rozmiar czcionki: A | A | A

III Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych na Zamku Piastowskim w Legnicy....

Dodano: 19-05-2017

W dniach 11-14 maja 2017 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy z inicjatywy Pana dr Tadeusza Samborskiego - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, odbyły się III Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.

[więcej]

Sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie

Dodano: 27-04-2017

12 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, jednostki oświatowej, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Uroczystość była inauguracją „Dnia Przedsiębiorczości 2017” oraz podsumowaniem zeszłorocznej, trzynastej edycji programu pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

[więcej]

Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów "zDolny Ślązaczek" i "zDolny Ślązak Gimnazjalista" w Auli...

Dodano: 24-04-2017

W dniu 06 kwietnia 2017 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów "zDolny Ślązaczek" i "zDolny Ślązak Gimnazjalista". W uroczystości wziął udział Pan Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XX Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego: "Polski Język Migoy częścią naszej...

Dodano: 24-04-2017

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu - placówce prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, odbyła się jubileuszowa XX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA MIGOWEGO I MIGANEGO ,,Polski Język Migowy częścią naszej kultury”, z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy Olimpiady rywalizowali w trzech konkurencjach: dwóch sprawdzających umiejętność posługiwania się Polskim Językiem...

[więcej]

Piękna Polska, odkryj ją na nowo

Dodano: 12-04-2017

Piękna Polska – odkryj ją na nowo to kampania edukacyjna prowadzona przez Fundację Rozwój w partnerstwie z Polskimi Kolejami Państwowymi. Projekt ma na celu szerzenie wiedzy o historii i kulturze Polski, przybliżenie wciąż niepoznanych miejsc na mapie naszego kraju. Celem ww. programu jest: 1. Promowanie wśród uczniów kultury i historii Polski. 2. Utworzenie przestrzeni w jak największej ilości placówek edukacyjnych, która zachęcą do aktywności, kształtuje osobowość ucznia, wpływa...

[więcej]

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent”

Dodano: 30-03-2017

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej organizuje X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent” pod dyrekcją Pani Joanny Kawałek, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2017 r.

[więcej]

W dniu 06.03.2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach ...

Dodano: 20-03-2017

Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości była muzyka filmowa. Honorowymi gośćmi byli Pan dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki.

[więcej]