rozmiar czcionki: A | A | A

Happening na ulicach Wrocławia

Dodano: 05-12-2016

5 grudnia br. we Wrocławiu odbył się happening upamiętniający 95 rocznicę śmierci Władysława Stanisława Reymonta.

[więcej]

30-lecia nadania imienia Ireny Kosmowskiej Szkole Podstawowej w Bieniowicach.

Dodano: 25-11-2016

Dnia 23 listopada br. Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w imieniu Pana Tadeusza Samborskiego – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wziął udział w uroczystości upamiętniającej nadanie imienia Ireny Kosmowskiej Szkole Podstawowej w Bieniowicach. Patron Szkoły – Irena Kosmowska – była działaczką niepodległościową, ludową i oświatową. Uroczystości towarzyszyły występy uczniów....

[więcej]

Sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie

Dodano: 24-11-2016

Z radością informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w wyniku ósmej edycji Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zdobył I miejsce i uzyskał tytuł „Najaktywniejszej Szkoły w programie w Polsce”.

[więcej]

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ “EUROPEAN TOP TWELVE” DLA NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH W SHOWDOWN...

Dodano: 22-11-2016

W dniach 18 – 19 listopada br. w Hotelu ,,Ibis Wrocław Centrum” we Wrocławiu odbył się MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ “EUROPEAN TOP TWELVE” DLA NIEWIDOMYCHI SŁABOWIDZĄCYCH W SHOWDOWN, w którym udział wzięli zawodnicy z całej Europy, dwunastu kobiet i dwunastu mężczyzn m.in. z Francji, Włoch, Estonii, Niemiec i Finlandii.

[więcej]

W dniu 19 listopada 2016 r. odbyła się Gala XVI edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk'

Dodano: 22-11-2016

W uroczystości, która odbyła się w nowo otwartym Centrum Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu, uczestniczył Pan Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki. Podczas gali zostały wręczone stypendia uzdolnionym uczniom z Dolnego Śląska.

[więcej]

Konkurs w działaniu 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" Programu...

Dodano: 16-11-2016

Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie nauczania programowania.

[więcej]

Rekrutacja nauczycieli nauczania początkowego, języka polskiego, historii, fizyki i chemii do pracy...

Dodano: 16-11-2016

Ośrodek Rozwoju Edukacji za Granicą z upoważnienia Ministra Edukacji Narodowej od 2010 r. kieruje polskich nauczycieli do pracy za granicą.  Proponowana oferta jest atrakcyjna dla nauczycieli, którzy swoją pracą przyczynią się nie tylko do promocji języka i kultury polskiej za granicą, ale także zyskają cenne doświadczenie zawodowe. Szczegółowe informacje związane z rekrutacją nauczycieli znajdują się na stronie internetowej Ośrodka - www.orpeg.pl

[więcej]