rozmiar czcionki: A | A | A

Piękna Polska, odkryj ją na nowo

Dodano: 12-04-2017

Piękna Polska – odkryj ją na nowo to kampania edukacyjna prowadzona przez Fundację Rozwój w partnerstwie z Polskimi Kolejami Państwowymi. Projekt ma na celu szerzenie wiedzy o historii i kulturze Polski, przybliżenie wciąż niepoznanych miejsc na mapie naszego kraju. Celem ww. programu jest: 1. Promowanie wśród uczniów kultury i historii Polski. 2. Utworzenie przestrzeni w jak największej ilości placówek edukacyjnych, która zachęcą do aktywności, kształtuje osobowość ucznia, wpływa...

[więcej]

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent”

Dodano: 30-03-2017

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej organizuje X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent” pod dyrekcją Pani Joanny Kawałek, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 r.

[więcej]

W dniu 06.03.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach ...

Dodano: 20-03-2017

Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości była muzyka filmowa. Honorowymi gośćmi byli Pan dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki.

[więcej]

Konkursy pn. „Wędrówki szlakiem wartości”

Dodano: 20-03-2017

Współorganizatorem konkursów, odbywających się od 6 lat, jest Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Patronatami konkursów są: Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Arcybiskup Metropolita.

[więcej]

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej.

Dodano: 28-02-2017

Prośba o zachęcenie nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Marii Konopnickiej, organizowanym pod honorowym patronatem prawnuczki Marii Konopnickiej, Pani Joanny Modrzejewskiej.

[więcej]

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”

Dodano: 14-02-2017

Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im.Szembeków są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”.

[więcej]

Obchody Roku Tadeusza Kościuszki. Konkurs plastyczno - literacki "Kartka z pamiętnika - jeden dzień...

Dodano: 01-02-2017

W ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, Wydział Edukacji i Nauki Departamentu Spraw Społecznych organizuje Konkurs plastyczno - literacki "Kartka z pamiętnika - jeden dzień z powstania kościuszkowskiego". Realizatorem Konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu. Celem Konkursu jest pogłębienie wiedzy o jednym z większych zrywów niepodległościowych Polski w XVIII wieku. Praca konkursowa - w formie wpisu do pamiętnika - to nie tylko efekt wiedzy, ale i...

[więcej]