rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

Dodano: 28-09-2011

28 września odbyła się uroczysta inauguracja 65. roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uroczystość uświetnił swoją obecnością prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, któremu Senat UE nadał tytuł doktora honoris causa. I to właśnie on wygłosił wykład inauguracyjny „Polska droga do euro”.

[więcej]

Biblioteka plus

Dodano: 19-09-2011

Najlepsza wizytówka władz samorządowych, oferująca dostęp do kultury i wiedzy dla wszystkich bez względu na poziom wykształcenia, wiek, płeć czy zasoby finansowe - taka powinna być nowoczesna biblioteka. W celu stworzenia takiej instytucji społecznej powstał program „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”. Dziś o jego realizacji mówił wicemarszałek województwa Radosław Mołoń podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we...

[więcej]

60 lat Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

Dodano: 16-09-2011

Minęło 60 lat od chwili, gdy uroczystym Gaudeamus zainaugurowano pierwszy rok na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dziś w Auli Jana Pawła II odbyła się jubileuszowa uroczystość. Otworzył ją prof. Jerzy Sobota, dziekan Wydziału. Wśród gości znaleźli się członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz, wojewoda dolnośląski Marek Skorupa i wojewoda opolski Ryszard Wilczyński. W rocznicowych obchodach uczestniczyli także...

[więcej]

Pierwszy dzwonek

Dodano: 01-09-2011

Jeszcze wczoraj uczniowie i nauczyciele cieszyli się wakacyjną labą, dziś rano wszyscy usłyszeli pierwszy dzwonek. Ci pierwsi wracają do nauki, nauczyciele zaś do intensywnej pracy. Uroczystości związane z Dolnośląską Inauguracją Roku Szkolnego 2011/2012 odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. W hali sportowej z nauczycielami i dziećmi spotkał się wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień

Dodano: 28-07-2011

Fundacja Edukacji Międzynarodowej otrzyma 150 000 zł na realizację zadania polegającego na obsłudze regionalnego programu stypendialnego.

[więcej]

Pokaż swoją kreatywność

Dodano: 14-07-2011

Podziel się swoim talentem artystycznym! Stwórz własny klip wiralny i wygraj jedną z trzech wspaniałych nagród: wycieczkę dla 2 osób do trzech wybranych miast UE, iPada lub aparat fotograficzny Leica.

[więcej]

Wrocław sercem światowej fizyki - zapraszamy na konferencję

Dodano: 13-06-2011

Jesienią Wrocław stanie się sercem światowej fizyki. W dniach 26-29 października 2011 r. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASEPS 2011. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z European Physics Society, Société Française de Physique, Deutsche Physikalische Gesellschaft i Polskim Towarzystwem Fizycznym.

[więcej]