rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień Dziecka w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i...

Dodano: 07-06-2013

W dniu 6 czerwca br. Pan Dominik Kłosowski - Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego odwiedził dzieci z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Tego dnia głównymi bohaterami byli najmłodsi Dolnoślązacy bo to właśnie oni obchodzili w sobotę swoje święto - Dzień Dziecka. Z tej okazji Pan Dominik Kłosowski przywiózł ze sobą kosze...

[więcej]

Nadanie imienia Polskich Olimpijczyków Liceum Ogólnokształcącemu oraz przyjęcie sztnadaru...

Dodano: 07-06-2013

Dnia 6 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu odbyła się uroczystość nadania imienia Polskich Olimpijczyków Liceum Ogólnokształcącemu oraz przyjęcia sztandaru Zespołu Szkół.

[więcej]

Dolnośląsko - Saksońska konferencja pn. "Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji...

Dodano: 03-06-2013

28 maja br. w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu odbyła się Dolnośląsko - Saksońska konferencja pn. "Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego".

[więcej]

„Dolnośląska – Saksońska Konferencja pn. „ Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji uczniów...

Dodano: 22-05-2013

W myśl zasady „Każdy uczeń jest zdolny” opracowano ramy Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, które towarzyszą instytucjonalnym działaniom realizowanym przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego. 17 maja br. odbyła się konferencja pn. "Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji uczniów uzdolnionych".  Wicemarszałek Radosław Mołoń przybliżył słuchaczom główne założenia systemu opierające się na pracy z uczniem zdolnym w jego własnym środowisku oraz...

[więcej]

V edycja Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji BIAŁE NOCE

Dodano: 21-05-2013

Nad jaką zatoką leży Petersburg? Z czego słynie stolica Rosji? Co to jest Czapka Monomacha? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań musieli znać uczestnicy konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Organizatorem V edycji konkursu historycznego jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Obchody 55-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze

Dodano: 25-04-2013

W dniu 13 kwietnia br. odbyła się uroczystość 55-lecia MOW w Jaworze

[więcej]

Konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek rozstrzygnięte!

Dodano: 04-04-2013

Dnia 3 kwietnia br. w Filharmonii Wrocławskiej odbyła się XIII Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Uczestniczyli w niej m.in. Pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty i Pan Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]