rozmiar czcionki: A | A | A

Pracownia przyrodnicza w Strzelinie otwarta

Dodano: 05-01-2011

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk otworzyli pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w każdej gminie

Dodano: 03-01-2011

W związku z zakończeniem realizacji projektu pn: Pracownia przyrodnicza w każdej gminie, zrealizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, zostały zaplanowane trzy oficjalne otwarcia pracowni 05.01.2011 w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie, 12.01.2011 w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze oraz 14.01.2011w Szkole Podstawowej im. I Dywizji Wojska Polskiego im. T. Kościuszki Bierutowie.

[więcej]

Warsztaty informacyjno-promujące projekt E-edukacja w e-Europie

Dodano: 22-12-2010

Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu, w związku ze zbliżającym się zakończeniem realizacji projektu dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, zorganizowało warsztaty informacyjno-promujące projekt E-edukacja w e-Europie.

[więcej]

Nauczyciele uczą się nowoczesnych technik edukacji

Dodano: 20-12-2010

E-learning i tutoring. To nowoczesne metody edukacji. Pierwsza opiera się na wykorzystaniu technik komputerowych i Internetu, druga to proces rozwoju oparty na osobistej relacji między uczącym i uczonym. Tego, jak wykorzystywać te techniki w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, uczyli się dziś nauczyciele w Auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Konferencję szkoleniową zrealizowaną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki otworzył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

‘zDolny Śląsk’

Dodano: 13-12-2010

Jubileuszowa X edycja konkursu stypendialnego "zDolny Śląsk" rozstrzygnięta! 53 uzdolnionych dolnośląskich uczniów odebrało nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, działalności społecznej oraz osiągnięcia artystyczne. W uroczystości w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Konferencja Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień dla Dyrektorów z DSSWU 9-10 grudnia...

Dodano: 13-12-2010

Zakończyła się dwudniowa konferencja organizowana przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień pn.: Szkoła wspierająca uzdolnienia szkołą dbającą o rozwój indywidualny i społeczny ucznia.

[więcej]

JUBILEUSZOWA GALA KONKURSU STYPENDIALNEGO „zDolny Śląsk” w Auli Leopoldina

Dodano: 10-12-2010

Dnia 13 grudnia 2010 o godzinie 13:00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się uroczyste wręczenie aktów stypendialnych laureatom X jubileuszowej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a dofinansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Jednocześnie dyplomy otrzymają laureaci VIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych.

[więcej]