rozmiar czcionki: A | A | A

Jubileusz 60-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze

Dodano: 22-11-2017

W dniu 17 listopada 2017 r. w Teatrze Miejskim w Jaworze odbył się Jubileusz 60-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze – placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W wydarzeniu wzięli udział: Pani Wanda Gołębiowska – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Pan Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki, Pani Bogusława Kulińska, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych, samorządowcy, byli dyrektorzy Ośrodka oraz dyrektorzy szkół i...

[więcej]

Międzynarodowo w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu -...

Dodano: 21-11-2017

"Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy" to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbyła się 15 listopada 2017 r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

[więcej]

W dniu 18 listopada 2017 r. odbyła się Gala XVII edycji Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk"

Dodano: 20-11-2017

W uroczystości, która odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu, uczestniczyli: Pani Monika Włodarczyk - Radna Województwa Dolnośląskiego, Pan Dominik Kłosowski - Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych oraz Pan Jerzy Więcławski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki. Podczas gali zostały wręczone akty stypendialne uzdolnionym uczniom z Dolnego Śląska.

[więcej]

II edycja Olimpiady Statystycznej

Dodano: 20-11-2017

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym, organizuje drugą edycję Olimpiady Statystycznej, której celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki, w obszarze analiz społeczno - gospodarczych, z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interdyscyplinarnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

[więcej]

Zakończenie sezonu kolarskiego 2017

Dodano: 17-11-2017

Uczniowie/zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy, placówki prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgrupowaniem w Szklarskiej Porębie podsumowali miesiące sportowych zmagań.

[więcej]

Sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie

Dodano: 15-11-2017

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w wyniku dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Programu Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zdobył I miejsce i uzyskał tytuł „Najaktywniejszej Szkoły w Polsce”.

[więcej]

II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod Bożkowskie Centrum...

Dodano: 14-11-2017

Dnia 10 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich połączony z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę BCU w Bożkowie.

[więcej]