rozmiar czcionki: A | A | A

Fundusze unijne oczami dzieci

18.05.2012 11:40

Dziś podczas finału III edycji konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” dolnośląscy gimnazjaliści pokazali jak postrzegają zmiany zachodzące w naszym województwie pod wpływem funduszy unijnych. Marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się z finalistami z pięciu gimnazjów z całego Dolnego Śląska.

Finaliści to łącznie dwudziestu uczniów z pięciu różnych gimnazjów:  gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu, gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich,  gimnazjum w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Męcince, gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Prusicach. Prace, które znalazły się w finale prezentujemy na zdjęciach. W sumie w konkursie wzięło udział 90 szkół z całego Dolnego Śląska.

 

Marszałek Jurkowlaniec otworzył spotkanie z gimnazjalistami, podziękował im za wzięcie udziału w konkursie i pogratulował dotarcia do finału. Zwycięzcy dostali cenne nagrody w postaci tabletów, iPodów albo konsoli PSP. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów i wychowawcy.

 

Konkurs „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” organizowany jest po raz trzecie przez Urząd marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Uczestnicy jak co roku nadesłali rysunki, komiksy, filmy, albumy, grafiki, zdjęcia albo plakaty obrazujące inwestycje powstałe dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego dla naszego województwa.