Znamy już finalistów konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć"
18.05.2010 12:52
Drużyny Przedszkola Miejskiego nr 27 w Jeleniej Górze (w kategorii klas "0"), Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie (kat. klas I-III), Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim (klasy IV-VI) oraz Karolina Gławdecka reprezentująca Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze (kategoria "Gimnazjaliści") to finaliści V Edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.
O tytuł mistrza młodzi Dolnoślązacy walczyli 17 maja w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Do konkursu przystąpiło ponad 40 000 dzieci z klas "0", I-III, IV-VI i gimnazjów z terenu Województwa Dolnośląskiego, natomiast po wstępnych eliminacjach do finału zakwalifikowało się 120 dzieci.
Celem Konkursu było nabycie przez dzieci wiedzy i umiejętności odpowiednich zachowań w różnych życiowych sytuacjach oraz pomocy sobie i innym.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas 0
1. Przedszkole Miejskie nr 27 Jelenia Góra
2. Szkoła Podstawowa nr 2 Bolesławiec
3. Miejskie Przedszkole nr 4 Jelenia Góra
4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 Wałbrzych
5. Przedszkole Miejskie Szczawno Zdrój
6. Szkoła Podstawowa nr 1 Świdnica
7. Przedszkole w Raszówce
8. Przedszkole nr 92 Wrocław
9. Szkoła Podstawowa nr 2 Oleśnica
10. Przedszkole nr 3 Oleśnica
11. Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubinie
Kategoria klas I – III
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
2. Szkoła Podstawowa nr 10 Jelenia Góra
3. Szkoła Podstawowa nr 6 Jelenia Góra
4. Zespół Szkół Marciszów
5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 Wałbrzych
6. Szkoła Podstawowa Ziębice
7. Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie
8. Zespół Szkół nr 2 Kamieniec Ząbkowicki
9. Szkoła Podstawowa Góra
10. Szkoła Podstawowa w Borku Strzelińskim
11. Polsko - Niemiecka Szkoła Podstawowa Wrocław
12. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie
Kategoria klas IV – VI
1. Zespół Szkół nr 2 Kamieniec Ząbkowicki
2. Szkoła Podstawowa nr 11 Jelenia Góra
3. Szkoła Podstawowa w Ligocie Polskiej
4. Zespół Szkół Marciszów
5. Szkoła Podstawowa nr 1 Kamieniec Ząbkowicki
6. Szkoła Podstawowa nr 8 Jelenia Góra
7. Szkoła Podstawowa w Serbach
8. Szkoła Podstawowa nr 6 Oleśnica
9. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
10. ZS Szkoła Podstawowa w Białołęce
11. Szkoła Podstawowa nr 4 w Oławie
Kategoria Gimnazjum
1. Gimnazjum nr 3 Jelenia Góra - Karolina Gławdecka
2. Gimnazjum Gryfów Śląski - Roksana Sosnowska
3. Gimnazjum w Nielubii - Dominika Kaczmarek
4. Gimnazjum Karpacz - Katarzyna Gorzycka
5. Publiczne Gimnazjum nr 3 Wałbrzych - Małgorzata Kałużna
6. Gimnazjum nr 2 Nowa Ruda - Wojciech Arabucki
7. Gimnazjum nr 34 Wrocław - Elżbieta Hoffman-Janiszewska
8. Gimnazjum Gminne w Serbach - Martyna Głośna
9. Gimnazjum nr 3 Oleśnica - Małgorzata Lewińska
10. Gimnazjum nr 2 Góra - Justyna Stępień
11. Gimnazjum Publiczne w Ścinawie - Luiza Bulak
12. Gimnazjum Publiczne Kamieniec Ząbkowicki - Michał Wiśniewski