rozmiar czcionki: A | A | A

Szymon Sajnok - absolwent świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, prowadzonej przez Samorząd...

Dodano: 07-03-2018

Impreza odbywała się w Apeldoorn, w Holandii. Emocji było co niemiara – Szymon rozpoczął rywalizację od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Potem wygrał wyścig eliminacyjny, a w punktowym przedostatnim finiszu miał tyle samo punktów co jego główny rywal, reprezentant gospodarzy - Jan Willem van Schip. To czego dokonał przejdzie nie tylko do historii kolarstwa, ale i historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie, której niedawno był uczniem. To tu z sukcesem...

[więcej]

Zespół Szkół w Jaworze na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Dodano: 26-02-2018

W dniach 22-24 lutego 2018 r. Zespół Szkół w Jaworze, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, prezentował się na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.

[więcej]

Konkursy z okazji Roku Rzeki Odry

Dodano: 22-02-2018

Z okazji Roku Rzeki Odry Wydział Edukacji i Nauki UMWD zorganizował dwa konkursy: ,,Moje miejsce nad Odrą w obiektywie” oraz „Z nurtem Odry przez Dolny Śląsk”. Realizatorem obu konkursów jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, dla której Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest organem prowadzącym. ,,Moje miejsce nad Odrą w obiektywie” jest konkursem fotograficznym adresowanym do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska. Przedmiotem...

[więcej]

Wystawa malarstwa Hakoba Mikayelyana pn. "Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki"

Dodano: 22-02-2018

W dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Zamku Piastowskim w Legnicy (sala nr 5) odbędzie się wystawa malarstwa Hakoba Mikayelyana pn. "Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki"

[więcej]

XIX Biesiada u Babuni i Dziadunia

Dodano: 20-02-2018

W dniu 12 lutego 2018 r. w Świdnicy odbyła się XIX Biesiada u Babuni i Dziadunia.

[więcej]

Zostań stypendystą programu "Marzenie o nauce"

Dodano: 16-02-2018

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”.

[więcej]

Olimpijczycy z Karpacza

Dodano: 05-02-2018

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska w Pjongczangu 2018.

[więcej]