rozmiar czcionki: A | A | A

Bezpłatne szkolenia z programowania dla pracowników publicznych bibliotek i ośrodków kultury

Dodano: 13-03-2018

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, realizatorzy projektu „Zaprogramuj przyszłość”, zapraszają pracowników publicznych bibliotek i ośrodków kultury na bezpłatne szkolenia z programowania.

[więcej]

Program pomocy dzieciom - Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Dodano: 12-03-2018

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Szczegółowe informacje o programie znajdują się w załączniku.

[więcej]

Podpisanie umowy partnerskiej z dziesięcioma partnerami będącymi jednostkami samorządu...

Dodano: 08-03-2018

W dniu 7 marca 2018 r Pan Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z Panem dr. Tadeuszem Samborskim - Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, podpisali umowę partnerską z dziesięcioma partnerami będącymi jednostkami samorządu terytorialnego oraz dwiema uczelniami wyższymi.

[więcej]

Szymon Sajnok - absolwent świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, prowadzonej przez Samorząd...

Dodano: 07-03-2018

Impreza odbywała się w Apeldoorn, w Holandii. Emocji było co niemiara – Szymon rozpoczął rywalizację od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Potem wygrał wyścig eliminacyjny, a w punktowym przedostatnim finiszu miał tyle samo punktów co jego główny rywal, reprezentant gospodarzy - Jan Willem van Schip. To czego dokonał przejdzie nie tylko do historii kolarstwa, ale i historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie, której niedawno był uczniem. To tu z sukcesem...

[więcej]

Zespół Szkół w Jaworze na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Dodano: 26-02-2018

W dniach 22-24 lutego 2018 r. Zespół Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, prezentował się na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.

[więcej]

Konkursy z okazji Roku Rzeki Odry

Dodano: 22-02-2018

Z okazji Roku Rzeki Odry Wydział Edukacji i Nauki UMWD zorganizował dwa konkursy: ,,Moje miejsce nad Odrą w obiektywie” oraz „Z nurtem Odry przez Dolny Śląsk”. Realizatorem obu konkursów jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, dla której Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest organem prowadzącym. ,,Moje miejsce nad Odrą w obiektywie” jest konkursem fotograficznym adresowanym do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska. Przedmiotem...

[więcej]

Wystawa malarstwa Hakoba Mikayelyana pn. "Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki"

Dodano: 22-02-2018

W dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Zamku Piastowskim w Legnicy (sala nr 5) odbędzie się wystawa malarstwa Hakoba Mikayelyana pn. "Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki"

[więcej]