rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia dla 55 najzdolniejszych

Dodano: 24-11-2011

Założenia programu stypendialnego „zDolny Śląsk” to znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie najbardziej uzdolnionej młodzieży z terenu całego województwa. Dziś w budynku Filharmonii Wrocławskiej podczas gali stypendialnej poznaliśmy 55 finalistów programu. Wszyscy są uczniami szkół podstawowych lub gimnazjów. We wręczeniu stypendiów brali udział marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Święto Politechniki Wrocławskiej

Dodano: 16-11-2011

16 listopada członek zarządu Jerzy Tutaj uczestniczył w corocznym święcie Politechniki Wrocławskiej. Święto to upamiętnia pierwszy polski wykład na uczelni, który 15 listopada 1945 r. wygłosił prof. Kazimierz Idaszewski. Głównym punktem obchodów było przyznanie doktora honoris causa prof. Alfredowi Forchelowi, rektorowi Uniwersytetu w Würzburgu.

[więcej]

Prezydenci Polski i Niemiec w 200-lecie UWr.

Dodano: 15-11-2011

Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali prezydenci Polski i Niemiec, aby wziąć udział święcie Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku święto ma wyjątkowy charakter w związku z 200. rocznicą powołania we Wrocławiu pierwszego w historii miasta państwowego uniwersytetu. Aule Leopoldyńską zapełnili dyplomaci, przedstawiciele rządów, parlamentarzystów, władz miasta i województwa oraz reprezentacji instytucji naukowych. W jubileuszowych obchodach uczestniczył marszałek dolnośląski Rafał...

[więcej]

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego

Dodano: 14-11-2011

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia. W 2011 roku przypada też 155. i 130. rocznica utworzenia jego poprzedniczek - Wyższej Szkoły Rolniczej w Dublanach i Akademii Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie. W obchodach w Auli Jana Pawła II uczestniczył członek zarządu województwa Jerzy Tutaj.

[więcej]

Gimnazjum Skarpengland z Norwegii poszukuje partnerów do projektu

Dodano: 08-11-2011

Gimnazjum Skarpengland z południowej Norwegii poszukuje partnerów do projektu, który wdrażany będzie w ramach programu Comenius

[więcej]

Szkoła średnia z norweskiego miasta Lillesand poszukuje partnerów do projektu

Dodano: 08-11-2011

Szkoła średnia z położonego w południowej części Norwegii miasta Lillesand poszukuje partnerów do współpracy w ramach programu Comenius.

[więcej]

Seminarium dla polsko-niemieckich partnerstw szkolnych - Teamwork-Dreamwork.

Dodano: 08-11-2011

Organizacja Rządowa Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży organizuje seminarium dla polsko-niemieckich partnerstw szkolnych - Teamwork-Dreamwork.

[więcej]