rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejny absolwent nagrodzony

Dodano: 15-12-2011

Dziś, podczas posiedzenia Senatu Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, odbyła się uroczystość wręczenia nagrody w ramach przedsięwzięcia „Najlepszy Dyplom Roku”.

[więcej]

Uczniowie z Lubina mają nowe boisko

Dodano: 14-12-2011

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie posiada już własny obiekt sportowy. W uroczystym otwarciu boiska wielofunkcyjnego uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń, który przekazał młodym sportowcom komplet piłek sportowych.

[więcej]

Uczniowie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i...

Dodano: 07-12-2011

Uczniowie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu, prowadzonego przez Samorząd Województwa Dolnosląskiego rozpoczęli sezon narciarski.     W dniach 5-12 listopada 2011 r. odbył się obóz w Austrii na lodowcu Kitzsteinhorn (3029m). W obozie brali udział zawodnicy Ośrodka reprezentujący Cross-AZS DSW. Było to przygotowanie do międzynarodowych zawodów narciarskich w Holandii. W trakcie obozu zawodnicy doskonalili...

[więcej]

Stypendia dla 55 najzdolniejszych

Dodano: 24-11-2011

Założenia programu stypendialnego „zDolny Śląsk” to znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie najbardziej uzdolnionej młodzieży z terenu całego województwa. Dziś w budynku Filharmonii Wrocławskiej podczas gali stypendialnej poznaliśmy 55 finalistów programu. Wszyscy są uczniami szkół podstawowych lub gimnazjów. We wręczeniu stypendiów brali udział marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Święto Politechniki Wrocławskiej

Dodano: 16-11-2011

16 listopada członek zarządu Jerzy Tutaj uczestniczył w corocznym święcie Politechniki Wrocławskiej. Święto to upamiętnia pierwszy polski wykład na uczelni, który 15 listopada 1945 r. wygłosił prof. Kazimierz Idaszewski. Głównym punktem obchodów było przyznanie doktora honoris causa prof. Alfredowi Forchelowi, rektorowi Uniwersytetu w Würzburgu.

[więcej]

Prezydenci Polski i Niemiec w 200-lecie UWr.

Dodano: 15-11-2011

Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali prezydenci Polski i Niemiec, aby wziąć udział święcie Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku święto ma wyjątkowy charakter w związku z 200. rocznicą powołania we Wrocławiu pierwszego w historii miasta państwowego uniwersytetu. Aule Leopoldyńską zapełnili dyplomaci, przedstawiciele rządów, parlamentarzystów, władz miasta i województwa oraz reprezentacji instytucji naukowych. W jubileuszowych obchodach uczestniczył marszałek dolnośląski Rafał...

[więcej]

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego

Dodano: 14-11-2011

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia. W 2011 roku przypada też 155. i 130. rocznica utworzenia jego poprzedniczek - Wyższej Szkoły Rolniczej w Dublanach i Akademii Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie. W obchodach w Auli Jana Pawła II uczestniczył członek zarządu województwa Jerzy Tutaj.

[więcej]