rozmiar czcionki: A | A | A

O współpracy środowisk młodzieżowych Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego (Federacja Rosyjska)

23.04.2012 13:56

W terminie 19 - 21 kwietnia br. z wizytą na Dolnym Śląsku przebywali przedstawiciele Zgromadzenia Ustawodawczego z partnerskiego Obwodu Leningradzkiego a także przedstawiciele Parlamentu Młodzieży i obwodowych organizacji młodzieżowych.

Celem wizyty zagranicznych gości było umocnienie i pogłębienie współpracy środowisk młodzieżowych Dolnego Śląska i Obwodu Leningradzkiego.

Podczas dwóch dni pobytu młodzież i przedstawiciele władz Obwodu Leningradzkiego mieli okazję spotkać się z Radnymi Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawicielami dolnośląskich organizacji młodzieżowych. Gościom z Rosji zaprezentowano polskie doświadczenia w budowaniu i realizowaniu polityki młodzieżowej a także  wdrażaniu projektów realizowanych wspólnie z partnerami z Europy Wschodniej. Przedstawiciele Zgromadzenia Ustawodawczego złożyli również wizytę w Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu, gdzie rozmawiali z reprezentantami fundacji na temat realizowanych  projektów młodzieżowych. Natomiast grupa młodzieży rosyjskiej pojechała do Krzyżowej i odwiedziła ośrodek prowadzony przez Fundację "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego a także rozmawiała z  przedstawicielami Fundacji na temat podejmowanych przez nią przedsięwzięć.

 

Wspólny przyjazd na Dolny Śląsk przedstawicieli Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego oraz obwodowych organizacji młodzieżowych odbył się w ramach międzynarodowego programu "Młodzież - świat bez granic". Program zakładał odbycie podróży, której trasa biegła przez miasta Białorusi i Polski (Połock, Mińsk, Brześć, Warszawa, Wrocław i Gdynia), i podczas której doszło do wymiany doświadczeń w dziedzinie polityki młodzieżowej.
 W trakcie wizyty na Dolnym Śląsku delegacji z Rosji towarzyszył Wladimir Tkaczow, Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.