rozmiar czcionki: A | A | A

Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje...

Dodano: 11-12-2017

W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu”. Konkurs adresowany jest dla szkół podstawowych.

[więcej]

Happening na ulicach Wrocławia

Dodano: 05-12-2017

5 grudnia br. we Wrocławiu odbył się happening upamiętniający 92 rocznicę śmierci Władysława Stanisława Reymonta.

[więcej]

Jubileusz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy.

Dodano: 27-11-2017

W dniu 25 listopada 2017 r. odbył się Jubileusz 60 – lecia Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych oraz 20-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie. Ww. szkoły wchodzą w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Ruszyła kolejna inwestycja w biedrzychowickim kompleksie pałacowo-parkowym

Dodano: 24-11-2017

W dniu 20.11.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach, jednostce prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, odbyła się uroczystość rozpoczynająca kolejną inwestycję, jaką jest remont-modernizacja stodoły, na nowoczesne zaplecze kształcenia w obszarze turystyczno-gastronomicznym.

[więcej]

Uroczystość wręczenia Najlepszego Dyplomu Roku na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we...

Dodano: 23-11-2017

W dniu 21 listopada 2017 r. wręczone zostały Najlepsze Dyplomy Roku wyróżnionym absolwentom Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

[więcej]

Jubileusz 60-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze

Dodano: 22-11-2017

W dniu 17 listopada 2017 r. w Teatrze Miejskim w Jaworze odbył się Jubileusz 60-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze – placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W wydarzeniu wzięli udział: Pani Wanda Gołębiowska – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki, Pani Bogusława Kulińska, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych, samorządowcy, byli dyrektorzy Ośrodka oraz dyrektorzy szkół i...

[więcej]

Międzynarodowo w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu -...

Dodano: 21-11-2017

"Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy" to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbyła się 15 listopada 2017 r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]