rozmiar czcionki: A | A | A

Zespół Szkół w Jaworze na 13. Międzynarodowym Plenerze Form z Wikliny i Land Art’u

16.07.2019 13:30

W dniach 1 - 7 lipca 2019 odbył się 13. Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Land Art’u, którego organizatorem był Ogród Poleskiego Ośrodka Sztuki wraz z Ogrodem Botanicznym w Łodzi.

Bogusław Byczkowski

Tytuł spotkania nosił nazwę „Tożsamość”. Udział w różnego rodzaju działaniach: wystawach, wykładach, pokazach, wzięło 61 artystów z wielu krajów, m.in.: Austrii, Danii Francji, Niemiec, ale również Japonii czy Ekwadoru. W trakcie samego pleneru powstało 27 prac konkursowych, wśród których znalazła się także praca słuchaczki Zespołu Szkół w Jaworze, Pani Agnieszki Jakóbiak. Radość wśród nauczycieli i uczniów tym większa, że Pani Agnieszka otrzymała I miejsce podczas tego wyjątkowego Międzynarodowego Pleneru. Formą pracy pt. „Warstwy Tożsamości” opowiedziała o swoich przemyśleniach i nakreśliła własne znaczenia dotyczące tematu. Działania plenerowe poprowadził prof. Jędrzej Stępak.

Warto nadmienić, że klasy Koszykarsko-plecionkarskie w Zespole Szkół w Jaworze realizują program kształcenia pod okiem mistrza Rafała Górczyńskiego. Szkoła w Jaworze na Dolnym Śląsku jest jedną z dwóch w Polsce, która uczy w tym pięknym zawodzie, pielęgnując historię i wartości plecionkarstwa. Kolejny sukces słuchaczy pokazuje, że nauka splata się tu z pasją. Bardzo serdecznie gratulujemy Pani Agnieszce wygranej, łącząc życzenia kolejnych sukcesów i twórczych projektów.

Zapraszamy także do odsłuchania wypowiedzi Pani Agnieszki na temat jej pracy:

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=guest id=3216fbclid=IwAR0LWcy6_T67E8nP4XLLEd5VRdd-jK-mnVCpw5zRtV-fy0bfBdb6pAHXkcI

a także odwiedzenia Zespołu Szkół w Jaworze.Bogusław Byczkowski