rozmiar czcionki: A | A | A

Medale dla zdolnych uczniów

Dodano: 30-03-2011

Zakończyły się zmagania uczestników XI edycji dolnośląskiego konkursu dla gimnazjalistów ‘zDolny Ślązak Gimnazjalista’ i VIII edycji konkursu interdyscyplinarnego dla uczniów szkół podstawowych ‘zDolny Ślązaczek’. Podczas uroczystej gali wicemarszałek Radosław Moroń podziękował laureatom za wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Janowicach Wielkich

Dodano: 30-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Gminnym Zespole Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Dolnośląskie Konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek

Dodano: 22-03-2011

Zmagania konkursowe zakończyli uczestnicy XI edycji Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i VIII Dolnośląskiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla Uczniów Szkół Podstawowych "zDolny Ślązaczek".

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Tuszynie

Dodano: 18-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (gm. Dzierżoniów). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

"Białe Noce"

Dodano: 15-03-2011

Po raz trzeci w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbywa się konkurs Historyczny wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]

"zDolny Ślązak"

Dodano: 08-03-2011

5 marca zakończył ostatni etap wojewódzkiego Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS w ramach XI Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Gimnazjów "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Konkurs ten oraz VIII Dolnośląski Konkurs Interdyscyplinarny dla Uczniów Szkół Podstawowych "zDolny Ślązaczek" realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

[więcej]

Wiecha nad nowym budynkiem Politechniki

Dodano: 04-03-2011

To będzie jedno z najbardziej nowoczesnych laboratoriów w Europie. Przy ul. Długiej we Wrocławiu powstaje Centrum Edukacyjno-Technologiczne „Technopolis” Politechniki Wrocławskiej. W piątek na budowanym centrum zawisła wiecha, co oznacza, że gotowa jest już konstrukcja budynku.

[więcej]