rozmiar czcionki: A | A | A

Pierwszy dzwonek

Dodano: 01-09-2011

Jeszcze wczoraj uczniowie i nauczyciele cieszyli się wakacyjną labą, dziś rano wszyscy usłyszeli pierwszy dzwonek. Ci pierwsi wracają do nauki, nauczyciele zaś do intensywnej pracy. Uroczystości związane z Dolnośląską Inauguracją Roku Szkolnego 2011/2012 odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. W hali sportowej z nauczycielami i dziećmi spotkał się wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień

Dodano: 28-07-2011

Fundacja Edukacji Międzynarodowej otrzyma 150 000 zł na realizację zadania polegającego na obsłudze regionalnego programu stypendialnego.

[więcej]

Pokaż swoją kreatywność

Dodano: 14-07-2011

Podziel się swoim talentem artystycznym! Stwórz własny klip wiralny i wygraj jedną z trzech wspaniałych nagród: wycieczkę dla 2 osób do trzech wybranych miast UE, iPada lub aparat fotograficzny Leica.

[więcej]

Wrocław sercem światowej fizyki - zapraszamy na konferencję

Dodano: 13-06-2011

Jesienią Wrocław stanie się sercem światowej fizyki. W dniach 26-29 października 2011 r. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASEPS 2011. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z European Physics Society, Société Française de Physique, Deutsche Physikalische Gesellschaft i Polskim Towarzystwem Fizycznym.

[więcej]

Letni kurs doskonalący dla nauczycieli języka niemieckiego z Dolnego Śląska

Dodano: 30-05-2011

Saksońskie Ministerstwo Kultury i Sportu organizuje letni kurs doskonalący dla 5 nauczycieli języka niemieckiego z Dolnego Śląska, który odbędzie się w Miśni w dniach 15-26 sierpnia 2011r. Kurs i koszty pobytu zostaną sfinansowane przez stronę niemiecką, natomiast koszty dojazdu pokrywają uczestnicy.

[więcej]

Gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe noce”

Dodano: 27-05-2011

23 maja 2011 roku we wrocławskim Ratuszu odbyła się Gala konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe noce”. Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji „Białe Noce” jest organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Gubernatora Obwodu Leningradzkiego oraz Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Uczestnikami są uczniowie szkół gimnazjalnych z Dolnego Śląska, rywalizujący w trzech etapach (szkolnym, międzyszkolnym i finałowym) o tytuł laureata. Nagrodą główna jest...

[więcej]

Uczniowie z Malczyc eksperymentują

Dodano: 11-05-2011

Czy nasze powietrze, woda i gleba są czyste? Sprawdzą to uczniowie z Malczyc. W ich szkole podstawowej otwarto pracownię przyrodniczą wyposażoną w sprzęt służący do doświadczeń naukowych. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]