długołęka

Dodano: 17-01-2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością mieszkających w gminie Długołęka oraz wspieranie aktywizacji tej grupy społecznej były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami Pawła Parusa z wójtem gminy Wojciechem Błońskim.

[more]

Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 17-01-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.

[more]

Zaproszenie dla przedstawicieli dolnośląskich organizacji pozarządowych

Dodano: 15-01-2019

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie. Jego celem będą konsultacje w sprawie zadań, na które zostanie ogłoszony konkurs ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 r.

[more]

Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) na temat rynku pracy

Dodano: 15-01-2019

Podstawowym celem badania BAEL jest uzyskanie bieżących danych o sytuacji na rynku pracy, a więc o liczbie ludności pracującej, bezrobotnej i biernej zawodowo. Z uwagi na to, że sytuacja osób na rynku pracy w znacznym stopniu zależy także od posiadanych kwalifikacji i kompetencji, istotne miejsce w badaniu zajmują pytania związane z edukacją, w tym z rozwojem wiedzy i umiejętności. GUS przykłada dużą wagę do zebranych informacji w tym badaniu, bowiem stanowią one podstawę do podejmowania wielu...

[more]

Konsultacje zadań konkursowych w 2019 roku

Dodano: 10-01-2019

W związku z planowanym konkursem dotyczącym realizacji zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2019 roku zwracamy się do przedstawicieli organizacji pozarządowych z prośbą o propozycje tych zadań.

[more]

Uzupełnienie składu Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 10-01-2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego w celu uzupełnienia składu Rady informujeo możliwości zgłaszania przez wojewodę, organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiaty i gminy), działające na terenie województwa dolnośląskiego kandydatów na członka Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

[more]

Wizyta wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego w Mikoszowie

Dodano: 09-01-2019

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska odwiedził we wtorek 8 stycznia Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie. Towarzyszył mu Jerzy Komorowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. Spotkanie z władzami i pracownikami stowarzyszeniem była okazją do złożenia noworocznych życzeń oraz zapoznania się z infrastrukturą oraz charakterystyką ośrodka.

[more]